Iga Świątek pokonuje chwiejność drugiego seta, pokonując Dankę Kovinic i awansując do czwartej rundy French Open

Iga Świątek pokonała drugie chwianie seta, pokonując Dankę Kovinic 6-3 7-5 i awansując do czwartej rundy French Open.

Polska gwiazda wydawała się być przygotowana do spokojnego biegu po wygraniu pierwszego seta 6:3, a następnie objęciu prowadzenia 4:1 w drugim. Jednak Kovinich zapewniła sobie dwie przerwy w drugim, aby awansować 5-4, aby postawić się na zakręcie zmuszenia decydenta.

To pierwszy forhend na świecie wpędził ją w jej największy problem, z udarem prowadzącym do 17 z 23 fauli niekompulsywnych.

Francuski Otwarte

„Jej najgorszy mecz, ale wciąż wygrywa” – Swatek Welander William oszałamia

2 godziny temu

Ale była w stanie pokazać swoją siłę i zapewnić sobie kluczową przerwę w jedenastym meczu drugiego seta, zanim wysłała ją z boiska.

– Odwaliła bardzo dobrą robotę w obronie iz powrotem na pełnych obrotach – powiedział Świątek o Koviniciu.

„Służyła dokładnie – to było trochę trudne, ale grałem z kilkoma naprawdę ciężkimi uderzeniami, ale na początku bardzo trudno było to dostosować.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY: Świątek pokonuje Kovinica w prostych setach i awansuje do czwartej rundy

„Chciałem grać ciężko, ale czasami czułem, że wkładam zbyt dużo mocy i trudno było to kontrolować. Musiałem grać z nieco mniejszym ryzykiem i być bardziej konsekwentnym,

„Czuję, że mogę grać bez strachu, ale dzisiaj straciłem dwie przerwy. Ale dobra gra na początku wywiera presję na przeciwnika, co jest ważne”.

Ten mecz był wyraźnie trudniejszy dla Swatic, a ekspert Eurosportu Mats Wellander powiedział, że po meczu wyglądała na „zmartwioną”.

„6-3, 4-1 i wtedy coś się stało. [It was] Może jej najgorszy mecz tutaj, ale tak jest [still] Wygrał w dwóch setach.

– Świetnie wystartowałem w drugim secie 4:1, a potem trochę się rozluźniłem lub straciłem koncentrację. Potem w ostatnich trzech meczach myślałem, że wróciło do normy i w zasadzie chciałem się stąd wydostać.

READ  Alvarez celuje w rozliczenia gwiazd dla Argentyny po błyskawicznym wzroście

Zwycięstwo oznacza, że ​​Świątek przedłużyła swoją passę do 31.

Rozpoczął się w lutym i obejmuje tytuły zdobyte w Doha, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie i Rzymie, co czyni go czwartym najdłużej działającym w XXI wieku.

Świątek jest w pierwszej trójce pozostałych rozstawów, a jutro w czwartej rundzie zmierzy się z Alize Cornet z Francji lub Zheng Qinwen z Chin.

„Iga była trochę zaniepokojona” – Willander analizuje występ Świątka w trzeciej rundzie