Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Iga Świątek wygrywa 35. mecz z rzędu i po raz drugi zdobywa tytuł French Open

Iga Świątek wygrywa 35. mecz z rzędu i po raz drugi zdobywa tytuł French Open

Iga Świątek nie przegrała od lutego, w tej chwili z pewnością wygląda na niepokonaną, a teraz jest dwukrotną mistrzynią French Open.

Coco Gauff zaliczyła swój pierwszy finał Wielkiego Szlema mając zaledwie 18 lat i nie miała szans, jak większość rywalek ze Świątkiem w ostatnim czasie.

Najwyżej sklasyfikowany Swatek pokonał Gauffa 6-1 6-3 w sobotnim finale na Roland Garros, aby dodać tam swój Puchar 2020 i przedłużyć swoją zwycięską passę do 35 meczów.

Niepokonany wyścig Świątka jeden na jednego z Venus Williams w 2000 roku jest uważany za najdłuższy w tym stuleciu.

Świątek ma już na swoim koncie sześć ostatnich mistrzostw i w tym sezonie jest 42-3.

Pojawiająca się jako dominująca postać w tenisie, 23-krotna mistrzyni Wielkiego Szlema, Serena Williams, była nieobecna od prawie roku, a trzykrotna główna mistrzyni Ash Party ogłosiła w marcu, że odejdzie na emeryturę w wieku 25 lat i straci pierwsze miejsce . .

To pozwoliło Świątek wspiąć się na szczyt WTA i pokazało, że warto tam zostać. Jej ostatnia porażka przyniosła w lutym 2017 roku mistrzyni Roland Garros, Jelenę Ostapenko.

Świątek ma grę, która działa na wszystkich powierzchniach, ale jej największe dotychczasowe zwycięstwa odniosły na czerwonej glinie.

Oglądaj | Świątek pokonał Gauffa i zdobył swój drugi tytuł French Open:

Świątek pokonał Gauffa i zdobył swój drugi tytuł French Open

Polka Iga Świątek pokonała w sobotę Amerykankę Coco Gauff 6-1, 6-3 z Rolandem Garrosem i wygrała swój 35. mecz z rzędu.

W najgorętszy dzień turnieju temperatura wynosiła 82 stopnie Fahrenheita (28 stopni Celsjusza) i choć prognozy przewidywały burze, początkowo na błękitnym niebie nad Court Philippe Chartres pojawiło się tylko kilka plamek bieli.

Gauff nie miał najlepszych startów, było kilka wczesnych napięć, które byłyby zrozumiałe dla każdego gracza debiutującego na tym etapie.

READ  DIRY CITY I STRABANE – projektantka mody Madge z Bloombridge prezentuje swoją kolekcję na One World Festival

Gracz po drugiej stronie siatki zdecydowanie miał wiele wspólnego z tym, jak potoczyły się sprawy.

Świątek złamał się od razu na starcie, z dużą pomocą Gauffa, który uderzył forhendem w siatkę, a podwójny błąd – ściągając kilka westchnień „Awwwww” z kibicującego tłumu – rzucił forhendem w siatkę, pchając kolejny długi forhend.

Kiedy forhend Gauff ponownie zdradził ją na prowadzeniu, po 15 minutach gry ponownie przegrała i przegrała 3:0. Wkrótce wynik 4-0 na korzyść Świątka.

Oczywiście nie we wszystkich przypadkach, ale dość często widzowie Rolanda Garrosa mają tendencję do udzielania wsparcia słabszym i każdemu graczowi, który pozostaje w tyle w danym meczu. Oba dotyczą Gauffa. Było więc mnóstwo okrzyków „Alize, Coco!” Często wykrzykiwano jej dwusylabowe imię. „Coco, możesz to zrobić!”, krzyknął jeden z fanów.

Kiedy Gauff wspiął się na planszę, trzymając się 4-1, aplauz i ryk były w sam raz dla zebrania grupy, a nie tylko jednej gry.

Kiedy wydawało się, że wszystko się od niej oddala, Gough klepnął ją w udo, zakrył oczy, potrząsnął głową lub spojrzał na jej rodziców na trybunach.

To, czego nigdy nie robisz, to wahanie się lub rezygnacja z czegokolwiek.

Wystarczy mały utknąć w Świątek

Gauff rozpoczął drugiego seta od jedynego rozbicia Świątka, po czym utrzymał prowadzenie 2:0. Czy to może być teraz znacznie bliższa konkurencja? Czy Joff może zepchnąć Świątka do trzeciego seta?

nie. Świątek szybko się zrekalibrowała i odzyskała pewność siebie, odwracając się na 2 – wszystko, gdy powróciła skłonność Gauffa do błędów.

Świątek nie tylko wygrywa, ale wygrywa z łatwością, mając już na koncie 16 setów z wynikiem 6:0 w 2022 roku – i to dopiero na początku czerwca.

Jedyny polski gracz, który zdobył trofeum w grze singlowej w Grand Slam, Świątek robi to kombinacją ciężkiego forhendu obciążonego top spinem – tak jak ktoś, kogo kocha, 13-krotny mistrz French Open Rafael Nadal, który wygra na Casper Rudd w męskiej. W ostatnią niedzielę – i mecz na wszystkich stadionach, pełen różnorodności i uznania za przygotowanie ruchów na początku punktu. Jest bardzo podobna do szachisty.

READ  Polski premier prosi Ukraińca Zełenskiego, aby „nie obrażał” ponownie narodu polskiego | Wiadomość o wojnie między Rosją a Ukrainą

Świątek ma też inne cechy, takie jak silna praca nóg, która pozwala jej w razie potrzeby grać w obronie.

Kluczem do obecności Świątka i szybko rozwijającej się aury jest również jej spokój na boisku. Wyjechała w trasę z psychologiem sportowym, który w sobotę był w loży gościnnej Świątka, pracując nad różnymi elementami swojego życia zawodowego i osobistego.

Obejmuje to skupienie się na utrzymaniu koncentracji i ustalaniu priorytetów, takich jak determinacja, że ​​w tym całym biznesie, jakim jest zdobywanie tytułów wielkoszlemowych, wciąż jest to bardzo nowe, że uznałem, że najlepiej nie brać udziału w finale Ligi Mistrzów w Paryżu w ostatni weekend. Czy Nadal.