Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Honory pogrzebowe „inspirującego” irlandzkiego dziennikarza zabitego na Ukrainie | Irlandia

Irlandzki dziennikarz został zamordowany wraz z ukraińskim kolegą, gdy byli Fox News Zespół znalazł się pod ostrzałem pod Kijowem, który zapłacił „wysoką cenę” za zamiłowanie do „mówienia prawdy”, jak słyszeli wierni podczas mszy pogrzebowej.

Fotograf Pierre Zakrevsky, lat 55, i Oleksandra „Sasha” Kovchinova, lat 24, zginęli w strzelaninie na początku tego miesiąca w Horence, na północno-zachodnich obrzeżach stolicy Ukrainy. Brytyjski reporter Benjamin Hall został ranny w ataku.

W mszy wzięli udział minister spraw zagranicznych Irlandii Simon Coveney, jego współpracownicy reprezentujący prezydenta Michael Higgins i Michelle Martin oraz dyplomaci reprezentujący ambasady USA, Ukrainy, Polski i Francji.

„Mówienie prawdy jest aktem miłości, a miłość zawsze ma swoją cenę, jakże wysoką cenę” – powiedział we wtorek wiernym w Dublinie ksiądz Kieran Dunn.

Przyjaciele i rodzina wynoszą trumnę poza kościół po nabożeństwie pogrzebowym. Zdjęcia: Damien Storan/Penn

Według Iriny Venediktovej, prokuratora generalnego Ukrainy, Zakrewski jest jednym z 12 dziennikarzy zabitych od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji, a 10 innych zostało rannych. Powiedziała: „Ujawnianie prawdy o agresji Putina staje się coraz bardziej niebezpieczne”.

Kolega Zakrzewskiego Kuvshynova był chwalony przez wielu prelegentów.

„Panie, modlimy się, abyś chronił profesjonalistów mediów i dziennikarzy, którzy bronią prawdy mówiąc prawdę” – powiedział Krzysz, kuzyn Zakrzewskiego – „Umożliw im bycie głosami bezdźwięcznych i twarz bezimiennym” – kuzyn Zakrzyskiego Krzysz powiedział.

Producent Fox News Tim Santhouse powiedział, że Zakrzewski był „jednym z głównych powodów”, dla których dołączył do nadawcy, i podziwiał jego stalową determinację w omijaniu obyczajów dzięki swojemu szerokiemu wachlarzowi sprzętu fotograficznego i udzieleniu głosu pozbawionym głosu, przynosząc wiadomości z Afganistanu i innych stref wojennych do globalnej publiczności.

„Doceniał życie, jakie prowadzą inni i rozważał sprawy z ich punktu widzenia, zwłaszcza tych, którzy byli w jego obiektywie” – powiedział.

Jako fotograf wojenny Zkrzewski relacjonował dla Foxa konflikty w Iraku, Afganistanie i Syrii, według notatki Susan Scott, dyrektor naczelnej Fox News Media, wysłanej do personelu po jego śmierci.

Jego brat Staś opowiedział, jak „Pierre odmówił związania się tradycyjną edukacją i zamiast tego postanowił uczyć się o świecie i polityce poprzez podróże” Europa Jako nastolatek, a później podróżował do Afganistanu, Pakistanu i Indii, gdzie jego zainteresowania dziennikarstwem i fotografią nakładały się na siebie.

Jego brat powiedział, że był „wielką inspiracją dla swoich przyjaciół i rodziny” i nauczył ludzi „myśleć poza granicami”.

READ  Naukowcy twierdzą, że pierwszym dowodem na to, że tygrysie foki żywią się rekinami, jest życie morskie