Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hynfra i Amarenco MENA tworzą strategiczne partnerstwo w zakresie produkcji wodoru i amoniaku w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej

Hynfra i Amarenco MENA tworzą strategiczne partnerstwo w zakresie produkcji wodoru i amoniaku w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej

Hynfra i Amarenco MENA tworzą strategiczne partnerstwo w zakresie produkcji wodoru i amoniaku w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Polska firma Hynfra podpisała ramową umowę o współpracy z Amarenco MENA, głównym deweloperem projektów energii odnawialnej na Bliskim Wschodzie iw Afryce Północnej, wchodzącym w skład Grupy Amarenco. Strategiczne partnerstwo ma na celu budowę infrastruktury do produkcji wodoru i jego pochodnych, zwłaszcza amoniaku, z wykorzystaniem elektrolizy zasilanej czystymi źródłami energii.

Zgodnie z umową partnerstwo będzie się koncentrować na produkcji zielonego amoniaku i wodoru w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Region charakteryzuje się wysokim poziomem promieniowania słonecznego, co czyni go idealnym miejscem do produkcji energii słonecznej na dużą skalę.

Marlena KronaDyrektor zarządzający Hynfra odpowiedzialny za projekty bliskowschodnie powiedział:

Podpisaliśmy globalną umowę ramową na wspólne projekty zielonego amoniaku i wodoru, co wymaga wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

„Jesteśmy podekscytowani współpracą z Amarenco, wiodącym światowym producentem energii odnawialnej. Amarenco będzie odpowiadać za rozwój farm fotowoltaicznych i magazynów energii, natomiast Hynfra dostarczy technologię do produkcji odnawialnego wodoru i jego pochodnych.”

To partnerstwo między Hynfra i Amarenco MENA stanowi ważny krok w kierunku czystszej i bardziej zrównoważonej przyszłości regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Yazan Faouripowiedział dyrektor generalny Amarenco MENA

Cieszymy się, że możemy współpracować z Hynfra przy budowie zrównoważonej infrastruktury do produkcji wodoru i amoniaku w regionie MENA.

To partnerstwo jest zgodne z naszym zobowiązaniem do promowania wykorzystania energii odnawialnej i redukcji emisji dwutlenku węgla w regionie. Wierzymy, że łącząc doświadczenie Hynfra w zakresie odnawialnego wodoru z naszym doświadczeniem w opracowywaniu projektów energii odnawialnej, możemy wywrzeć znaczący wpływ na transformację energetyczną regionu”.

Amarenco to firma produkująca energię odnawialną z globalną siedzibą główną w Cork w Irlandii. Firma finansuje, rozwija, buduje i obsługuje instalacje C&I oraz wielkoskalowe elektrownie fotowoltaiczne w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Azji. Koncentrując się na fotowoltaice, magazynowaniu i rolniczej energii słonecznej, Amarenco działa w ponad 15 krajach i inwestuje do 800 milionów euro rocznie w projekty energii odnawialnej na całym świecie.

READ  Polska spółka PGNiG zwiększa wydobycie gazu w Norwegii

Hynfra PSA jest integratorem technologii energetycznych, który projektuje i rozwija instalacje do produkcji i wykorzystania wodoru, amoniaku odnawialnego, zielonej energii i odnawialnych źródeł ciepła. Portfolio Hynfra opiera się na czterech filarach: przemysłowym, amoniakalnym, komunalnym i magazynowania energii.

Tomoho Umeda, Prezes Hynfra powiedział:

Podpisanie globalnej umowy z Amarenco jest ważnym kamieniem milowym dla Hynfra, ponieważ chcemy umocnić naszą obecność i rozszerzyć naszą działalność na Bliskim Wschodzie.

Jest to zgodne z naszą strategią korporacyjną i wizją rozwoju. Region Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej ma ogromny potencjał w zakresie produkcji energii odnawialnej i wierzymy, że odnawialne systemy wodorowe i bezpieczne zielone magazyny energii amoniaku, przy strategicznym wsparciu Amarenco, mogą znacząco przyczynić się do transformacji energetycznej w regionie. „

Hynfra i Amarenco MENA tworzą strategiczne partnerstwo w zakresie produkcji wodoru i amoniaku w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, 16 marca 2023 r