Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Huragan Lee zmierza w najbliższy weekend w stronę Nowej Anglii i Nowej Szkocji

Huragan Lee zmierza w najbliższy weekend w stronę Nowej Anglii i Nowej Szkocji

Na Oceanie Atlantyckim występują dwa rodzaje huraganów. Huragan Margot to huragan występujący na morzu i w środkowym oceanie, a huragan Lee to huragan, który należy obserwować w Nowej Anglii, północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych i obszarach przybrzeżnych południowo-wschodniej Kanady.

Nagłówek amerykańskiego Narodowego Centrum ds. Huraganów (NHC) brzmi: „Superhuragan Lee skupia się na Nowej Anglii i Atlantyku w Kanadzie”.

Kanadyjskie Centrum ds. Huraganów (CHC) podaje: „Huragan Lee: miał miejsce od soboty do soboty w nocy i miał najsilniejsze uderzenia, a słabsze warunki utrzymywały się w niedzielę. Huragan zbliżał się do huraganu kategorii 1 i przekształcał się w silną burzę tropikalną, a następnie przechodzi w subtropikalny nisko w momencie wyjścia na ląd.” Oczekuje się, że w sobotni wieczór dotrze na ląd w dowolnym miejscu od granicy lub od Zatoki Fundy po południowy region Nowej Szkocji.

Oczekuje się, że huragan Lee uderzy w północno-wschodnią Amerykę Północną pod koniec tego tygodnia i będzie miał rozległe skutki ze względu na swoją wielkość. Obszar ten obejmuje obszary odpowiedzialności NHC i CHC z USA i Kanady. W stanie Maine po drugiej stronie granicy amerykańsko-kanadyjskiej z Nowym Brunszwikiem i Nową Szkocją rozstawiono już zegarki ostrzegające przed huraganem, a huragan powinien oddalić się od Nowej Fundlandii i Labradoru do poniedziałku 18 stycznia.

Huragan Lee panuje obecnie w pobliżu Bermudów, daleko na zachodzie, a wyspę nawiedzają burze tropikalne. NHC stwierdziło, że „pasy deszczu poza rzeką Lee mogą od dzisiaj do wczesnego piątku na Bermudach wytwarzać opady od 1 do 2”, czyli 25–50 mm. Czwartek 14 Konsultant 36 A

W piątek wieczorem na dużym obszarze wybrzeża Nowej Anglii mogą wystąpić burze tropikalne, a w piątek wieczorem w południowo-wschodnim Massachusetts może wystąpić zagrażająca życiu fala sztormowa. To jest blisko Bostonu i obejmuje Cape Cod. Inne miejsca, które mogą być znajome, to Nantucket i Martha’s Vineyard. Oczekuje się, że wczesną sobotę burze tropikalne dotrą do Maine.

„Zasięg huraganu Lee będzie bardzo szeroki, gdy dotrze do naszego obszaru, więc skutki wystąpią nie tylko w pobliżu ścieżki, ale w odległości do 300 kilometrów od niej”. CHC

Zagrożenia będą sięgać daleko poza centrum Lee i nadal nie ma pewności, gdzie najbardziej uderzą silne wiatry, ulewne deszcze i fale sztormowe. Utrzymuje centra huraganu na palcach.

READ  Bombardowanie Mariupola: zdjęcia satelitarne przed i po zniszczeniach w mieście Ukrainy | Rosja

Huragan przemieszcza się na północ, napędzany wysokim ciśnieniem nad Północnym Oceanem Atlantyckim i jego dolinami nad Ameryką Północną. W miarę przemieszczania się na północ temperatura powierzchni morza (SST) spada i oczekuje się, że huragan będzie powoli słabnąć, przechodząc w burzę tropikalną, a następnie w cyklon posttropikalny w trakcie przejścia pozatropikalnego. Od ciepłego cyklonu tropikalnego po bardziej typową burzę jesienną zimną, ale z domieszką energii tropikalnej. Dla ludzi na miejscu wiadomość pozostaje

„Bez względu na to, jak się nazywa, Lee pozostanie dużym i niebezpiecznym huraganem, gdy w ten weekend zbliży się do wschodniej Nowej Anglii i regionu Atlantyku w Kanadzie”. NHC

Piątkowy i sobotni wieczór powinien mnie spotkać w pobliżu wybrzeży Nowej Anglii i Atlantyku w Kanadzie. Oczekuje się, że w sobotni wieczór przepłynie przez obszar Maritimes (Nowa Szkocja, PEI, SE Nowy Brunszwik). Następnie w niedzielę wieczorem nad Zatoką Świętego Wawrzyńca i Nową Fundlandią.

Tor i opady huraganu Lee NHC

Opady deszczu: Oczekuje się, że na tym obszarze spadnie od 1 do 4 cali deszczu, tj. od 25 do 100 mm, co doprowadzi do lokalnych powodzi.

WIATR: Po szalonej piątkowej nocy w sobotę w Downeast Maine i Atlantyku w Kanadzie możliwe będą huragany, a na całym lądzie możliwe będą porywy wiatru o prędkości 75 mil na godzinę. CHC „Obszar najprawdopodobniej najbardziej narażony na skutki: zachodnia Nowa Szkocja oraz region Grand Manan i przybrzeżny region hrabstwa Charlotte w Nowym Brunszwiku”

Wiatr i fala sztormowa huraganu Lee

Fala sztormowa: Istnieją obawy dotyczące dużych, szkodliwych fal dla wybrzeża Atlantyku w Nowej Szkocji w stanie Maine i wybrzeża Lundy w Nowym Brunszwiku. Zakresy pływów na tym obszarze są duże, a księżyc jest w nowiu, co oznacza, że ​​będą przypływy wiosenne, a następnie napór wody przed huraganem. W przypadku wystąpienia najgorszych warunków istnieje ryzyko zagrażającej życiu powodzi wywołanej burzą. Mówiąc szerzej, wzdłuż wschodniego wybrzeża wystąpią niebezpieczne fale i prądy rozrywające.

CHC „W przypadku wybrzeża Atlantyku w Nowej Szkocji prawdopodobne są fale o wysokości od 4 do 6 metrów (15 do 20 stóp)”.

Obszar ten jest przyzwyczajony do silnych jesiennych burz z wiatrem od lądu i ulewnymi deszczami, ale to dodatkowe ryzyko wezbrania sztormowego, w połączeniu z niepewnością co do pływów w tym momencie, będzie oznaczać duże przygotowania dzisiaj i w piątek.

READ  Nowe dane ujawniają zmieniający się skład populacji Peterborough