Iga Świątek wypada, Wiktoria Azarenka przegrywa

Zawodniczka nr 1 na świecie, Iga Świątek, zrobiła pierwszy krok na drodze do tytułu pierwszego powtórnego mistrza w Indian Wells od czasów Martiny Navratilovej w latach 1991-92. To był naprawdę bardziej pierwszy krok niż pierwszy krok.

Świątek miał całkowitą kontrolę, pokonując Amerykankę Claire Liu 6:0, 6:1, a Liu wygrał dwunastą partię, aby uniknąć przerażającego podwójnego pączka.

Oznacza to kontynuację trendu, w którym Świątek nie tylko wygrywa mecze w tym roku, ale także frustruje swoich przeciwników po drodze. To już siódmy raz w 12 meczach w 2023 roku, kiedy jej przeciwniczka wygrała trzema meczami lub mniej.

Awansowała do roli zwycięzcy pojedynku Bianca Andreescu i Peyton Stearns.

BNP Paribas Open: Emma Raducano nabiera rozpędu dzięki kolejnym zwycięstwom w Indian Wells

Iga Świątek strzela podczas zwycięstwa nad Claire Liu w BNP Paribas Open w Indian Wells w Kalifornii, 11 marca 2023 r.

Wiktoria Azarenka kontra Karolina Muchowa: Ponieważ Świątek próbował zostać pierwszym wielokrotnym zwycięzcą od 30 lat, Azarenka była jedyną zawodniczką w stawce, która mogła zostać pierwszą trzykrotną zwyciężczynią gry pojedynczej kobiet na tej imprezie. To się nie stanie.

Czeszka Karolina Muchova doprowadziła do dogrywki w pierwszym secie i wygrała 7:6 (1), 6:3 z rozstawioną z numerem 14 Azarenką. Azarenka, mistrzyni Indian Wells w 2012 i 2016 roku, która dotarła do finału w 2021 roku, startowała za ósemką , przegrywając 3-0, nie mógł kontrolować meczu.

Victoria Azarenka strzeliła podczas przegranej z Karoliną Mochovą podczas BNP Paribas Open w Indian Wells w Kalifornii, 11 marca 2023 r.

Muchova zmierzy się teraz z rozstawioną z numerem 23 Martiną Trevisan lub Amerykanką Madison Brengle.

Felix Auger-Aliassime kontra Pedro Martinez: Wschodząca kanadyjska gwiazda, rozstawiona na 8. miejscu w Indian Wells, została wypchnięta przez Hiszpana Pedro Martineza, ale FAA, jak wiadomo, zagrała dobrze w największych momentach gry, wygrywając 7-6(5), 6-4.