Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Igrzyska Europejskie: Jack Woolley srebrnym medalem w taekwondo w Polsce

Igrzyska Europejskie: Jack Woolley srebrnym medalem w taekwondo w Polsce

  • Nigela Ringlanda
  • BBC Sport NI w Nowym Targu

Skomentuj zdjęcie,

GB Mohamed Noor Jack Woolley, jeśli Jack Woolley zmusi go w piątek do powrotu do Polski

Irlandia zdobyła swój pierwszy medal Igrzysk Europejskich, kiedy Jack Woolley zdobył srebro w zawodach taekwondo mężczyzn do 58 kg.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio stoczyły w finale dzielną walkę z brązowym medalistą świata Adrianem Vicente Unitą z Hiszpanii.

Dubliner wygrał pierwszego seta 13:11, ale dwa kolejne przegrał 3:5 i 11:14, ale w decydującym meczu był bardzo bliski straty.

W półfinale Woolley pokonał Włocha Mathiasa Lemartie 2:0.

„Kiedy budzisz się rano, myślisz o wejściu na podium, ale chcesz być na czele” – powiedział Woolley.

„Nie tylko chcę zobaczyć za sobą flagę, ale także usłyszeć hymn narodowy. Niestety jeszcze się to nie stało, ale dzisiejszy dzień był naprawdę pozytywny i stanowił krok do przodu w porównaniu z poprzednimi występami w zeszłym okresie.

„Dlatego dobrze jest dobrze siebie reprezentować i pokazać irlandzkiej publiczności, o co chodzi w Jacku Woolleyu.

Woolley do półfinału pokonał w 1/8 finału Szweda Josepha Hadifę Al-Alamiego 2:0, a w ćwierćfinale spotkał się z Brytyjczykiem Mohamedem Nourem.

Walcząc już kilka razy, Woolley spodziewał się trudnego testu z Noorem i po trzech mocnych rundach Irlandczyk zwyciężył 2:1.

Łucznik z Irlandii Północnej Monty Orton miał fantastyczny pierwszy dzień zawodów. W powtórnych kwalifikacjach 19-letni zawodnik Team GB zdobył 683 punkty za pomocą 72 strzał, co równało się jego niedawnemu rekordowi życiowemu zdobytemu podczas zawodów Pucharu Świata w Medellin w Kolumbii.

To najwyższy wynik, jaki Brytyjczyk osiągnął na arenie międzynarodowej od czasów Larry’ego Godfreya, który w 2012 roku zdobył 680 punktów. Orton, którego matka pochodzi z Belfastu, zakwalifikował się z trzeciego miejsca do rozpoczynającej się w poniedziałek fazy pucharowej gry pojedynczej.

Następnie współpracował z Bennym Healy w wygranym 5:1 meczu z Belgią w 1/8 finału rozgrywek mieszanych, organizując spotkanie z Mołdawią w ćwierćfinale na niedzielę.

Orton, który w zeszłym roku zdobył tytuł mistrza Europy do lat 21 w grze pojedynczej i drużynowej, mieszka w Tamworth w Staffordshire. Trenuje go pięciokrotna olimpijka Naomi Folkard i mistrzyni Wspólnoty Narodów z 2010 r. Nikki Hunt.

Emma Davis z drużyny Keady zajmuje 45. miejsce w reprezentacji Irlandii i we wtorek w 1/8 finału zmierzy się z Elisabeth Straka z Austrii.

W Rugby 7 irlandzka drużyna mężczyzn znalazła się w grupie A wraz z Polską, Włochami i Niemcami. Zwycięzcy Igrzysk Europejskich zakwalifikują się bezpośrednio do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Oczekuje się, że najbliższymi rywalami Irlandii będą srebrni medaliści Rio 2016 Wielka Brytania, która gra w grupie C z Rumunią, Portugalią i Litwą. Oba kraje liczą, że bez problemu zakwalifikują się do ćwierćfinału.

Hiszpania i Gruzja to pozostałe dwa kraje, które mogą konkurować i razem z Czechami i Belgią znalazły się w grupie B. Turniej potrwa trzy dni, zaczynając od niedzieli. Po zakwalifikowaniu się do igrzysk olimpijskich poprzez mistrzostwa świata siódemek reprezentacja Irlandii kobiet nie wzięła w nich udziału.

