science

„Hubble powrócił!” Słynny teleskop kosmiczny ma nowe życie po tym, jak wydaje się, że przełącznik komputera naprawi błąd | Nauka

Teleskop Kosmiczny Hubble’a, widziany tutaj podczas jego początkowego rozmieszczenia w 1990 roku przez prom kosmiczny Discovery, wydaje się być ponownie naprawiony po kolejnym doświadczeniu z pogranicza śmierci.

Napisane przez Daniela Cleary

Wygląda na to, że kultowy, ale stary Teleskop Kosmiczny Hubble’a został ponownie wskrzeszony po ponad miesiącu wyłączenia po awarii komputera. Nauka Dowiedział się, że po przejściu z komputera sterującego ładunkiem na urządzenie zapasowe w ciągu ostatnich 24 godzin operatorzy Hubble’a ponownie nawiązali komunikację ze wszystkimi instrumentami teleskopu i planują przywrócić je do normalnego działania dzisiaj.

„Hubble powrócił!” Tom Brown, szef biura misji Hubble’a, wysłał e-mail do pracowników Science Telescope Science Institute (STScI) dziś rano o 5.56 rano. „Jestem podekscytowany, widząc powrót Hubble’a do odkrywania wszechświata”.

Problemy zaczęły się 13 czerwca, kiedy komputer sterujący instrumentami naukowymi i monitorujący ich stan wykrył błąd w komunikacji z urządzeniami i przełączył je w tryb awaryjny. Operatorzy Hubble’a początkowo myśleli, że moduł pamięci jest uszkodzony, ale przejście na jeden z trzech zapasowych modułów spowodowało ten sam błąd. Kilka innych urządzeń zostało zbadanych i wykluczonych, gdy błąd się powtarzał.

Ostatecznie zdecydowano, że całą konsolę SI C&DH (SI C&DH), której częścią jest komputer z ładunkiem, należy przekonwertować z bieżącego sterownika na kopię zapasową. Personel ćwiczył procedurę z instrumentami na ziemi przez ostatni tydzień i przeprowadzono pełny przegląd, aby upewnić się, że można to zrobić bez uszkadzania teleskopu w inny sposób. Krótko przed wczorajszym uruchomieniem przełącznika NASA ogłosiła, że ​​jako źródło problemu zidentyfikowała jednostkę sterującą zasilaniem (PCU), która jest częścią SI C&DH. PCU dostarcza stałe napięcie do komputera obciążenia i albo podaje napięcie poza normalnym zakresem, albo czujnik wykrywający napięcie podaje błędny odczyt. Ponieważ w ramach SI C&DH znajdowała się zapasowa jednostka PCU, przełącznik się utrzymał.

READ  Twoja przestrzeń: Ponowne otwarcie instytutów edukacyjnych

Brown powiedział dziś rano swoim kolegom, że „Hubble z powodzeniem znormalizował stronę A procesora sterowania i danych Science Instrument (SIC i DH). Po raz pierwszy udało nam się ominąć problem, który widzimy po stronie B. Powiedział, że jeśli wszystko przebiegnie normalnie, Hubble wznowi obserwacje naukowe w ten weekend.

Astronom Richard Ellis z University College London, który z nim rozmawiał Nauka Kiedy nadeszła wiadomość, mówi: „Musisz wszystkim powiedzieć, jak bardzo byliśmy zdenerwowani!” Mówi, że teleskop zawsze był „prawdziwie globalnym obiektem. Każdy jest przyjacielem Hubble’a. Wyjątkowy”.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment