Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hubert Hurkacz i Iga Świątek prowadzą Polskę do kwalifikacji United Cup |  Turniej ATP

Hubert Hurkacz i Iga Świątek prowadzą Polskę do kwalifikacji United Cup | Turniej ATP

Raport z zawodów

Hurkacz/Światek prowadzi Polskę do kwalifikacji United Cup

Polska wygrała grupę A

01 stycznia 2024 r

Dobre zdjęcia


W poniedziałek Hubert Hurcox i Ika Światek zagrali w Perth.
Przez pracowników ATP

Hubert Hurcox i Ika Świątek przypieczętowali w poniedziałek miejsce Polski w ćwierćfinale Pucharu United w Perth, wygrywając 6:0, 6:0 z Hiszpanami Alejandro Davidoviciem Foginą i Sarą Soripes Dormo.

W grze podwójnej mieszanej, w której zwycięzca bierze wszystko w grupie A, Hurcox i Sviatek zdominowali arenę RAC i dotarli do ostatniej ósemki. Wygrali 78 procent (19/24) punktów po pierwszym serwisie i już po 43 minutach nie mieli żadnego przełamania, aby wygrać.

„Jestem bardzo zadowolony ze swojej pozycji i sposobu, w jaki jestem skupiony” – powiedział Świątek. „Nie jestem zardzewiały. Nie czuję, że muszę łapać rytm. Po US Open gram swobodnie, tak jak czułem się w Pekinie. Jestem szczęśliwy. W tym momencie”.

Polska w zeszłym sezonie dotarła do półfinału 18-narodowego turnieju mieszanego i jako pierwsza drużyna dotarła do ćwierćfinału tegorocznego turnieju.

Świątek wygrała w zeszłym sezonie imponujące 20 setów „bajgli” (6-0) w grze pojedynczej i kontynuowała ten nieustanny postęp podczas starcia w grze mieszanej, zdobywając swoje pierwsze dwa bajgle w sezonie 2024 wraz z Hurcoxem nr 9 na świecie w pełnym występie . .

„Staram się nauczyć Huby’ego, że nie potrzebuje dogrywki w każdym secie” – zażartował Świątek.

Wcześniej polski numer 1 na świecie Świdek zapewnił sobie zwycięstwo, pokonując 6:2, 6:1 hiszpańskiego Soribesa Tormo. Davidovich Fogina dał Hiszpanii szybkie prowadzenie, pokonując Hurcox 3:6, 6:3, 6:4.

Czterokrotny mistrz Wielkiego Szlema Świątek świętował Nowy Rok pokonując numer 48 na świecie Sorribes Tormo z Hiszpanii w godzinę i 28 minut. Dzięki swojemu ostatniemu zwycięstwu Świdek poprawił swój wynik na 3:0 (6:0 w setach) przeciwko Soripes Dormo.

READ  Jak kupić nieruchomość w Polsce?

W poniedziałek Świtek w pierwszych trzech gemach serwisowych był zmuszony obronić cztery break pointy. Okazało się jednak, że były to jedyne break pointy, z jakimi spotkał się w meczu czołowy zawodnik WTA.

Mocna gra Świdka przyniosła efekt podczas mocnej przerwy miłosnej przy wyniku 4:2, którą zakończył zwycięzca po powrocie. Dwie partie później Świdek objął prowadzenie w setach, pokonując zwycięzcę bekhendu po swoim drugim secie.

W drugim secie Świdek zobaczył, jak cztery break pointy spadły do ​​1:0, ale wkrótce przejął inicjatywę po agresywnym przełamaniu i podwyższył na 3:1. Sviatek wrócił stamtąd do domu, aby odnieść swoje 13. zwycięstwo w turnieju z rzędu, po zdobyciu kolejnych tytułów w Pekinie i finałach WTA, aby zakończyć sezon 2023 dwoma zwycięstwami w Perth.

Wcześniej Davidovic Fogina poprowadził Hiszpanię do zwycięstwa, dzięki któremu United dotarli do ćwierćfinału Pucharu, pokonując w poniedziałek Hurcox.

W zaciętym pojedynku na arenie RAC Davydovich Fogina zaimponował punktami po drugim serwisie. Wygrał 74 procent (25/34) drugiego serwisu i 55 procent (11/20) drugiego serwisu Hurcoxa i wyszedł na prowadzenie po dwóch godzinach i trzech minutach.

Davydovic Fogina, który rozpoczął sezon zwycięstwem z Thiago Seybothem Wildem, obecnie prowadzi Hurcox 4:2 w serii bezpośrednich pojedynków Lexusa ATP. 24-letni Hiszpan poprawił swój rekord w meczach z graczami z pierwszej dziesiątki rankingu Pepperstone ATP, do 6-24.