Skomentuj zdjęcie,

Javier Ibanez Diaz i Judd Gallagher wymieniają ciosy w walce w wadze piórkowej na Igrzyskach Europejskich

Jody Gallagher przeżył rozczarowanie, gdy przegrał inauguracyjny pojedynek w wadze piórkowej na Igrzyskach Europejskich w Polsce.

Bokser z Newtownstuart pomylił się po niejednogłośnej decyzji 4:1 na korzyść bułgarskiego pretendenta Javiera Ibaneza Diaza.

Jednak w Sligo były ostatnie 32 zwycięstwa mistrzyni olimpijskiej Kelly Harrington i Deana Clancy’ego w wadze lekkiej.

Harrington po chaotycznym meczu pokonał Słowaczkę Miroslavę Gedenakovą 4:1.

Gallagher pokazał, co obiecał w pierwszej rundzie, utrzymując wysokie tempo pracy przez cały czas i utrzymując Diaza kilkoma mocnymi kombinacjami, aby zwyciężyć przez jednomyślną decyzję.

Jego przeciwnikiem jest jednak były złoty medalista Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2014 na Kubie i dwukrotny ćwierćfinalista Mistrzostw Świata – a jego doświadczenie zaczęło ujawniać się w drugiej rundzie, gdy Gallagher nie był w stanie utrzymać szybkiego tempa, z jakim rozpoczął walkę . .

To wciąż była walka do rundy finałowej, ale Diaz, nie robiąc nic spektakularnego, ostrożnie dobierał ciosy, łapiąc Gallaghera w kontrataku.

Irlandzki zawodnik był wyraźnie zdruzgotany tą decyzją i chociaż jego olimpijskie marzenie nie spełni się na tych zawodach, Gallagher przegrupuje się z irlandzką reprezentacją, a następnie potencjalnie zostanie wybrany do przyszłorocznych, drugich kwalifikacyjnych mistrzostw świata.

„Jestem mistrzem Wspólnoty Narodów, ale to mój pierwszy turniej na tym poziomie. W pierwszej rundzie narzuciłem szybkie tempo i myślałem, że zrobiłem wystarczająco dużo w drugiej i trzeciej rundzie” – powiedział Gallagher.

„Dzisiejszy mecz ma wiele pozytywów i wiele wspaniałych momentów do nauki, więc nie mogę się doczekać, aby wykorzystać to doświadczenie”.

Harrington, który był pierwszym zawodnikiem na ringu i pierwszym, który wygrał mecz na igrzyskach, czasami zmagał się z wyższym przeciwnikiem o większym zasięgu, ale spisał się dużo dobrze w walce w zwarciu i nigdy nie został przetestowany przez Gedenakovą.

Skomentuj zdjęcie,

Miroslava Gedenakova jest w defensywie, gdy Kelly Harrington uderza Noe Targa

W poniedziałkowe popołudnie w 1/8 finału zmierzy się teraz z Elidą Koczarjan z Armenii.

„Dobrze było wejść na ring wcześniej, ponieważ zwykle schodzę ostatni” – powiedział Harrington.

„Wiedziałem, że to będzie zawstydzające, ale zawsze czułem, że to ja tu rządzę. Dobrze jest zakończyć z nią pierwszą walkę i teraz mogę spokojnie patrzeć w przyszłość.

Najlepszy irlandzki występ w sesji zanotował Clancy, który jednogłośną decyzją zwyciężył z ósmym na świecie Austriakiem Arsene Chapianem.

Cała ciężka praca została wykonana w pierwszych dwóch rundach, ponieważ lewe dźgnięcie i ruch Clancy’ego spowodowały różnego rodzaju problemy dla Chapiana, a irlandzki wojownik raz po raz go kłusował.

„To jest jak błyskawica” – powiedział Clancy o dawce. „Właśnie dostałem od trenerów dobry plan na grę, wyszedłem i go zrealizowałem. Dobrze jest zakończyć pierwszą walkę zadowolonym występem”.

W niedzielne popołudnie Clancy zmierzy się z Malikiem Hasanovem z Azerbejdżanu o miejsce w ćwierćfinale. Odniósł także przekonujące zwycięstwo i miał okazję się popisać.

Clancy dodał: „Znam go, dzieliłem z nim już ring i wiem, co robi, ale nie mogę się tego doczekać – chcę tylko wygrać”.

READ  Wydano koszulkę 2022 World Cup, logo, zieloną koszulę: jak kupić oficjalne koszulki, koszule i sprzęt