Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hrgović zmierzy się w Polsce z broniącym tytułu Usykiem

Hrgović zmierzy się w Polsce z broniącym tytułu Usykiem

Po umocnieniu swojej pozycji obok tronu wagi ciężkiej, Filip Harkovic w przyszłym tygodniu zmierzy się z Ołeksandrem Usykiem.

Twardy Chorwat planuje być przy ringu, aby oglądać Oleksandra Usyka i Daniela Dubois w Polsce. Hrgovic będzie walczył o tytuł mistrza świata po ugruntowaniu swojego statusu obowiązkowego pretendenta do pasa IBF.

„El Animal” pokonał Demseya McKeana w dwunastej rundzie w sobotnią noc na 02 Arena w Londynie. W trakcie potwierdził, że zaatakuje zwycięzcę Usyka i DuBois.

W swoim pierwszym pojedynku w Wielkiej Brytanii Hrgovic osiągnął wynik 16-0 po TKO dzielnego McKeana. Od razu zwrócił uwagę na swój strzał w tytuł mistrza świata IBF.

31-latek weźmie udział w meczu Usyk vs Dubois 26 sierpnia, mając nadzieję, że zwycięzca będzie „przestrzegał zasad” i zawalczy z nim w następnej kolejności.

„Mam nadzieję, że tak się stanie. W następnej kolejności muszę walczyć z Usykiem. Ale zasługuję na to” – powiedział Harkovic po tym, jak wywalczył sobie zwycięstwo nad McKeanem. „Będę tam, aby obejrzeć tę walkę z ringu”.

Usyk kontra Hrgovic

Biorąc pod uwagę jego przewidywania dotyczące walki, Hrgovic niewątpliwie widzi na horyzoncie przyszłą bitwę z Usykiem.

„Usick jest faworytem do wygrania tej walki, ponieważ jest szybki. Jest dobrym wojownikiem. Ale Dubois to dobry puncher, wielki facet z prostą prawą ręką, więc nigdy nie wiadomo.

„Moje przesłanie: przestrzegaj zasad. Zwycięzca będzie musiał stoczyć ze mną kolejną walkę – powiedział.

Hrgovic musiał czekać na swój czas przeciwko twardemu McKeanowi. Ale po wylądowaniu potężnym prawym sierpowym w ostatniej rundzie, sędzia przerwał walkę w 61 sekundzie.

Czołowy pretendent dodał: „Jestem zadowolony. Miał wiele rzeczy, które sprawiły, że walka była trochę brzydka.

„Sędzia powinien dać mu przynajmniej odjęcie punktu. Miał za dużo. Ale to dobry zawodnik, odważny i dobrze przygotowany.

READ  Honorowa Ambasada RP ostrzega przed utrudnieniem kontroli granicznej

„Kontrolowałem walkę i wygrałem większość rund. Myślałem, że znokautuję go w pierwszych sześciu rundach, ale radził sobie dobrze.

„To przyzwoity wojownik. Byłem zaskoczony, że trafił kilka dobrych strzałów i zadał ciosy.

Jednak Hrgovic musi znacznie się poprawić w oparciu o swoje dwa ostatnie występy. Faworytem będzie Usyk.

Śledź WBN: Facebook, Insta, teksty.