Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hongkong zabija tysiące chomików po znalezieniu Covid 11 | Hongkong

Hongkong nakazał przekazanie tysięcy chomików do „usunięcia” po tym, jak w sklepie zoologicznym znaleziono ślady Covid-19 na 11 zwierzętach.

Zamówienie obejmuje zwierzęta kupione na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, z ostrzeżeniem, aby nie być „całowanym ani porzucanym na ulicy”, ponieważ Hongkong i Chiny kontynentalne starają się utrzymać strategię zerowego wirusa Covid, próbując stłumić wszystkie epidemie wewnętrznie, zachowując jednocześnie kontrolę. ze światem zewnętrznym.

Władze ogłosiły we wtorek, że ślady wirusa znaleziono u 11 ze 178 chomików, królików i szynszyli przebadanych w sklepie zoologicznym Little Boss i powiązanym magazynie w Causeway Bay podczas badania pierwszej od ponad trzech miesięcy diagnozy niezidentyfikowanej odmiany delta w mieście. W 23-letnim pracowniku sklepu.

Dwóch pracowników również zostało zarażonych chorobą, z których jeden czyści klatki dla zwierząt i zajmuje się chomikami.

W odpowiedzi nakazali natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży i importu chomików dla wszystkich gryzoni. Lokalne media podały, że około 2000 chomików, w tym wszystkie zakupione od 22 grudnia, należy przekazać, a właściciele muszą złożyć raport do testów.

Minister zdrowia Hongkongu, Sophia Chan, przyznała, że ​​nie ma dowodów na to, że zwierzęta domowe mogą przenosić choroby na ludzi, ale władze zachowały ostrożność.

„Oceniliśmy ryzyko związane z tymi partiami stosunkowo wysoko i dlatego podjęliśmy decyzję w oparciu o potrzeby w zakresie zdrowia publicznego” – powiedział dyrektor ds. rolnictwa, rybołówstwa i ochrony, dr Leung Siu Fai. „Wzywamy wszystkich właścicieli zwierząt domowych do przestrzegania ścisłej higieny podczas obchodzenia się ze swoimi zwierzętami i klatkami. Nie całuj ich ani nie zostawiaj na ulicy.”

Władze powiedziały, że wszystkie zwierzęta zabrane ze sklepu Causeway Bay będą traktowane „w sposób humanitarny”.

Louis Young, w szynszyli i Zwierzęta W sklepie na wyspie Hong Kong powiedział, że ma na stanie około 20 chomików i czeka na instrukcje.

READ  Joe Manchin sprzeciwia się ustawie klimatycznej Bidena, wspieranej przez dotacje na ropę, gaz i węgiel | Kongres USA

„Mężczyzna zadzwonił do mnie i zapytał o mój numer telefonu i powiedział, że wyśle ​​mi wiadomość, ale jak dotąd nie mam żadnych informacji od [the government]”Po prostu postępujemy zgodnie z instrukcjami rządu. Nie ma nic do zrobienia, martw się czy nie. Jeśli zdecydują coś, co musimy zrobić” – powiedział Guardianowi.

Leung powiedział, że był zaskoczony słysząc, że chomiki zostały zakażone, a także był zaniepokojony doniesieniami o transmisji wirusa na opakowaniach żywności.

„Naprawdę nie rozumiem, co powinniśmy zrobić. Naprawdę nie wiem, czy człowiek to bierze [virus] do chomika lub zabierz tego chomika do człowieka.”

Teoria importowanego chomika pojawia się dzień po tym, jak chińskie władze, które podobnie walczą z epidemią, realizując strategię zerowego wirusa Covid, Oskarżył o niewykrywalny przypadek wariantu Omicron w Pekinie na przesyłkę wysłaną z Kanady, przez Stany Zjednoczone i Hongkong.

Podczas gdy światowa społeczność naukowa jest sceptycznie nastawiona do możliwości rozprzestrzeniania się Covid-19 za pośrednictwem poczty międzynarodowej, przynajmniej z częstotliwością, z jaką jest zgłaszany w Chinach, władze Pekinu powiedziały, że testy wykazały ślady wirusa zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pakietu.

W trakcie epidemii zdarzały się przypadki infekcji między zwierzętami, w tym wielu w Hongkongu. W 2020 r. Dania dokonała egzekucji wszystkich 15 milionów mieszkańców po tym, jak u niektórych z nich odkryto zmutowaną postać Covid-19.

Hodowla norek również została zakazana do tego miesiąca. Kilka tysięcy zwłok pochowanych pospiesznie w Zachodniej Jutlandii Zaczął wstawać z ziemi Kilka miesięcy później, uruchamiając alarm i policyjną operację, aby ponownie zakopać zwierzęta w przerażającym miejscu.

Wygląda na to, że wiadomo było, że chomiki mogą mieć tę chorobę – badanie przeprowadzone w maju 2020 r. przez ekspertów ds. chorób zakaźnych w Hongkongu Do określenia skuteczności noszenia masek wykorzystano zwierzętaWyścielając nimi niektóre klatki chomika i mierząc przenoszenie infekcji między zarażonymi zwierzętami a ich zdrowymi sąsiadami.

READ  Chińskie akcje spadają po globalnym zamieszaniu wokół Evergrande