sport

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 na żywo: Karsten Warholm pobił rekord 400 m przez płotki po powrocie Simona Bilesa

Białoruski biegacz przybywa do polskiej ambasady w Tokio po odmowie wyjazdu do ojczyzny

11 dzień Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 rozpoczyna się od duetu Alexa z drużyny USA do kwietnia do półfinału siatkówki plażowej kobiet po zwycięstwie nad Niemcami.

Potężny rekord świata na 400 m przez płotki mężczyzn ustanowił Norweg Karsten Warholm, kończąc wyścig w zaledwie 45,94 sekundy. Kuba zajęła pierwsze miejsce w dwuosobowej łodzi na 1000 m mężczyzn w rekordowym czasie olimpijskim 3:24 995.

W skoku w dal kobiet Niemka Malaika Mihambo zdobyła złoto po skoku na 7 metrów. USA Brittney Reese zdobyła srebro, a nigeryjski Issey Broome zdobył brąz.

Jednak największym wydarzeniem dnia będzie powrót supergimnastyczki Simone Biles, która weźmie udział w finale belki.

Czterokrotna mistrzyni olimpijska nie brała udziału w zawodach od czasu, gdy wycofała się z finału reprezentacji kobiet w środę, powołując się na jej zdrowie psychiczne i przypadek „skręceń”, które uniemożliwiły jej bezpieczne wylądowanie w rutynie.

Zawody rozpoczną się we wtorek rano o godzinie 9.50 czasu BST, czyli 4.50 czasu wschodniego, a w Stanach Zjednoczonych można je transmitować na żywo na stronie internetowej NBC Olympics, Peacock lub aplikacji NBC Sports.

NBC ponownie uruchomi wydarzenie w najlepszym czasie antenowym, który rozpocznie się we wtorek o 20:00 czasu wschodniego.

W innym miejscu białoruski biegacz, który odmówił wejścia na pokład samolotu do domu, otrzymał wizę humanitarną z Polski po dramacie dyplomatycznym w Tokio.

24-letnia Kristina Tymanovskaya miała przebiec 200m na ​​Igrzyskach Olimpijskich, ale powiedziała, że ​​została zmuszona do powrotu do domu po tym, jak przedstawiciele drużyny zostali skrytykowani za wejście do sztafety 4x400m za jej plecami.

Ale kiedy urzędnicy zabrali ją na lotnisko, zadzwoniła na japońską policję i powiedziała, że ​​chce ubiegać się o azyl polityczny.

1627966935

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Carsten Warholm uzupełnia swoją „grupę”

Norweg Carsten Warholm, który pobił rekord świata w zdobywaniu złota na 400 m przez płotki, opisuje to jako „zdecydowanie największy moment” w jego życiu.

„To znaczy, człowieku, on jest po prostu szalony. To zdecydowanie największy moment w moim życiu. Określa wszystko, wszystkie godziny, które spędziłem, wszystko, nad czym pracował mój trener”.

Warholm, który osiągnął zdumiewające 45,94 sekundy, bijąc swój poprzedni rekord wynoszący 46,70 sekundy, powiedział, że jedyne, czego mu brakowało w jego imponującym rekordzie, to pierwsze miejsce na podium olimpijskim.

“Jest taki duży. To prawie jak historia tutaj. To była jedyna rzecz, której brakowało w mojej kolekcji. Miałem mistrzostwo świata (złoto). Miałem mistrzostwa Europy, miałem rekord świata, rekord Europy ”.

“Złoto olimpijskie jest tym, o czym wszyscy mówią. Wiedziałem, że ten wyścig będzie najtrudniejszy w moim życiu, ale byłem gotowy.”

Namita Singh3 sierpnia 2021 06:02

1627965763

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Eri zdobywa pierwsze bokserskie złoto w Japonii

Sina Aire tworzy historię boksu w Japonii, jako pierwsza kobieta, która zdobyła medal olimpijski dla kraju w tym sporcie. Pokonała Nethi Petiseo na Filipinach przez jednogłośną decyzję 5-0.

Betisio, który był postrzegany jako faworyt w walce, otrzymał srebrny medal. Wcześniej brązowy medal zdobyli Włoszka Irma Testa i Karis Artingstal z Team GB.

Namita Singh3 sierpnia 2021 05:42

1627965255

Lisa Carrington i Kaitlyn Regal zdobywają złoto w kajaku dwuosobowym kobiet

Lisa Carrington i Kaitlyn Regal po zdobyciu złota w deblu kobiet na 500 metrów, rozmawiały z mediami.

