Hurkacz i Majchrzak dają Polsce swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze ATP

Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak pomogli Polsce osiągnąć pierwsze zwycięstwo w grupie D nad Grecją w Pucharze ATP. Hurkacz i trener Craig Boynton wybiegli, gdy ostatnio wyciekły informacje, że Stefanos Tsitsipas, który przygotowywał się do zmierzenia się z nim w meczu singlowym nr 1, został wykluczony z gry z powodu kontuzji prawego łokcia. Jednak Hurkacz szybko zadomowił się w Kudus Bank Arena, by pokonać zmiennika Tsitsipasa, 20-letniego Aristotelesa Thanosa, 6:1, 6:2 i wygrać 2:0.

W meczu singlowym nr 2 rozstawiony z 117. Majchrzak grał pewnie, pokonując Michaiła Pervolarakisa 6:1, 6:4 w 79 minutach. Hurkacz później zaliczył bardzo profesjonalny występ na Thanos, w którym w 54-minutowej przerwie znalazło się 10 zwycięzców. Spodziewałem się gry ze Stefanosem i przygotowywałem taktykę z moim trenerem i Marcinem [Matkowski]Więc było ciężko, kiedy się dowiedziałem. Nigdy wcześniej z nim nie grałem, ani nie widziałem, jak gra. Miał świetny serwis i na szczęście wracałem dobrze i wywierałem na niego presję. Wspaniale jest wrócić do Sydney – powiedział Hubert Hurkacz.

Konfrontacja zakończyła się zwycięstwem Michaiła Pervolarakisa i Tsitsipasa nad Paulem Simonem Woko i Janem Zielinskim 6-4, 5-7, 10-8 w 90 minut, co doprowadziło Grecję do zwycięstwa w pierwszym meczu. We wtorek Polska zmierzy się z Gruzją, a Grecja z Argentyną. Mecze będą rozgrywane na Ken Rosewall Arena w Sydney.

Majchrzak zdominował, wygrywając osiem z dziewięciu pierwszych meczów, zanim Pervolarakis zaczął zarabiać, zmieniając pozycję na boisku, by atakować krótką piłkę. 25-latek wygrał trzy mecze z rzędu i awansował 3-2 w drugim secie, ale regularnie znajduje się pod presją głębokich kopnięć w ziemię. Majchrzak zachował spokój, aby przebić się podaniem z forhendu na 3-3 i nie oglądał się za siebie. „To mój pierwszy mecz w roku w tak wspaniałych warunkach i zaszczyt reprezentowania swojego kraju. Kiedy mogę walczyć o swój kraj, daje mi to inne uczucia i emocje. Wspaniale jest dać dziś ten pierwszy punkt Polsce. Znalazłem swój rytm od początku meczu. Byłem konsekwentny. Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. Nawet różnica na początku drugiego seta, kiedy przebiłem 2:0 i wszedłem ponownie. To był niebezpieczny moment ”.

READ  Polska stara się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Czwarty światowy Tsitsipas przyznał na początku listopada, podczas Paris Masters, że od jakiegoś czasu cierpiał. Zagrał jeden mecz w finałach ATP w Turynie, zanim wycofał się z powodu tej samej kontuzji. W formacie ATP Cup jako pierwsze grane są single nr 2, a następnie single i deble nr 1. (Ani)

(Ta historia nie została edytowana przez personel Devdiscourse i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)