Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hiszpania zaostrza zasady wjazdu dla podróżnych z Finlandii i kilku regionów Czeczenii, Polski, Grecji i Włoch.

Pasażerowie przyjeżdżający z Finlandii podczas podróży do Hiszpanii znajdują się teraz na liście najbardziej niebezpiecznych miejsc w kraju, które podlegają dodatkowym przepisom wjazdu.

Wcześniej na liście znajdowały się tylko cztery części Finlandii. Jednak w miarę pogarszania się sytuacji związanej z koronawirusem całe terytorium Finlandii jest obecnie uważane za najbardziej dotknięte.

Według najnowszych danych opublikowanych przez hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia nowa klasyfikacja krajów i regionów weszła w życie 18 października i będzie obowiązywać do 24 października, jak podaje Schengenvisainfo.com.

Oprócz Finlandii do hiszpańskiej listy wysokiego ryzyka dodano wiele innych regionów. Te części są następujące:

  • Obszary Czeczenii: Południowo-Wschodnie, Północno-Wschodnie, Północno-Zachodnie i Środkowe Morawy
  • Rejony Polski: mazowieckie, warmińsko-mazurskie
  • Grecja Region: Grecja Środkowa
  • Włochy Obszar: Aosta

Zgodnie z obowiązującymi w Hiszpanii przepisami dotyczącymi wjazdu wszyscy podróżujący z Finlandii lub do regionu znajdującego się na liście wysokiego ryzyka muszą przedstawić dowód szczepienia lub powrotu do zdrowia przeciwko chorobie Covit-19.

Jeśli pasażerowie nie posiadają żadnego z tych dwóch dokumentów, muszą przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19, aby móc wjechać do kraju.

Oprócz wyżej wymienionych obszarów do innych krajów wysokiego ryzyka należą Niemcy, Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Słowacja, Słowenia, Estonia, Węgry, Irlandia, Islandia, Łotwa i Litwa. Luksemburg i Rumunia.

Jeśli chodzi o Danię, podobnie jak w zeszłotygodniowej aktualizacji, jej trzy regiony — Północna Jutlandia, Hovestaden i Cilint — pozostają na liście stale wysokiego ryzyka.

W przeciwieństwie do krajów i regionów wymienionych powyżej, to samo ministerstwo ujawniło, że cztery francuskie terytoria: Bourgogne-Franche-Comté, Centre-Val de Loire, Grand Est i La Réunion nie znajdują się już na liście wysokiego ryzyka. Oznacza to, że każdy, kto udaje się do lub z jednego z tych regionów, nie musi przestrzegać dodatkowych zasad dotyczących COVID-19.

Ponadto zasady wjazdu dla dwóch norweskich regionów Rohland i Akter zostały złagodzone, ponieważ w ostatnim tygodniu stwierdzono niższe wskaźniki infekcji. Lista wysokiego ryzyka obejmuje teraz tylko te regiony Norwegii: Oslo, Trams and Finmark, Viken, Akter, Inland, Mer oak Romstall, Nortland, Rockland, Trentlock oraz Westfold i Telemark.

READ  Polska i Niemcy rozmawiają o unikaniu zanieczyszczenia śmiercionośnych rzek, ale przygotowują się na każdą ewentualność

Jeśli chodzi o inne regiony niewymienione na żadnej liście, ministerstwo podało, że znajdują się one na tej samej liście, co w zeszłym tygodniu.

Wraz z tą samą aktualizacją ministerstwo ogłosiło, że Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie zostały dodane do listy krajów trzecich uznanych za bezpieczne epidemiologicznie pod względem ryzyka COVID-19.

Lista obejmuje Arabię ​​Saudyjską, Australię, Kanadę, Chile, Chiny, Koreę Południową, Jordanię, Kuwejt, Nową Zelandię, Katar, Rwandę, Singapur, Ukrainę, Urugwaj, Hongkong, Makau i Tajwan.