Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hiszpańskie muzeum zwraca do Polski dwa zrabowane przez nazistów obrazy – ARTnews.com

Plik Muzeum Pontevedra Zwraca dwa obrazy, które zdaniem ekspertów zostały zrabowane przez nazistów podczas II wojny światowej w północno-zachodniej Hiszpanii. Kraj Raporty Muzeum ostatnio wystawiało obrazy w specjalnej prezentacji, w której skupiono się na tym, jak firma rozwiązała rzekomą grabież, zanim prace mogły zostać wznowione.

Oba obrazy są autorstwa malarza flamandzkiego Diary BoatsDziałał w drugiej połowie XV wieku i są uważani za parę, ponieważ przedstawiają uzupełniające się postacie Doloresy (pogrążonej w żałobie Dziewicy Maryi) i Xay Homo (Jezusa Chrystusa, związanego i intronizowanego na tronach).

Według hiszpańskiej agencji informacyjnej EFE, Panel ekspertów ustalił, że należą one do pewnego okresu Rodzina Sardoriskich, Który uciekł z Polski w 1939 r. I zawierał pokaźną kolekcję dzieł sztuki. Rodzinni spadkobiercy kolekcji starają się odzyskać różne dzieła, w tym jedno Rzadki autoportret Rafaela Zniknął w czasie wojny na dziesięciolecia. W 2016 roku polski rząd podpisał umowę na zakup kolekcji Sardoriski.

[Read about 20 works subject to claims of looting, plundering, and theft.]

Po ostrzeżeniu przez muzeum, że Polska poszukuje dzieł przypominających malowidła z Botswany, eksperci doszli do wniosku, że płótna mają „formalne podobieństwo” do zdjęcia udostępnionego przez polski rząd. Obrazy trafiły do ​​muzeum za pośrednictwem jednego z jego mecenasów, Jose Fernandeza Lopeza, który być może kupił je w galerii w Barcelonie lub Madrycie w latach 70.

Caesar Mosquera, wiceprzewodniczący rady miasta Pontevedra, powiedział EFE, że muzeum otrzymało dzieła „w dobrej wierze”, „dumne z zwrotu dzieł, które miały bardzo ciemny wygląd”.

READ  W Warszawie odbyła się konferencja poświęcona Polsce i światu tureckiemu [PHOTOS]