Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

HTC Vive ogłosił nowy zestaw słuchawkowy XR Elite VR, który kosztuje 1299 funtów

HTC Vive ogłosił nowy zestaw słuchawkowy XR Elite VR, który kosztuje 1299 funtów

HTC Vive ogłosił swój zupełnie nowy zestaw słuchawkowy XR Elite, który łączy mieszaną i wirtualną rzeczywistość, za 1299 GBP.

Zestaw słuchawkowy zawiera pełnokolorową kamerę przelotową RGB, a także funkcję śledzenia dłoni, co oznacza, że ​​gracze mogą doświadczać nakładek w czasie rzeczywistym i większej interakcji między urządzeniem a ich rzeczywistym środowiskiem.

Wszechstronne i lekkie urządzenie może być używane bezprzewodowo lub podłączone do komputera PC w grach PCVR od Viveport i Steam.

VIVE XR Elite – ekscytacja i zachwyt, gdzie spotykają się rzeczywistości

XR Elite oferuje szerokie pole widzenia 110, rozdzielczość 4K i częstotliwość odświeżania 90 Hz. Waży 625 gramów (łącznie z baterią) i zapewnia do 2 godzin użytkowania. Akumulator można również wyjąć i używać go jak okularów.

Inne funkcje obejmują kontrolery fizyczne, śledzenie dłoni, zdejmowaną uszczelkę twarzy ułatwiającą czyszczenie, wciągający dźwięk i łączność przez USB-C.

W oknie startowym dostępnych będzie 100 nowych treści MR i VR. Jest to dodatek do Viverse, dedykowanej przestrzeni społecznościowej, w której gracze wchodzą do gier i wchodzą w interakcje ze znajomymi.

„Wszystko w jednym VIVE XR Elite stanowi kolejny kamień milowy na drodze do w pełni wciągającego Internetu, przewyższającego dzisiejszą wirtualną rzeczywistość dzięki precyzyjnemu przewijaniu wideo, otwierające nowy świat realizmu w nauce i zabawie” — powiedziała Cher Wang. , współzałożyciel i prezes HTC Corp.

„Oferując konsumentom to, co najlepsze ze wszystkich światów, to wyrafinowane i kompaktowe urządzenie zapewnia doskonałą fizyczną bramę do świata doświadczeń oferowanych przez Viverse, naszą wersję Metaverse, z najszerszą gamą wejść treści nawet dla najnowszych standardów, takich jak Wi-Fi 6E”.

Zamówienia w przedsprzedaży na urządzenie są już otwartea wysyłki zamówień w przedsprzedaży mają rozpocząć się pod koniec lutego.

Przy ogromnej cenie 1299 funtów w Wielkiej Brytanii jest to zdecydowanie wysokiej klasy urządzenie dla entuzjastów VR. XR Elite jest dostarczany z zestawem słuchawkowym, dwoma kontrolerami i podstawką na baterie. To wciąż jest tańsze niż Meta Quest Pro.

READ  To już oficjalne, Tactics Ogre: Reborn nadchodzi na Switcha

Ważny jest również czas, ponieważ XR Elite będzie konkurować bezpośrednio z Sony PSVR2, który również pojawi się w lutym. To urządzenie – choć wciąż dość drogie, szczególnie dla zwykłych graczy – to jest to Pół ceny 530 funtów (Chociaż oczywiście wymaga również kontrolera PlayStation 5.)