Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Holcim przejmuje prefabrykaty betonowe od Ol-Trans w północnej Polsce

Holcim Group Services Ltd / Słowa kluczowe: Przejęcie
Holcim przejmuje prefabrykaty betonowe od Ol-Trans w północnej Polsce
19.07.2022 / 07:01

  • Wiodący gracz na rynku betonu towarowego w Polsce Północnej ze sprzedażą netto w 2022 r. na poziomie 27 mln franków szwajcarskich

  • Portfolio betonu towarowego Holcim rozszerza się w trójmiejskim konglomeracie Gdańsk-Sopot-Gdynia

  • Przejęcie w celu realizacji celu Holcim dotyczącego 25% sprzedaży ekologicznego betonu towarowego ECOPact

Holcim podpisał umowę z Ol-Trans, wiodącą firmą produkującą beton towarowy w regionie Gdańsk-Sopot-Gdynia, na zakup pięciu betoniarni. Przy szacowanej sprzedaży netto w 2022 r. na poziomie 27 mln CHF, transakcja wzmocni lokalną sieć betonu towarowego Holcim i ugruntuje jej pozycję jako wiodącej firmy w północnej Polsce. Transakcja ta zwiększy również sprzedaż zielonego betonu ECOPact firmy Holcim, który ma do 50% niższą emisję dwutlenku węgla w Polsce. Klienci skorzystają również z lepszego dostępu do zrównoważonych rozwiązań, takich jak Agila Fibro, beton samoprasujący, który zmniejsza zużycie prętów zbrojeniowych o 40% do 50%.

Miljan Gotowicz, Dyrektor Regionu EMEA: „Dzięki temu przejęciu rozszerzymy zasięg ECOPact Green Concrete, pierwszej i najbardziej kompleksowej oferty zrównoważonego betonu w Polsce. Ol-Trans jest wieloletnim partnerem Holcim, a także rozwijającą się i odnoszącą duże sukcesy firmą. Serdecznie witam personel Ol-Trans w rodzinie Holcim i nie mogę się doczekać, aby rozpocząć naszą kolejną erę wspólnego rozwoju”.

Firma Ol-Trans powstała w 1990 roku. Oprócz produkcji i sprzedaży betonu firma wspierała również budowę dróg, rozbiórki i logistykę. Przejęcie jest zgodne z celem Holcim, jakim jest napędzanie rentownego wzrostu poprzez innowacyjne rozwiązania budowlane, od ekologicznego betonu ECOPact po energooszczędne systemy dachowe. Transakcja ma zostać zamknięta w czwartym kwartale 2022 roku.

O Holcimiu
Holcim buduje postęp dla ludzi i planety. Jako światowy lider innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych, Holcim działa na rzecz tworzenia bardziej ekologicznych miast, inteligentniejszej infrastruktury i poprawy standardów życia na całym świecie. Zrównoważony rozwój w centrum swojej strategii sprawił, że Holcim stał się firmą o sumie zerowej, a jej ludzie i społeczności są w centrum jej sukcesu. Jako światowy lider w dziedzinie recyklingu firma prowadzi budownictwo o obiegu zamkniętym, aby budować więcej przy mniejszych zasobach. Holcim jest firmą stojącą za niektórymi z najbardziej zaufanych światowych marek w sektorze budowlanym, w tym ACC, Aggregate Industries, Ambuja Cement, Disensa, Geocycle, Holcim, Lafarge i Malarkey Roofing Products. 70 000 osób Holcim na całym świecie z pasją czyni postępy dla ludzi i planety poprzez cztery sektory biznesowe: cement, beton gotowy do użycia, kruszywa, rozwiązania i produkty.

READ  Letni festiwal sztuki kwitnie pomimo deszczu | Wiadomości, sport, praca

Dowiedz się więcej o Holcimie na www.holcim.comi podążaj za nami LinkedIn A Świergot.

Ważne zastrzeżenie – stwierdzenia dotyczące przyszłości:
Niniejszy dokument zawiera stwierdzenia dotyczące przyszłości. Te stwierdzenia dotyczące przyszłości nie stanowią oczekiwań dotyczących wyników ani innych wskaźników wydajności, ale raczej trendy lub cele, w zależności od przypadku, w tym w odniesieniu do planów, inicjatyw, wydarzeń, produktów, rozwiązań i usług oraz ich rozwoju i możliwości . Chociaż Holcim uważa, że ​​oczekiwania odzwierciedlone w takich stwierdzeniach dotyczących przyszłości opierają się na rozsądnych założeniach w momencie publikacji niniejszego dokumentu, ostrzega się inwestorów, że takie stwierdzenia nie stanowią gwarancji przyszłych wyników. Rzeczywiste wyniki mogą się znacznie różnić od stwierdzeń dotyczących przyszłości ze względu na szereg czynników ryzyka i niepewności, z których wiele jest trudnych do przewidzenia i ogólnie poza kontrolą Holcim, w tym między innymi ryzyka opisane w raporcie rocznym Holcim. Dostępne na ich stronie internetowej (www.holcim.com) oraz niepewności dotyczące warunków rynkowych i realizacji naszych planów. W związku z tym ostrzegamy, aby nie polegać na stwierdzeniach wybiegających w przyszłość. Holcim nie zobowiązuje się do aktualizacji tych wypowiedzi prognozujących.

Koniec publikacji w mediach