Hokej na lodzie: Wielka Brytania pokonuje Polskę w dogrywce w Mistrzostwach Świata Division I

Źródło obrazu, Hokej na lodzie w Wielkiej Brytanii

Tytuł Zdjęcia,

Liam Kirk i Nathanael Halbert ustawili Bena Lake’a, aby zdobyć zwycięzcę

Wielka Brytania odniosła dwa zwycięstwa z dwóch w Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie I Dywizji po dramatycznym zwycięstwie 5:4 nad Polską w Nottingham.

Ben Lake strzelił do domu zwycięzcę meczu, gdy GB po raz pierwszy zobaczyło zniknięcie prowadzenia 3: 1, a następnie Polska wyrównała 47 sekund później.

Gole dla gospodarzy strzelili także kapitan Jonathan Phillips, Kate Nielsen, Liam Kirk i Mike Hammond.

We wtorek zagrają z Litwą.

Po pokonaniu Korei w sobotnim meczu otwierającym, GB zaczął pełen pewności siebie i objął prowadzenie po Phillipsie, a Dominic Bass wyrównał na 1:1 pod koniec pierwszej tercji.

Nielsen i Kirk podwyższyli przewagę w drugiej tercji, zanim Pavel Zygmunt odrobił straty, a potem wyrównał Kamil Valeka.

Wydawało się, że Hammond wygrał gol w trzeciej tercji, ale Polska, która pokonała Litwę 7: 0 w swoim pierwszym meczu, zremisowała ponownie na 47 sekund przed końcem dogrywki.

W wydarzeniu tym wzięło udział sześć drużyn z Wielkiej Brytanii, Polski, Litwy, Włoch, Korei i Rumunii, które walczyły o miejsce w 16-drużynowej Elite Championship Group, przy czym dwie najlepsze drużyny awansowały do ​​mistrzostw świata najwyższego poziomu w 2024 r. Republika Czeska. .

Wielka Brytania odpadła z grupy mistrzowskiej z Włochami w zeszłym roku.

W innych niedzielnych meczach Włochy pokonały Koreę 6:1, odnosząc drugie zwycięstwo w dwóch meczach, a Rumunia przegrała 2:0 i pokonała Litwę 3:2.