„To naprawdę niesamowite. To świadectwo dnia, zespołu i planowania” – powiedziała Regal, jej partner i współwłaściciel.

Namita Singh3 sierpnia 2021 05:34

1627964187

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Lisa Carrington wygrywa kajak na 500m kobiet

Nowozelandzka Lisa Carrington zdobyła dziś swój drugi złoty medal w kajaku, łącząc siły z Caitlin Regal w kobiecej K-2500, by pokonać Polskę. To czwarty złoty medal olimpijski Carringtona. Węgry zdobyły brązowy medal.

Namita Singh3 sierpnia 2021 05:16

1627962714

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Kuba wygrywa złoto w regatach

Kuba zdobyła zaskakujący złoty medal w męskim kajaku na 1000 m, pokonując w wyścigu do mety Chiny i Niemcy. Sergi Torres i Fernando Jorge wyprzedzili Chiny, które od początku były w czołówce, osiągając najlepszy czas olimpijski 3:24,995.

Namita Singh3 sierpnia 2021 04:51

1627961800

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Karsten Warholm ustanawia nowy rekord świata na 400 m przez płotki

Norweg Karsten Warholm ustanawia nowy rekord świata w pokonaniu mężczyzn na 400 m przez płotki. Zbliżył się do ostatniej przeszkody ze swoim wielkim rywalem, Amerykaninem Rayem Benjaminem na ramieniu, ale zajął pierwsze miejsce po zdobyciu zdumiewającego czasu 45,94 sekundy, pokonując swój poprzedni rekord 46,70.

Karsten Warholm bije rekord świata, zdobywając złoto na 400 m przez płotki

Karsten Warholm pobił rekord świata mężczyzn na 400 m przez płotki, aby w ekscytującym stylu dodać złoto olimpijskie do swojej kolekcji tytułów. Norweg był bliski ostatniej przeszkody z amerykańskim rywalem Rayem Benjaminem na ramieniu, ale dostosował swój krok do ataku i odszedł, osiągając zdumiewające 45,94 sekundy, pobijając swój poprzedni rekord 46,70.

Namita Singh3 sierpnia 2021 04:36

1627961535

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Belgia pokonała Indie w półfinale hokeja mężczyzn

Belgia pokonała Indie w półfinale męskiego turnieju hokejowego, kończąc tym samym nadzieje tego południowoazjatyckiego kraju na zdobycie dziewiątego złotego medalu w hokeju mężczyzn. Belgia awansowała w czwartej kwarcie, strzelając trzy gole i wygrywając mecz 5:2.

Indie wciąż mogą zdobyć brązowy medal, jeśli pokonają przegranych w drugim półfinale w meczu o trzecie miejsce.

Namita Singh3 sierpnia 2021 04:32

1627961202

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Niemiec Mihambo zdobywa złoto w skoku w dal w ostatniej próbie

Niemka Malaika Mihambo zdobyła złoty medal w skoku w dal kobiet po skoku na 7 metrów. Amerykanka Brittney Reese zdobyła srebro, a nigeryjski Issei Broome zdobył brąz.

Malaika Mihambo z Team Germany świętuje zdobycie złotego medalu w finale skoku w dal kobiet w 11. dniu Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 na Stadionie Olimpijskim 3 sierpnia 2021 r. w Tokio w Japonii

(Obrazy Getty’ego)

Namita Singh3 sierpnia 2021 04:26

1627960368

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Lisa Carrington wygrywa mecz K-1 na 200 m

Trzykrotna mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Nowej Zelandii Lisa Carrington wygrała K-1 200m kobiet. Ustanowiła rekord olimpijski 38.120 sekund w wygraniu finału. Drugie miejsce zajęła Hiszpanka Teresa Portela, a brąz wywalczyła Duńska Emma Jorgensen.

Lisa Carrington z Team New Zealand bierze udział w finale A na 200m jedynki kobiet w 11. dniu Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 na Sea Forest Waterway 3 sierpnia 2021 r. w Tokio w Japonii

Namita Singh3 sierpnia 2021 04:12

1627959832

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Ghana zdobywa pierwszy medal olimpijski od 29 lat

Pomimo przegranej w półfinale męskiej wagi piórkowej z Duke Rajan z Team USA, Samuel Takei z Ghany stanął na podium i zdobył brązowy medal. To pierwszy w kraju medal olimpijski w jakimkolwiek sporcie od 1992 roku.

Namita Singh3 sierpnia 2021 04:03