Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ignitis kupuje właściciela projektu wiatrowego o mocy 137 MW w Polsce

30 września (Renewable Now) – litewska firma energetyczna Ignitis Group AB (VSE:IGNL) zawarła w piątek umowę kupna nienazwanej spółki, która rozwija 137-megawatowy projekt wiatrowy w Polsce.

Spółka przejmowana zostanie przejęta przez Ignitis Renewables, ramię Ignitis zajmujące się zieloną energią. Litewska firma szacuje łącznie 240 mln EUR (235,3 mln USD) na akwizycję i późniejsze koszty budowy.

Projekt Silesia 2 znajduje się obecnie w zaawansowanej fazie rozwoju i ma docelową datę rozpoczęcia działalności komercyjnej w drugiej połowie 2024 roku. Elektrownia zostanie wyposażona w turbiny niemieckiej firmy Nordex, których przyszłe uruchomienie planowane jest na sprzedaż. rynek.

Nowa elektrownia zostanie zainstalowana w pobliżu 50-megawatowej farmy wiatrowej Silesia 1 należącej do Ignitis Renewables, która jest obecnie w budowie i ma zostać uruchomiona w ostatnim kwartale 2023 roku. Zaznaczyła, że ​​lokalizacja obu projektów pozwoli spółce działać synergistycznie.

„Silesia 2 pomoże nam w dalszej poprawie naszej pozycji na sąsiednich rynkach i przybliży nas do celu wyznaczonego w strategii Ignitis Group, jakim jest osiągnięcie 4 GW zainstalowanych zielonych mocy wytwórczych do 2030 r.” – powiedział Thierry Aelens, dyrektor generalny Ignitis Renewables.

Przejęcie zostanie zamknięte w ciągu najbliższych kilku dni.

(1 EUR = 0,980 USD)

Zarejestruj się, aby otrzymywać bezpłatny codzienny biuletyn Renewables Now!

READ  Pentagon mówi, że USA starają się zwiększyć swoją obecność wojskową w Polsce - Pierwsze wiadomości