Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

IISc i Isro opracowują urządzenie do eksperymentów biologicznych w kosmosie | Wiadomości z Indii

BENGALURU: Aby zrozumieć, jak drobnoustroje zachowują się w ekstremalnych środowiskach, zespół naukowców z Indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych (ISRO) i Indyjskiego Instytutu Nauki (IISc) opracował modułowe, samodzielne urządzenie do hodowli mikroorganizmów, które może umożliwiają naukowcom prowadzenie eksperymentów biologicznych w kosmosie.
W badaniu opublikowanym w czasopiśmie Acta Astronautica zespół wykazał, w jaki sposób urządzenie można wykorzystać do aktywacji i śledzenia wzrostu bakterii o nazwie Sporosarcina pasteuii przez kilka dni, przy minimalnym zaangażowaniu człowieka.
Zrozumienie, w jaki sposób takie mikroby zachowują się w ekstremalnych środowiskach, może dostarczyć cennych informacji dla ludzkich misji kosmicznych, takich jak „Gaganyaan”, pierwszy indyjski załogowy statek kosmiczny, który ma zostać wystrzelony w 2022 r., powiedział Międzynarodowy Instytut Studiów Ismailijskich (IISc) we wspólnym oświadczeniu z TOI. .
Zauważając, że w ostatnich latach naukowcy coraz częściej badają wykorzystanie platform laboratoryjnych na chipie – które łączą wiele analiz w jeden zintegrowany chip – do takich eksperymentów, IISc powiedział, że istnieją dodatkowe wyzwania związane z projektowaniem takich platform dla przestrzeni kosmicznej, w porównaniu z laboratorium.
Musi być całkowicie samowystarczalny.Co więcej, nie można oczekiwać takich samych warunków pracy, jak w normalnym środowisku laboratoryjnym… i na przykład nie można mieć czegoś, co zużywa 500 watów.”
Nowe urządzenie wykorzystuje kombinację czujników LED i fotodiodowych do śledzenia wzrostu bakterii poprzez pomiar gęstości optycznej lub rozpraszania światła, podobnie jak w spektrofotometrach stosowanych w laboratorium.
Posiada również oddzielne przegródki na różne doświadczenia. IISc powiedział, że każda komora lub „kaseta” składa się z komory, w której można mieszać bakterie i pożywkę, aby rozpocząć wzrost, naciskając zdalny przełącznik.

READ  Po dziesięcioleciach debat naukowcy twierdzą, że czaszki „nastoletniego T. Rexa” należą do innego dinozaura | Wiadomości naukowe i technologiczne