Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Hurra zeszłego lata” Festiwal Ziemniaków w Poznaniu celebruje tradycję i wspólnotę |  Wiadomości, sport, praca

„Hurra zeszłego lata” Festiwal Ziemniaków w Poznaniu celebruje tradycję i wspólnotę | Wiadomości, sport, praca

PHOTO NEWS Julie Riddle Polki Doris Kowalski, Kash Kilicewski, Eli Rygoelski i Pat Huntkowski pozują do zdjęcia w pawilonie polki na Posen Potato Festival w niedzielę.

Bosen – Tak naprawdę nie chodzi o ziemniaki.

Wieloletnia tradycja, która każdego roku wzmacnia małe miasteczko na kilka dni tętniących życiem, Festiwal Ziemniaków wiąże ciężar mieszkańców z ich korzeniami w starym kraju i co roku przyciąga gości z daleka dla smaków polskiego społeczeństwa i koleżeństwa.

71. doroczny festiwal zakończył się w niedzielę w zwykle sennym miasteczku w hrabstwie Presque Isle.

„Kiedy tu przyjeżdżasz, to jest jak w rodzinie” – wykrzyknął Cash Kielchowski wśród wielkich uroczystości i dobrej natury, siedząc ze starymi przyjaciółmi w Polka Pavillion w niedzielne popołudnie.

Po kilku dniach karnawałowych przejażdżek, przepysznych posiłków, biegu 5K Spud Run i pokazów ziemniaków, w niedzielę festiwal rozszerzył się na Main Street w Poznaniu, gdzie odbyła się świąteczna parada. za pomocą.

Wiadomość o filmowaniu Julie Riddle Młody muzyk towarzyszy tancerkom polki w niedzielnej budce polki na Festiwalu Trucizny Ziemniaczanej.

Kilka platform uświetniło festiwalową roślinę korzeniową o tej samej nazwie, z ogromnymi ziemniakami zrobionymi z nieznanych materiałów – lub w jednym przypadku – ludźmi w kostiumach – wywołującymi uśmiech na widowni.

Dziewczyny w kajdankach wyciągają małe rączki, gdy najlepsza księżniczka macha do królewskiego pontonu na Festiwalu Ziemniaków.

Zespoły grały, uśmiechały się, dzieci spacerowały po deser i na krótką chwilę ulica zamieniła się w miejsce spotkań społeczności.

Następnie tłumy wycofały się na główne tereny festiwalowe, dzieląc się na małe grupki, które wędrują między straganami z rękodziełem i kierują się w stronę zabaw karnawałowych.

Dzieci podniosły ręce do góry podczas jazdy konnej i zjadały watę cukrową lepkimi palcami.

Julie Riddle Photo News Dzieci patrzą, jak weterani wojskowi trzymają amerykańską flagę na początku parady podczas festiwalu wagi ziemniaków w niedzielę.

READ  Puchar Świata w darcie: Belgia odkłada na bok różnice, a Polska ustanawia nowy rekord średniej | Wiadomości o strzałkach

W oddali, nad wybojami i testowymi derbami, samochody o trudnym pochodzeniu okazały się nadal strzelać konkurencyjnym ogniem, gdy ścigały się po torze, a silniki brzęczały.

Księża w czarnych mundurach do kostek nosili worki z rolowanymi kiełbaskami, a wszędzie ludzie nosili czerwone koszule ozdobione orłem, który jest godłem Polski.

Pośród cichego zamieszania z dużego białego budynku wydobywała się muzyka.

Wewnątrz ustawione rzędem stoły piknikowe — ich miejsca wypełnione były wesołymi ludźmi kończącymi kiełbasę lub popijając piwo — otoczone drewnianym parkietem tanecznym.

Muzycy na scenie po jednej stronie parkietu wypełnili otwarty budynek dźwiękami jednej, dwóch lub trzech piosenek polki.

Wiadomości Zdjęcie Julie Riddell, Grand Marshall Clarence i Angeline Yark macha do tłumu podczas niedzielnej parady Potato Weight Festival Parade.

Przed nimi pary rzucały się i kopały, biegały i śmiały się, dysząc i zawroty głowy, i nie przejmując się, czy robią to dobrze.

Pary, które są małżeństwem od pół wieku, rodzice i dzieci, stare i młode kobiety, przyjaciele i nieznajomi skakali, wirowali i tańczyli z radości.

Na tle „Who Stole the Kishka” Kieliszewski i jego przyjaciele Elle Rygwelski, Pat Hentkowski i Doris Kowalski próbują dowiedzieć się, kiedy rozpoczął się festiwal.

Powiedzieli, że nie mówią zbyt dobrze po polsku – chociaż Kieliszewski mówi, że pączki są wredne – ale przynajmniej znają polskie słowa „jak się masz” i „piwo”.

Dla mieszkańców Festiwal Ziemniaków to „ostatnia chwila lata” – powiedział Huntkowski.

News zdjęcie Julie Riddle Dziewczyna macha na Festiwalu Ziemniaków w Poznaniu i jej płytki podczas niedzielnej parady festiwalowej.

Eileen i Victor Wichorek z Brighton powiedzieli, że co roku jeżdżą do Poznania i będą przyjeżdżać, aby pokręcić się po parkiecie.

Dzieląc się swoimi myślami stopami zamiast słowami, mieszkaniec Buzyna, Brian Talsky, zaprasza nieznajomego do przyłączenia się do niego na powitalną przejażdżkę po parkiecie, kończącą się ruchem i wirowaniem.

READ  Roberta J. „Zeke” Zieliński, Polska, Ohio Nekrolog

Czekając na rozpoczęcie piosenki, Gus Zelensky powiedział, że czasami uczestniczy w ponad 40 festiwalach polki rocznie.

Powiedział, że Festiwal Buzyna wyróżnia się spośród innych.

Zełenski i jego 61-letnia żona Jerry chcą uczyć wnuki polskiego dziedzictwa. Powiedział, że międzypokoleniowe ciepło i duch w pawilonie polki na Bosen Potato Festival pomaga mu podtrzymywać i dzielić się tym dziedzictwem.

Wiadomość o zdjęciach Julie Riddle przedstawiających prawdopodobnie gigantyczne ziemniaki, które pojawiły się w niedzielę na platformie Unii Kredytowej na Festiwalu Wagi Ziemniaczanej.

„Jesteśmy błogosławieni”, powiedział Jose Zelensky. „Nie potrafię powiedzieć, na ile sposobów. Nasza miłość do muzyki polki i tańca, mamy szczęście.”

Z Julie Riddle można się skontaktować pod numerem 989-358-5693, [email protected] lub na Twitterze @jriddleX.

Dzieci walczą, by zebrać cukierki emitowane przez robota, stworzonego przez zespół robotyki z Posen High School, podczas niedzielnej Parady Festiwalu Ziemniaków Poznańskich.

Fotoreportaż Julie Riddle Dzieciaki są zachwycone niedzielną przejażdżką na Festiwalu Wagi Ziemniaczanej.

Aktualności Zdjęcie Julie Riddle Młody mężczyzna ogląda akcję na parkiecie w pawilonie polki na Festiwalu Ziemniaków w Poznaniu w niedzielę.

Filmowe wiadomości dla Julie Riddle W niedzielę para tańczy w pawilonie polki na Festiwalu Wagi Ziemniaczanej.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej