Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

ICC wprowadza zmiany w warunkach gry, używając śliny do polerowania zakazanej piłki

Używanie śliny do polerowania piłki jest teraz na stałe zakazane przez Międzynarodową Radę Krykieta (ICC), organizacja ogłosiła we wtorek, wprowadzając nowe zmiany w warunkach gry.

„Międzynarodowa Rada Krykieta (ICC) ogłosiła kilka zmian w warunkach gry po tym, jak Komitet Dyrektorów Naczelnych (CEC) zatwierdził zalecenia Komitetu ds. Krykieta Mężczyzn kierowanego przez Sourava Ganguly, który omówił trzecią zaktualizowaną wersję Kodeksu MCC z 2017 r. Prawa krykieta i podzielił się swoimi wnioskami z Komitetem ds. Krykieta Kobiet, który zatwierdził zalecenia dla CEC”.

Główne zmiany w Warunkach gry, które wejdą w życie 1 października 2022 r., to:

– Hitter powraca po złapaniu: Kiedy uderzający wyjdzie z złapania, nowy uderzający pojawi się na jego końcu, niezależnie od tego, czy uderzający przeszli przed złapaniem.

Wykorzystywanie śliny do polerowania piłki: zakaz ten obowiązuje w międzynarodowym krykiecie od ponad dwóch lat jako środek tymczasowy związany z COVID-19 i uważa się za stosowne, aby zakaz miał charakter stały.

Następny uderzający jest gotowy, aby stawić czoła piłce: następny uderzający powinien być gotowy do ataku w ciągu dwóch minut w testach i ODI, podczas gdy obecny limit dziewięćdziesięciu sekund w T20I pozostaje niezmieniony.

Prawo atakującego do gry piłką: Jest to ograniczone, ponieważ wymaga, aby część jego rakiety lub osoby pozostawała na boisku. Jeśli zaryzykują dalej, sędzia woła i zasygnalizuje martwą piłkę. Każda piłka, która zmusza uderzającego do opuszczenia boiska, również zostanie uznana za brak piłki.

Nieuczciwy ruch strony pola: Każdy nieuczciwy i celowy ruch, gdy zawodnik biegnie piłką, może teraz skutkować przyznaniem przez sędziego pięciu rzutów karnych stronie uderzającej, oprócz ogłoszenia martwej piłki.

Poza nieuczciwą grą: Warunki gry są zgodne z zasadami, przenosząc tę ​​metodę, aby wpłynąć na wyczerpanie z sekcji „Nieuczciwa gra” do sekcji „Poza nieuczciwą grą”.

READ  Wzrost płac w leśnictwie, górnictwie i energetyce zwiększa zyski w Polsce

Rzucanie rzucającego w kierunku końca atakującego przed przekazaniem: Wcześniej rzucający, który widział uderzenie przesuwające się w dół furtki przed wejściem w ruch przekazania, mógł rzucić piłkę, aby spróbować wybiec z atakującego. Ta praktyka będzie teraz nazywana martwą kulą.

Ponadto kara w grze, która została wprowadzona w T20I w styczniu 2022 roku (gdy niespłata części przez drużynę terenową w określonym czasie zatrzymania spowoduje, że dodatkowy gracz zostanie wprowadzony do kręgu pola na pozostałą część gry innings), będą teraz również stosowane w meczach ODI po ukończeniu Pucharu Świata w krykiecie mężczyzn w Pucharze Świata w krykiecie mężczyzn w 2023 roku.

Podjęto również decyzję o zmianie warunków gry dla wszystkich meczów ODI i T20I mężczyzn i kobiet, aby umożliwić korzystanie z boisk hybrydowych, jeśli obie drużyny wyrażą na to zgodę. Obecnie z kortów hybrydowych można korzystać tylko w meczach kobiet T20I.

Wszystkie Warunki gry zostaną zaktualizowane, aby odzwierciedlić te zmiany.

„To był dla mnie zaszczyt przewodniczyć pierwszemu posiedzeniu Komitetu Krykieta ICC” – powiedział Sourav Ganguly. „Byłem zadowolony z owocnego wkładu członków Komitetu, który zaowocował kluczowymi rekomendacjami. Dziękuję wszystkim członkom za ich cenne składki i sugestie”.

Komitet Krykieta ICC: Sourav Ganguly (przewodniczący); Ramez Raja (obserwator); Mahila Jayawardena i Roger Harper (byli gracze); Daniel Vettori i VVS Laxman (przedstawiciele obecnych graczy); Gary Stead (członek przedstawiciela zespołu trenerów); Jay Shah (pełnoprawny przedstawiciel członka); Joel Wilson (przedstawiciel sędziów); Ranjan Madugali (prezes Międzynarodowego Trybunału Karnego); Jimmy Cox (przedstawiciel MCC); Kyle Koetzer (współaktor); Sean Bullock (aktor medialny); Greg Barclay i Jeff Allardyce (byłe biuro – przewodniczący i dyrektor generalny ICC); Clive Hitchcock (sekretarz komisji); David Kendix (statystyk).

(Tytuł i obraz tego raportu mogły zostać przerobione tylko przez personel Business Standard; reszta treści jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)

READ  Alexandre Porto i Gabriel Sonina zostali wybrani do reprezentacji USA

Drogi Czytelniku,

Business Standard zawsze starał się dostarczać najnowsze informacje i komentarze na temat wydarzeń, które są dla Ciebie ważne i mają szersze implikacje polityczne i gospodarcze dla kraju i świata. Wasze nieustanne zachęty i opinie na temat tego, jak możemy ulepszyć nasze oferty, jeszcze bardziej wzmocniły naszą determinację i zaangażowanie w realizację tych ideałów. Nawet w tych trudnych czasach spowodowanych przez Covid-19, kontynuujemy nasze zobowiązanie do informowania Cię na bieżąco o zaufanych wiadomościach, autorytatywnych opiniach i wnikliwych komentarzach na temat istotnych aktualnych problemów.
Mamy jednak prośbę.

Walcząc z ekonomicznymi skutkami pandemii, potrzebujemy Waszego wsparcia jeszcze bardziej, abyśmy mogli nadal dostarczać Wam więcej wysokiej jakości treści. Nasz formularz subskrypcji spotkał się z zachęcającą odpowiedzią wielu z Was, którzy subskrybowali nasze treści online. Dalsze subskrybowanie naszych treści online może tylko pomóc nam osiągnąć nasze cele, jakimi są lepsze i bardziej odpowiednie treści. Wierzymy w wolne, uczciwe i wiarygodne dziennikarstwo. Twoje wsparcie w postaci większej liczby subskrypcji może pomóc nam ćwiczyć dziennikarstwo, do którego jesteśmy zobowiązani.

Wsparcie jakości prasy i Subskrybuj Business Standard.

edytor cyfrowy