Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Howland planuje swoją przyszłość |  Wiadomości, sport, praca

Howland planuje swoją przyszłość | Wiadomości, sport, praca

HOWLAND – Urzędnicy gminy rozpoczęli proces aktualizacji kompleksowego planu gminy, który powstał w 1999 r., a ostatnio został zreformowany w 2010 r., jak twierdzi dyrektor ds. planowania miejskiego Kim Mascarela.

„Ogólne plany są bardzo ważne, ponieważ pozwalają społeczeństwu opracować zbiorową wizję przyszłości” – powiedział Mascarella. Powiedziała, że ​​zaktualizowany plan będzie „Schemat” Przez co najmniej kolejne 10 lat.

Zaktualizowany plan będzie również skuteczny, ponieważ miasto będzie nadal ubiegać się o dotacje, powiedział Mascarela, ponieważ fundatorzy zwykle szukają dowodów na to, że projekty proponowane przez jednostki rządowe są wspierane przez ich społeczności.

Dyrektor Township Trustee James LaPolla powiedział, że społeczności odnoszą większe sukcesy, gdy są proaktywne, a nie reaktywne, co jest kolejnym powodem, dla którego warto aktualizować plan.

Mascarella powiedział, że Komitet Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego Howland przeznaczył 30 000 dolarów w tegorocznym budżecie i kolejne 30 000 dolarów w przyszłym roku na aktualizację planu.

Plan, który jest aktualizowany co dwa lata, miał zostać odnowiony w 2020 roku, ale proces został zakłócony przez pandemię COVID-19. Po odczekaniu gmina ma teraz przewagę dzięki nowo dostępnym danym ze spisu ludności z 2020 r., powiedział burmistrz Matthew Fansoch.

Ryan Smalley z Envision Advisory Group, która w zeszłym roku pomogła Poland Township opracować kompleksowy plan, przedstawił w środę przegląd tego, jak przebiegał proces modernizacji podczas regularnego spotkania powierników miejskich.

Powiedział, że pierwsza faza będzie dotyczyła określenia obszarów zainteresowania, druga faza obejmie ocenę użytkowania gruntów i demografii, trzecia faza to zalecenia, a ostatnia faza będzie ramami wdrażania planu. Głównymi obszarami zainteresowania są przyszłe użytkowanie gruntów, ocena zasobów mieszkaniowych i rozwój gospodarczy.

Smalley powiedział, że wkład publiczny, w tym ankieta, będzie kluczową częścią procesu.

READ  Pierwsza od 26 lat Meksykanka na Wimbledonie na ścieżce dziadka

„Ludzie w społeczności są bardzo zainteresowani przyszłością, jak wygląda społeczność” – powiedział Mascarella.

Aktualizację zaktualizuje komitet sterujący złożony z komitetu zagospodarowania przestrzennego i gminy, w tym policji i straży pożarnej. Mascarela powiedział, że członkowie Wydziałowej Rady Odwoławczej są również zaproszeni do dołączenia do komitetu sterującego.

Grupa określi, jak najlepiej zebrać informacje publiczne.

Pierwsze posiedzenie komitetu sterującego odbędzie się podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia komitetu zagospodarowania przestrzennego w środę o godzinie 17:00 w budynku administracji gminy.

Ostatecznie zarządca miasta Darlene St. George powiedział, że publiczne fora na temat planu będą się odbywać w połączeniu z regularnymi spotkaniami powierników, aby zachęcić do udziału społeczeństwa.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej