Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Howard ur. Przyjaciel, Polska, żałoba w Ohio

Polska, Ohio (MyValleyTributes) – Howard P. 96-letni kolega odszedł spokojnie w piątek rano 31 grudnia 2021 r. wraz z dziećmi w hotelu w Polsce.

Howard, zwany pieszczotliwie „Howdy”, urodził się 27 grudnia 1925 r. w Pittsburghu w Pensylwanii jako syn przyjaciela George’a i Ruth Fryer.

Wychowany w Mahoney Valley, Howdy ukończył szkołę średnią Woodrow Wilsona 6 czerwca 1944 roku, opuszczając służbę osiem dni po wstąpieniu do armii amerykańskiej.

Jego następcą został generał George C. Służył jako strzelec maszynowy piechoty w 3. Armii pod Pattonem i został ranny w bitwie bombowej 9 stycznia 1945 r. W ciągu następnych 18 miesięcy wyzdrowiał wraz z 12 innymi osobami w szpitalu VA pod Chicago. Był przykuty do łóżka od miesięcy. W maju 1946, po pełnym szacunku zwolnieniu z Armii i Szpitala, wrócił do domu w Youngstown. Howdy otrzymał Purpurowe Serce i Brązowy Medal, a w 2017 roku został wprowadzony do Ohio Veterans Hall of Fame.

Po powrocie do domu Howdy udał się do Camp Fitch YMCA na rehabilitację na kolanach i spotkał Ellen „Kert” Williams, dyrektorkę obozu swojego ojca. Pobrali się 17 czerwca 1950 r. i obchodzili razem 63 wspaniałe lata, zanim zmarł 19 sierpnia 2013 r. Howdy i Gert zbudowali swój dom w Polsce, wychowując trójkę dzieci i przyjmując dziewięcioro wnucząt i 15 dorosłych. – Wnuki.

Howdy był pod każdym względem prawdziwym człowiekiem rodzinnym, który kochał ich bezwarunkowo, udzielał wskazówek i zachęty, i który zawsze był przy wielu kamieniach milowych, osiągnięciach i zajęciach pozalekcyjnych swoich dzieci i wnuków.

W 1950 roku pan. Friend uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie edukacji w Mount Union College oraz tytuł magistra administracji i poradnictwa w Westminster College w 1955 roku.

Pan. Przyjaciel rozpoczął swoją karierę jako nauczyciel w szkołach Portman, a później jako nauczyciel w liceum Woodrow Wilson, gdzie przyjął stanowiska kierownicze w liceum Woodrow Wilson, liceum Sony, gimnazjum Princeton, liceum w Polskim Seminarium i w Mahoney County Joint Vocational Szkoła. Tam przeszedł na emeryturę w 1981 roku jako Kurator Oświaty. W 2013 roku Centrum Kariery i Technologii Hrabstwa Mahoney, Mr. Uznanie wkładu naukowego przyjaciela i przywiązanie go do ściany sławy. Podczas swojej 31-letniej kariery jako pedagog, pan. Friend prowadził niezliczone grupy, organizacje, zbiórki pieniędzy i projekty, aby lepiej służyć swoim uczniom i ich społecznościom. Po przejściu na emeryturę pracował jeszcze przez dziewięć lat w dziale marketingu Home Savings & Loan.

READ  Materiały pomocowe zebrane w Highlands, aby pomóc ukraińskim uchodźcom uciekającym przed rosyjską inwazją, są bezpiecznie dystrybuowane do Polski.

Od najmłodszych lat Howdy zakochał się w grze, którą nosił ze sobą przez całe życie. Podczas gry w piłkę nożną w szkole średniej został nazwany All-City End w 1942 roku i All-City Fullback i All-County Fullback w następnym roku. Był także jedną z pierwszych grup sportowców wprowadzonych do Galerii Sław Woodrow Wilson High School.

Podczas swojej kariery nauczycielskiej w Portman i Woodrow Wilson podzielił się swoją miłością do gry w piłkę nożną i koszykówkę, odkąd był trenerem. Od ponad 35 lat asystuje w Ohio High School Division i District Basketball Championship, a także związany jest z Polskimi Dopalaczami Lekkoatletyki i Polskim Związkiem Baseballu, przez dziesięć lat zarządzając ich Małą Ligą, a przez dwa lata trenerem Pony League. Za jego liczne wkłady w sport, pan. Przyjaciel Kerpstone został wprowadzony do Galerii Sław Trenerów.

Aktywny w społeczności, Howdy był członkiem wielu klubów i organizacji, z których niektóre obejmują The Four Square Club, Polish Optimist Club, Disabled American Veterans, Polish Swimming and Tennis Club, Polish Village Design and Review Board, Phi-delta Cuba , Habitat for Humanities, Youngstown , Colony Dance Club i wiele innych profesjonalnych instytucji edukacyjnych i stowarzyszeń. Wśród tych członków pan Przyjaciel pełnił wiele ról naczelnych i oficerów. Członek Polskiego Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego od ponad 60 lat, Howdy służył jako nauczyciel Szkoły Niedzielnej w swoim kościele i był członkiem jego Rady Powierniczej, Komisji Finansów i Rady Kościoła. Howdy wraz z Gert prowadzili Camp Fitch YMCA, gdzie ich historia miłosna rozpoczęła się wiele lat temu i była bliska ich sercom. Po wieloletniej służbie w Obozie Fitch Board, Howdy i jego żona poświęcili wiele czasu na wolontariat, wspieranie, prowadzenie kampanii i zbieranie funduszy na powodzenie projektu. Howdy jest długoletnim członkiem Youngstown YMCA, przez wiele lat zasiadając w jego radzie powierniczej, prowadząc kampanie i będąc bardzo dumnym ze zbierania funduszy dla stowarzyszenia.

READ  Poland selectmen OK artykuł o finansowaniu rozbudowy biblioteki

Wierny i kochający Howdy spędził dobre życie służąc swojemu Bogu, krajowi, rodzinie, studentom i społeczności. „Jestem jednym z najszczęśliwszych ludzi na świecie” – często mawiał.

Howdy odchodzi, aby kontynuować swoje dziedzictwo ze swoimi dziećmi, Howardem D. (Kathy) przyjaciel Columbiany, David Scott (Susan) przyjaciel Lexington, przyjaciel Kentucky i Judith (Craig) Arkusze z New Springfield; Jego dziewięcioro wnucząt, on „Pa”, Alison (Drew) Thibaut, Megan Friend, Howard Christopher (Julie) Friend, Mark (Megan) Friend, Sarah (Dennis Killigan) Friend, Matt (Britney) Friend, Tim (Holly) Arkusze , Amy (Greg) Thompson i David Friend Sheets; 15 prawnucząt, Lucy, Ruthie i Fryer Thibaut, Howard, przyjaciel Mii i Michaela, przyjaciel Molly i Ellie, Evelyn i Williams Gilligan, Annie Friend i Zachary, Lucas, Beaux i Blake Thompson; Bracia, przyjaciel Jamesa „Sonny” (Mary) Portman oraz przyjaciel i szwagier Richarda (Nancy) Columbus, Paul Maryfield, Los Angeles, Kalifornia.

Oprócz rodziców i żony, Howdy został poprzedzony śmiercią przez swoją siostrę Ruth Maryfield i brata George’a Frienda.

W związku z obecną sytuacją epidemii, pełne odznaczenia wojskowe po odprawie na prywatnym cmentarzu będą odprawiane tylko na Polskim Cmentarzu Nadrzecznym dla najbliższych członków rodziny. Uroczystość Służby Życia zostanie ogłoszona publicznie.

Aby złożyć hołd pamięci, odwiedź Camp Fitch YMCA, 12600 Abels Road, New Springfield, PA 16430. Darowizny mogą być dokonywane w imieniu znajomego, które zostaną wykorzystane do utrzymania Koła Przyjaciół, amfiteatru im. Howdy’ego i Kerta. Lub Fundacja Four Square, 110 South Shore Drive, Portman, OH 44512.

Rodzina pragnie wyrazić swoje uznanie i podziękować Howdy za współczucie, troskę i przyjaźń personelu dr Walter Bazarello, dr Larry Dinopolos, Jolin Brown, Hospicjum Crossroads, hostelu w Polish Way i Inner Circle Pizza .

Trwają przygotowania do domu pogrzebowego Cunningham-Becker w Polsce. Proszę odwiedź www.beckerobits.com Dzielenie się wspomnieniami i kondolencjami online z rodziną.

READ  Świątek zremisował z Włochami w finale United Cup: City

W niedzielę 2 stycznia 2022 roku hołd telewizyjny zostanie wyemitowany mniej więcej o następujących godzinach: 8:58 w FOX i 21:58 w MyYTV.