Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Iga Świątek i Coco Gauff zremisowali w tej samej grupie w WTA Finals

Zawieszenie

Fort Worth, Teksas – Przed sezonem, Iga Świątek kwalifikują się tylko do Finały WTA Z kilkoma tygodniami do stracenia. Była piątą z ośmiu zawodniczek, które wzięły udział w kobiecym wydarzeniu na koniec sezonu, co było dla mnie stresujące.

A co z 2022? Świątek tak dominowała przez cały rok, że jako pierwsza zarezerwowała swoje miejsce we wrześniu. A kiedy gra rozpocznie się w poniedziałek, Świątek będzie numerem jeden po tym, jak zajmą pierwsze miejsce od kwietnia i poprowadzą trasę w tytułach (ósemki) i meczach wygranych (64).

Świątek, 21 lat, z Polski kieruje Tracy Austin Group, która została wyłoniona przez piątkową loterię, do której dołączyły Coco Goff, Caroline Garcia i Daria Kasatkina. Grupą Nancy Ritchie będą Ons Jabeur, Jessica Pegula, Maria Sakkari i Aryna Sabalenka.

Boiska singlowe i deblowe zostały podzielone na dwie czteroosobowe grupy w ligowej części finałów WTA, które będą rozgrywane na twardym krytym korcie.

Dwóch najlepszych zwycięzców z każdej grupy awansuje do półfinałów.

W deblu grupą Rosie Casals są Pegula i Gauff, Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova, Xu Yifan, Yang Zhaoxuan, Desire Krawczyk i Demi Schuurs; Grupę Pam Shriver tworzą Gabriella Dąbrowski, Juliana Olmos, Veronica Kudretova, Elise Mertens, Ludmiła Kishinok, Jelena Ostapenko, Anna Danielina i Beatriz Haddad Maya.

Pegula i Gauff to pierwsza para kobiet, która wystartowała w singlach i deblach w finałach WTA od czasu, gdy Serena i Venus Williams zrobiły to w 2009 roku. Pegula nr 3 i Gauff nr 4 to także dwie pierwsze Amerykanki, które znalazły się na szczycie. Cztery od sióstr Williams w 2010 roku.

Jaber, Pegula, Goff i Kasatkina pojawią się na imprezie po raz pierwszy. Od 2000 roku było tylko dwa razy więcej finalistek WTA, które zadebiutowały w singlu: w 2001 roku po raz pierwszy na boisku pojawiło się pięć kobiet, a rok temu było ich sześć.

READ  Mistrzostwa Świata FIVB U19: Indie kwalifikują się do 1/8 finału

Finały WTA wracają do Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy od 2005 roku, po tym, jak trasa przeniosła go z Chin drugi rok z rzędu.

Finały WTA 2021 miały pierwotnie odbyć się w Shenzhen w Chinach, ale zostały przeniesione do Guadalajara w Meksyku w czasie pandemii koronawirusa.

Następnie, pod koniec zeszłego roku, Tour ogłosił, że w 2022 roku nie będzie żadnych turniejów w Chinach z powodu obaw o bezpieczeństwo Peng Shuai, mistrza gry podwójnej Wielkiego Szlema, który oskarżył byłego urzędnika rządowego w tym kraju o napaść seksualną.

Więcej AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis i https://twitter.com/AP_Sports