Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hiszpania: Poszukiwania 14 osób, które uciekły z samolotu po awaryjnym lądowaniu, zmuszone przez kobietę do „udawania” porodu |  Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Hiszpania: Poszukiwania 14 osób, które uciekły z samolotu po awaryjnym lądowaniu, zmuszone przez kobietę do „udawania” porodu | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Hiszpańska policja poszukuje 14 osób, które uciekły z komercyjnego samolotu pasażerskiego po awaryjnym lądowaniu zmuszonym przez kobietę do „udawania”, że ma urodzić.

Samolot Pegasus Airlines, lecący z Maroka do Turcji, wylądował na lotnisku El Prat w Barcelonie w środę po południu po tym, jak kobieta twierdziła, że ​​zaczyna rodzić.

Władze twierdzą, że po wylądowaniu samolotu grupa 28 osób opuściła samolot i „próbowała uciec”.

Policji udało się zatrzymać połowę grupy, ale 14 funkcjonariuszy uciekło z lotniska i pozostało na wolności.

obrazek:
Ta mapa pokazuje, w jaki sposób lot PC652 Pegasus Airlines z Casablanki do Stambułu został skierowany do Barcelony. Fot: Flightradar24

Kobieta, u której później lekarze stwierdzili, że jest w ciąży, ale nie miała zamiaru rodzić, została aresztowana pod zarzutem naruszenia porządku publicznego.

Władze hiszpańskie poinformowały, że pięciu aresztowanych zgodziło się na powrót samolotem z marokańskiego miasta Casablanca do Stambułu.

Reszta jest przetwarzana w celu niedopuszczenia do Hiszpanii.

Według władz, wraz z kobietą, która rzekomo fałszywie urodziła, mają zostać umieszczeni w innym locie Pegaza poza granice kraju.

Hiszpańskie biuro rządowe nie ujawniło narodowości pasażerów.

Według Flightradar.com na pokładzie samolotu było łącznie 228 pasażerów, który ostatecznie wylądował w Stambule o godzinie 13:10 czasu lokalnego (10:10 czasu brytyjskiego) z opóźnieniem wynoszącym ponad trzy godziny.

Samolot, o którym mowa, to podobno Airbus A321 i Flight PC652.

Dziennikarze zbierają się po tym, jak komercyjny samolot lecący z Maroka do Turcji wylądował awaryjnie na lotnisku El Prat w Barcelonie we wczesnych godzinach porannych, a 28 niedoszłych migrantów na pokładzie ucieka przez pas startowy w Barcelonie, Hiszpania, 7 grudnia 2022 r. REUTERS/Nacho dos Revel – Powtórzenie jakości
obrazek:
Dziennikarze zbierają się na lotnisku El Prat w Barcelonie po wypadku

Dzieje się tak po podobnym incydencie ponad rok temu, kiedy grupa pasażerów lecących z Casablanki do Stambułu uciekła z samolotu na pasie startowym na hiszpańskiej Majorce po awaryjnym lądowaniu pod fałszywym pretekstem.

Z 24, którzy wysiedli, 12 zostało schwytanych, a kolejnych 12 uciekło.