Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

HMTC w tym tygodniu: Planowanie zajęte Hanford Dia de los Muertos | zabawa

Hanford Multicultural Theatre będzie gospodarzem Hanford Exposition Dia de los Muertos o godzinie 16.00 2 listopada w Hanford Mall.

Wykonane są dekoracje, katrina (szkielety w wyszukanych kostiumach z XIX wieku) są w budowie, a rozrywka jest w trakcie. Nowością w tym roku w Hanford jest Lety Valencia, lepiej znana jako Catrina de Visalia. To wspaniale ubrana Katrina dominuje w tłumie na szczudłach. Wyjątkowy widok, którego nie można przegapić.

Poza wydarzeniem wspólnota może uczestniczyć w celebracji życia bliskiej osoby, która przeszła przez dedykowany ołtarz/ofrendę. Zwykle jest to stół ozdobiony obrazkami, kwiatami i artykułami, którymi cieszyła się ukochana. Jeśli oglądasz film Disneya „Coco”, rodzina ma ołtarz, aby upamiętnić swoją babcię. W rzeczywistości większość filmu dotyczyła wspominania bliskich, którzy zmarli.

Dwa lata temu na to wydarzenie zrobiłem ołtarz dla mojego brata, który był w wojsku. Położyła zdjęcia z nim w mundurze i małymi żołnierzami obok niej. Zamontowałem też małą grzałkę i zabawkowy klimatyzator, bo grzanie i chłodzenie to jego praca. Umieściłem też zabawkę motocyklową, która ma reprezentować jego ulubiony środek transportu. Postawiłem nawet nowego burgera In-N-Out na ołtarzu, ponieważ był to jego ulubiony posiłek.

Dlaczego HMTC co roku organizuje takie wydarzenie? Inspiracja pojawiła się podczas badania korzeni innego wydarzenia Dia de Los Muertos na Florydzie. Lalkarz, przygnębiony śmiercią niektórych krewnych, zafascynował się tradycjami aztecko-meksykańskimi. Miał głęboki rezonans, gdy znalazł kolegów lalkarzy organizujących paradę kukiełkową, aby uczcić to wydarzenie co 2 listopada.

Twórcą Fort Lauderdale Dia de Los Muertos jest Jim Hammond. Jest polskiego pochodzenia i pamięta, jak matka opowiadała mu o polskich rodzinach odwiedzających cmentarze w Dzień Zaduszny, aby uczcić swoich bliskich. Sięgnął do łacińskiej wersji Dia de Los Muertos i zdał sobie sprawę, że Polska i Meksyk nie były jedynymi krajami, w których odbyła się swego rodzaju ceremonia upamiętniająca zmarłych bliskich. Wiele krajów ma dzień, aby pamiętać o bliskich. Innymi słowy, jest wielokulturowy.

READ  „Portret damy” Rubensa na licytacji w Warszawie

HMTC rozpoczęło to wydarzenie w Hanford w 2017 roku. W tym roku odbędzie się ono w Hanford Mall z rozrywką, sprzedawcami i wystawą z partyturami, ołtarzami i nie tylko Katriny.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą sprzedawcy lub ołtarza na tym wydarzeniu, zadzwoń do nas pod numer 559-997-3838 lub złóż wniosek online pod adresem www.HanfordDiadeLosMuertos.com.

Silvia Gonzalez Scherer jest prezesem i współzałożycielem HMTC.