Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Iga Świątek wchodzi do finału nr 1 WTA

Iga Świątek wchodzi do finału nr 1 WTA

Rok temu Iga Świątek zakwalifikowała się do finałów WTA na dwa tygodnie. Była piątą z ośmiu zawodniczek, które wzięły udział w kobiecym wydarzeniu na koniec sezonu, co było dla mnie stresujące.

A co z 2022? Świątek tak dominowała przez cały rok, że jako pierwsza zarezerwowała swoje miejsce we wrześniu. Zebrała ona najlepsze 64 zwycięstwa roku przed finałami WTA, które rozpoczną się w poniedziałek w Fort Worth w Teksasie, w tym 37 niepokonanych meczów od lutego do czerwca, które były najdłuższymi w tenisie kobiet od ćwierć wieku. A kiedy w poniedziałek rozpocznie się gra, Świątek będzie w czołówce, utrzymując pierwsze miejsce od kwietnia.

Świątek, lat 21 z Polski, kieruje grupą Tracy Austin, która wyłoniła piątkową loterię, do której dołączyły Coco Gauff, Caroline Garcia i Daria Kasatkina. Grupą Nancy Ritchie będą Ons Jabeur, Jessica Pegula, Maria Sakkari i Aryna Sabalenka.

– Tak, to wyzwanie – powiedział Garcia. „Finały WTA są wyzwaniem, ale same w sobie są wyzwaniem”.

Druga grupa singli rozkręca się pierwszego dnia na wolnym i niskim krytym korcie twardym na Dickies Arena, gdzie Jessica Pegula zmierzy się z Marią Sakkari – w rewanżu Pegula 6-2, 6-3 tydzień temu w finale. Z Guadalajara Open w swoim pierwszym pucharze w WTA 1000 – Ons Jabeur zmierzy się z Aryną Sabalenka.

We wtorek Świątek zmierzy się z Kasatkiną, zanim Garcia spotka się z Gauffem.

Zarówno single, jak i deble zostały podzielone na dwie czteroosobowe grupy w ligowej części finałów WTA, które będą rozgrywane na twardym krytym korcie.

Dwóch najlepszych zwycięzców z każdej grupy awansuje do półfinałów.

• Felix Auger-Aliassime zdobył w październiku swój trzeci z rzędu tytuł, pokonując Holgera Rona 6:3, 7:5 w niedzielnym finale Ligi Szwajcarskiej.

Auger-Aliassime stoczył pięć meczów w Bazylei bez utraty serwisu, oszczędzając wszystkie trzy breakpointy zdobyte przez Rona.

READ  Minister sportu Ukrainy: Rosjanie mogą wycofać się z igrzysk olimpijskich

Trzeci rozstawiony Kanadyjczyk wygrał jedyną okazję na przerwę w pierwszym secie, by awansować 3-1 i zmusił Rona, by spadł na prowadzenie 6-5 w drugim secie. Auger-Aliassime zdobył swój trzeci punkt meczowy, gdy Ron posłał długi forhend.