Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hiszpania i Chorwacja błyszczą przed meczem pucharowym Euro 2020 | Sporty

Dani Osmo zmierzy się ze znajomymi przeciwnikami, gdy Hiszpania zmierzy się z Chorwacją w 16. rundzie mistrzostw Europy.

W rzeczywistości mógłby z łatwością stanąć w kolejce z Chorwacją zamiast z Hiszpanią na Euro 2020.

Ofensywny pomocnik odrzucił uwertury z reprezentacji Chorwacji po tym, jak w wieku 16 lat przeniósł się z akademii Barcelony do Dynama Zagrzeb i spędził w klubie sześć sezonów.

Olmo nigdy nie grał w piłkę nożną dla najlepszych hiszpańskich klubów – przeniósł się do RB Lipsk w 2020 roku – ale nie żałuje swojej decyzji o pozostaniu w ojczyźnie.

– Było zainteresowanie ze strony Chorwacji, ale zawsze wolałem grać dla Hiszpanii – powiedział Olmo.

23-letni Olmo należy do grupy młodych piłkarzy, którym powierzono role przywódcze w nowym składzie Luisa Enrique w Hiszpanii. W meczu z Chorwacją ma dodatkową rolę jako wewnętrzny ekspert od przeciwnych graczy.

„Nasz trener dobrze zna drużynę Chorwacji. Jeśli mnie o to poprosi, podzielę się z nim swoją opinią” – powiedział Olmo. „Grałem z większością ich zawodników. …Myślę, że (Bruno) Petkovic jest genialny. Jest kompletnym graczem i musimy zwracać na niego większą uwagę”.

Jednak Chorwacja będzie bez jednego ze swoich najlepszych graczy na mecz w Kopenhadze Po tym, jak napastnik Ivan Perisic uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Perisic, który strzelił dwa gole w fazie grupowej, będzie musiał izolować się na 10 dni i opuści również ćwierćfinały i półfinały, jeśli Chorwacja zakwalifikuje się do tej pory.

Hiszpania i Chorwacja wydają się osiągać szczyt w czasie po powolnym rozpoczęciu turnieju. Hiszpania pokonała Słowację 5:0 w ostatnim meczu grupowym, aby się zakwalifikować, a Chorwacja pokonała Szkocję 3:1, aby zająć drugie miejsce za Anglią w grupie D.

Hiszpania wygrała trzy kolejne duże turnieje w latach 2008-2012, w tym dwa Mistrzostwa Europy, ale przegrała w 1/8 finału zarówno na Euro 2016, jak i na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji. Co więcej, tylko siedmiu graczy z reprezentacji Hiszpanii zagrało w poprzednim dużym turnieju.

Luis Enrique kontynuował tradycyjny hiszpański styl posiadania piłki, ale ofensywna gra zespołu wyglądała zniechęcająco w pierwszych dwóch remisach przeciwko defensywnie nastawionym Szwecji i Polsce.

Jednak Chorwacja będzie grać bardziej agresywnie i nie będzie się powstrzymywać, aby pozwolić Hiszpanii na dominację w posiadaniu piłki.

– Kiedy Hiszpanie zdobyli piłkę, mieli pewne trudności w pierwszych dwóch spotkaniach ze zdobyciem gola – powiedział chorwacki obrońca Doji Kalita Car. „Mamy graczy, którzy mogą pokazać swoją jakość również poprzez posiadanie piłki, i tutaj widzę naszą szansę. Jeszcze tego nie przetestowali, ktoś zabiera im piłkę. „

Chorwacki pomocnik Nikola Vlasic również ostrzegał przed dawaniem Hiszpanii zbyt wiele czasu przy piłce.

„Zdecydowanie powinniśmy uniemożliwić im komfort i grę w piłkę nożną” – powiedział Vlasic. „To byłoby dla nas fatalne, ponieważ są naprawdę doskonałe technicznie”.

„On jest ich silnikiem i sercem chorwackiej drużyny narodowej” – powiedział Olmo o Modricu. „Atak Chorwacji wynika z jej butów”.

Jeśli chodzi o hiszpański atak, ponownie skupimy się na Alvaro Moracie. Hiszpański napastnik otrzymał falę nadużyć w Internecie po tym, jak nie wykorzystał rzutu karnego przeciwko Słowacji, a także był mocno krytykowany po swoich pierwszych dwóch meczach, pomimo strzelonych goli przeciwko Polsce.

Morata powiedział, że otrzymywał groźby pod adresem swoich dzieci i nie mógł spać przez dziewięć godzin po meczu ze Słowacją. Ale kiedy Hiszpania odzyskała punktację przeciwko Słowacji, drużyna może nie musieć zbytnio polegać na Moracie.

Hiszpania przegapiła pięć ostatnich rzutów karnych – w tym dwa na Euro 2020 – więc trener prawdopodobnie nie będzie zadowolony z rzutów karnych.

Prawa autorskie 2021 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przerabiany ani redystrybuowany bez pozwolenia.