Ika Sviatek wygrywa inaugurację sezonu w United Cup w Brisbane |  Turniej ATP

Ika Sviatek wygrywa inaugurację sezonu w United Cup w Brisbane | Turniej ATP

Numer 1 na świecie Ika Świątek nie wykazywała oznak rdzy w swoim pierwszym meczu sezonu 2023, pokonując Julię Putincewą 6:1, 6:3. Puchar Zjednoczonych. Zwycięstwo w Brisbane dało drugiej w tabeli Polsce prowadzenie 1:0 nad Kazachstanem.

Z polską legendą Agnieszką Radwańską, która patrzyła z ławki kapitana, Świdek potrzebowała trzech gier, zanim znalazła rytm i zasięg, które uczynią ją Graczką Roku 2022 Hologic WTA Tour. W pierwszym meczu Svidek Putincewa miała okazję na wczesny break point, ale Polak zniszczył ją z niezwykłą precyzją.

– Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu – powiedział Świątek. – Pierwsze mecze sezonu zawsze są ciężkie. Cieszyłem się, że w ważnych momentach byłem opanowany.

Pracując ponownie pod presją 1-1, 0/30, Svidek znalazł inny bieg i zdobył 12 kolejnych punktów, aby zbudować prowadzenie 4-1. Svitek, który w pierwszych trzech meczach popełnił sześć niewymuszonych błędów, w 27. minucie zgarnął seta i popełnił tylko jeden w pozostałej części seta.

Switek podkreślił swoją reputację pierwszego napastnika trasy w drugim secie. Po powstrzymaniu Putincewej we wczesnych meczach, Sviatek przełamał się na 3:2 i utrzymał zwycięstwo w 64. minucie. Świątek zakończył mecz z 22 wygranymi uderzeniami po ziemi – 17 na samym forhendzie – do piątki Putincewej. Zwycięstwo przedłużyło rekord Switka w pojedynkach bezpośrednich z Putincewą do 2:0.

Timofiej Skatow wyrównał remis dzięki zaciętej walce 7-6(7), 6-2 wygranej vs Daniela Michalskiego. Kluczowy okazał się pierwszy set, w którym długie, zacięte wymiany doprowadziły do ​​meczu, który trwał dwie godziny i 11 minut.

„To był bardzo trudny mecz, ale tak naprawdę mój kapitan nie był zadowolony, ponieważ powiedział, że grałem za dużo czasu”, powiedział Skadov, odnosząc się do gry jako kapitan Kazachstanu. Aleksandra Publicznego, uśmiechając się w strefie zespołu. „Dzisiaj jest Nowy Rok i powinniśmy trochę świętować! Ale cóż, starałem się grać tak szybko, jak to możliwe.

READ  Francuskie zabór Katowic przez powstańców śląskich

Obronił wszystkie pięć break pointów, z którymi walczył przeciwko światowemu numerowi 142 Szatovowi Michalskiemu, aby odnieść swoje pierwsze zwycięstwo. Puchar Zjednoczonych. 21-latek przegrał swój pierwszy mecz numer 2 w grze pojedynczej mężczyzn w tym tygodniu ze Szwajcarem w trzech setach. Mark-Andrea Heusler.

Remis będzie kontynuowany w niedzielny wieczór, kiedy Public zmierzy się z Poland Star Huberta Hurcoxa Na pierwszym miejscu w męskich singlach. Hurcox prowadzi serię ATP Head2Head pary 3-1.

Magda Lynette z Polski zagra z ulubieńcem fanów Zibkiem Kulambayevą w grze pojedynczej kobiet nr 2 przed możliwym rozstrzygnięciem w deblu mieszanym na Pat Rafter Arena.