Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Huragan Fiona – Najnowsze: „Bardzo silna” burza uderza w Nową Szkocję po zabiciu ośmiu osób w Portoryko

Huragan Fiona – Najnowsze: „Bardzo silna” burza uderza w Nową Szkocję po zabiciu ośmiu osób w Portoryko

Kanadyjczycy z Atlantyku przygotowują się na niebezpieczny huragan Fiona

Huragan Fiona uderzył w kanadyjskie miasto Nowa Szkocja po spustoszeniu Portoryko i Dominikany w tym tygodniu.

Wcześniej ostrzeżono, że Nowa Szkocja ma zostać bezpośrednio uderzona ostrzeżeniami o poważnych powodziach i przerwach w dostawie prądu.

Ze względu na rozmiary burzy, niebezpieczną pogodę prognozowano również dla części Nowej Fundlandii i Labradora, Quebecu, Ontario, Nowego Brunszwiku i Wyspy Księcia Edwarda.

Canadian Hurricane Center ostrzegło, że może to być „historyczna burza”. Jeden z meteorologów agencji powiedział: CNN Że huragan Fiona może rywalizować z superburzą Sandy z 2012 roku, która zniszczyła wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

Huragan Fiona pozostawił setki tysięcy ludzi bez bieżącej wody i elektryczności w Portoryko i na Dominikanie.

Podobno zginęło także osiem osób w Puerto Rico.

Kryzys klimatyczny powoduje globalny wzrost temperatury oceanów i atmosfery, co skutkuje silniejszymi huraganami, wiatrami i deszczami.

1664031802

Wśród ofiar burzy jest czteromiesięczne dziecko

Kanada jest ostatnim krajem dotkniętym przez Fionę, po tym, jak przedarła się przez Karaiby, zabijając co najmniej osiem osób, mój kolega Rachel Sharp raporty.

Jedną z ofiar było czteromiesięczne niemowlę, które zmarło, ponieważ jego matka nie mogła dotrzeć do szpitala z powodu zamknięcia dróg.

W tym tygodniu huragany uderzyły w Portoryko, Dominikanę i Gwadelupę, pozostawiając tysiące bez prądu.

Pięć dni później ponad połowa Portoryko wciąż jest w ciemności.

Następnie Fiona uderzyła w Bermudy z ulewnym deszczem i wiatrem w piątek, a zanim dotarła do Kanady, została zdegradowana do post-tropikalnej burzy.

1664028114

Drzewa niszczyły domy z powodu silnych wiatrów, które zrywały dachy

Burmistrz i Rada Regionalna Cape Breton ogłosili lokalną sytuację nadzwyczajną w związku z powszechnymi przerwami w dostawie prądu, zamknięciami dróg i uszkodzeniami domów.

READ  Nowy Jork ogłasza stan wyjątkowy w związku z ostrzeżeniem o gwałtownej powodzi – aktualizacje na żywo

Są domy, które zostały poważnie zniszczone przez powalone drzewa i duże stare drzewa powalone i spowodowały ogromne szkody. Widzimy również domy, których dachy zostały całkowicie zburzone, a okna wybite, powiedziała agencji Associated Press Amanda McDougall, burmistrz gminy Cape Breton. Na drogach jest ogromna ilość gruzu.

„Jest wiele zniszczeń w mieniu i budowlach, ale jak dotąd nie ma ofiar wśród ludzi. Po raz kolejny wciąż jesteśmy w środku tego” – powiedziała. „To wciąż przerażające. Siedzę tutaj w moim salonie i czuję, że drzwi na patio przebiją się przez te wielkie burze. Jest głośno i okropnie”.

1664026049

Pół miliona bez prądu, gdy Fiona rozbija się na Atlantyku w Kanadzie

Fiona odcięła energię ponad pół milionowi ludzi w Atlantic Canada.

Ponad 415 000 klientów Nova Scotia Power – prawie 80 procent z prowincji liczącej milion mieszkańców – zostało dotkniętych poranną przerwą w dostawie prądu.

W hrabstwie Prince Edward Island ponad 82 000 klientów było pozbawionych prądu, podczas gdy NB Power w New Brunswick poinformował, że 44 329 klientów było pozbawionych prądu.

1664023201

Władze twierdzą, że Fiona będzie kontynuować podróż w kierunku północno-wschodnim

Canadian Hurricane Center opublikowało nową aktualizację na temat postępów Fiony, a burza ma nadal przemieszczać się na północny wschód i „powodować szkodliwe wiatry, fale i fale sztormowe”.

Wykres pokazujący drogę burzy pokazuje wiatry o prędkości 130 kilometrów na godzinę w ciągu ostatnich 40 minut.

1664020860

ICYMI: Jednym z najgorszych huraganów w Kanadzie w ostatnich dziesięcioleciach był huragan Juan, burza kategorii 2, która nawiedziła Nową Szkocję w 2003 roku i zabiła osiem osób.

Eksperci ostrzegali, że Fiona może rywalizować ze szkodami wyrządzonymi Juanowi i wezwali mieszkańców Atlantic Canada do zachowania najwyższej czujności.

READ  Powodzie w Libii: 5300 osób zginęło w wyniku wezwań do pomocy humanitarnej

1664019384

Setki tysięcy ludzi cierpi z powodu przerw w dostawie prądu

Do 1 w nocy czasu lokalnego (5 rano GMT) ponad 250 000 klientów Nova Scotia Power — około połowa wszystkich klientów w prowincji — zostało dotkniętych blackoutem.

Liczba ta wzrosła o kolejne 28 000 godzinę później.

1664017500

ICYMI: Huragany są coraz silniejsze. Winić kryzys klimatyczny

1664015449

Mieszkańcy Nowej Szkocji dzielą się swoimi doświadczeniami z huraganem Fiona w mediach społecznościowych

Wielu mieszkańców Nowej Szkocji publikuje filmy, wiadomości i aktualizacje dotyczące huraganu Fiona w mediach społecznościowych.

Aktualizacja dotycząca huraganu. Jestem na podłodze obok mojego łóżka. „Czuję się tu bezpiecznie” – napisała na Twitterze pisarka Sondra Becker. „Wiatr jest zbyt silny, by spać, bo jak szalony trzęsie sufitem i ścianami.

„Spróbuję spać na podłodze. Współczuję teraz mojej rodzinie w Nowej Szkocji. Ponieważ jesteśmy na NB #HurricaneFiona. „

Inny dodał: „Niesprzyjająca pogoda jest przerażająca, więc kiedy przelatuje nad nami huragan Fiona, wyobrażam sobie, że mój dach lata i muszę się czegoś trzymać, żeby nie wyleciał. Niech ktoś uspokoi mój umysł”.

1664013780

ICYMI: Na Sable Island, dziczy u wybrzeży Nowej Szkocji, która jest domem dla zwierząt, takich jak dzikie konie i foki, pracownicy parku przygotowują się do ukrycia się przed burzą, Reuters raporty.

Dzikie konie na Sable Island, Nova Scotia

(przez Reuters)

Szare Foki Sobolowej Wyspy

(przez Reuters)

1664011849

Premier Nowej Szkocji dzieli się wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa, gdy zbliża się huragan Fiona

30. Premiera Nowej Szkocji podzieliła się wskazówkami bezpieczeństwa dla mieszkańców województwa.