Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Huskies zmierzą się z Davenportem w ćwierćfinale GLIAC  Wiadomości, sport, praca

Huskies zmierzą się z Davenportem w ćwierćfinale GLIAC Wiadomości, sport, praca

Dominika Bobic z Michigan Tech powraca do gry w siatkówkę podczas sobotniego meczu z Ferris State w Gates Tennis Center w Houghton. Michigan Tech otwiera turniej GLIAC z Davenport w piątek. (David Archambault / Dla gazety)

HUGTON — Kiedy w piątek zajęła 44. miejsce w Michigan Tech (8-6, 5-2) w ćwierćfinale GLIAC, byłby to jej siódmy występ w turnieju z rzędu i trzeci pod okiem trenerki Christine Dagostini-Yepp.

Huskies udowodnili, że tej wiosny potrafią wygrywać zacięte mecze, a pięciu zwycięzców gier 4-3 doprowadziło ich do rekordu konferencji 5-2. Ostatnie zwycięstwo Tech przyszło w bardziej zdecydowany sposób, wygrana 5: 2 u siebie z Ferris State w sobotę, gdy Huskies świętowali swoich trzech starszych graczy. Teraz mają nadzieję koncertować długo po zakończeniu sezonu.

Po zdobyciu trzeciego miejsca, podróż MTU rozpoczyna się przeciwko rozstawionemu z numerem 6 Davenportowi (13-11, 2-5) w Running Midland Tennis Centre, w którym odbywają się wszystkie trzy rundy sześciodrużynowego turnieju. Drugi rozstawiony Wayne State (pa) czeka na zwycięzcę. W sobotę półfinały, a w niedzielę turniej.

Podczas gdy Tech pozostawał niezwykle konsekwentny w ciągu ostatnich sześciu sezonów, zajęli nie więcej niż trzecie miejsce w tym okresie (2019) i spadli w ćwierćfinale do Grand Valley State w zeszłym sezonie 4-1. Jednak husky znacznie poprawiły się w grze pojedynczej i podwójnej w tym roku.

Osiedlenie się na szczycie składu przyczyniło się do sukcesu Tech. Dominika Bobik (Wrocław, Polska) jest na pierwszym miejscu z wynikiem 7-6, a absolwentka transferu Grace Elland (Penrith, Anglia) ma rekord 7-5 na drugim miejscu. II nagroda dla singli przyznawana przez ITA (Międzyuczelniane Stowarzyszenie Tenisowe), co stawia ją w silnej rywalizacji o nagrody All-GLIAC po tym, jak została tak uhonorowana w latach 2021-22.

Ci, którzy wybrali się tej wiosny do Jets Tennis Center, z pewnością zwrócą uwagę na gwiezdną piłkę Bobika, która uderza i blokuje oba skrzydła od linii podstawowej. Rozpoczęła swoją karierę w Huskies w sezonie 2019-20 z pierwszą drużynową selekcją All-GLIAC, a także GLIAC Freshman of the Year.

READ  Małgorzata A. Ceremel 1930-2021 | Wiadomości, sport, praca

Bobik i Eland również połączyli siły w grze podwójnej i razem zajęli pierwsze miejsce 7-7. Duet ma 3: 0 przeciwko rywalom z rankingu krajowego, w tym wygraną seta 6: 3 z 12. miejscem w deblu z Vasilią Griffą i Taylorem Barrettem z Grand Valley State. W środę zajęli 31. miejsce w drugiej lidze deblowej ITA (Intercollegiate Tennis Association).

Na początek sezonu uczennica pierwszego roku Emily Kujokaru (Richmond Hill, Ontario) i seniorka Lauren Opalowski (Oxford, Michigan) wygrały pięć prostych meczów deblowych na 2. miejscu, co zaowocowało najwyższym w sezonie krajowym rankingiem na 49. miejscu.

Neva Manas (Carmel, Indiana) i pierwszoroczniaczka Ewa Podolka (Trzebinica, Polska) osiągnęły rekord 9-3 w grze podwójnej nr 3, co daje Huskies dodatkową głębię.

Nawet przy zdrowszej drużynie i drużynie weteranów wiele pojedynków technicznych dotarło do ostatniej gry, aby zadecydować o wyniku zawsze trudnej konferencji.

Huskies pokonali Davenport 4:3 w Grand Rapids 24 marca i przynieśli Panterom pierwszą porażkę w GLIAC. DU zebrał punkty w grze podwójnej, ale Huskies zrobili różnicę w grze pojedynczej, wygrywając nr 1 (Bobik), nr 2 (Eland), nr 4 (Cojocaru) i nr 6 (Opalewski). Opalowski wygrał mecz z Louisem Hoskingiem 6:7(5), 6:3, 6:3.

W piątek Bobik i Eland prawdopodobnie zobaczą rewanż z Willemienem Coetzee i Amy Bloch, rozstawioną z numerem 16 w zeszłotygodniowym turnieju gry podwójnej drugiej ligi.

Oprócz tytułu GLIAC, husky walczą także o zakwalifikowanie się do turnieju NCAA po raz pierwszy od 16 sezonów (2007-08). W regionie Midwest trzy zwycięskie drużyny w turniejach konferencyjnych (GLIAC, GMAC, GLVC) otrzymują automatyczną ofertę, podczas gdy pozostałe drużyny są wybierane ogólnie przez komisję NCAA, aby wypełnić pole siedmiu drużyn. Turniej startuje 1 maja.

Michigan Tech zajął szóste miejsce w ankiecie rankingowej NCAA Region II z 19 kwietnia. W zeszłym tygodniu MTU przegrało z numerem 20 w Grand Valley State, a następnie pokonało Ferris State.

READ  Złoty Medal dla Rachel Barbieri i Donavan Grunden na Mistrzostwach Europy w Aluminium 2022 w Monachium

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej