Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Historia pierwszego sklepu ze zdrową żywnością w Bristolu, założonego przez byłego pracownika agencji kosmicznej

Historia pierwszego sklepu ze zdrową żywnością w Bristolu, założonego przez byłego pracownika agencji kosmicznej

Pracodawca jednego z najdłużej działających sklepów ze zdrową żywnością w Bristolu postanowił w tym roku przejść na emeryturę. Mike Abrahams, lat 79, był współzałożycielem Wild Oats w Redland ponad cztery dekady temu, będąc pionierem wielu usług, które obecnie wypełniają sklepy Whole Foods.

Urodzony w Leeds Mike pracował w ESA w Holandii ze swoją partnerką (późniejszą żoną), Loes, kiedy zdecydował się założyć własny sklep Whole Foods w Bristolu. To był początek lat 80., kiedy zainteresowanie weganizmem i czystym jedzeniem praktycznie nie istniało.

„Zainteresowanie się naturalną żywnością w tamtym czasie było tak bezprecedensowe, to było takie dziwne” – powiedział Mike. Pamięta sklep w Londynie o nazwie Cranks, który słynął z wegańskiego jedzenia.

Czytaj więcej: Bary walczące z godzinami policyjnymi na świeżym powietrzu otrzymują aktualizację od burmistrza

Mike po raz pierwszy przyjechał do Bristolu jako student studiów licencjackich na Bristol University i Bristol Aircraft w 1962 roku. Szkolił się przez pięć lat, a następnie pracował w North Sea Gas i pełnił inne funkcje, dopóki nie został wybrany na inżyniera testów środowiskowych w Europejskiej Agencji Kosmicznej w latach 70. z siedzibą w Noordwijk. Pomimo dużego kalibru roli, Mike przypomniał sobie, jak kwestionował etykę pracy organizacji w czasie, gdy syn jego przyjaciela zapytał go, dlaczego tam pracuje.

Mike jest w dziale napełniania z lat 80-tych(Foto: A. Noble Photography)

„Byłem zniesmaczony ówczesną polityką organizacji” – powiedział. „Więc zdecydowałem się odejść. Do tego czasu zainteresowałem się naturalną żywnością, zwłaszcza makrobiotykami.”

W tym czasie w ESA nadal odwiedzał przyjaciół w Bristolu i zauważył, że sklep o nazwie Larder przy Lower Redland Road był na sprzedaż. Mike pamięta, jak torby z płatkami zbożowymi były rozrzucone po podłodze sklepu, inspirując ducha firmy Wild Oats, która otworzyła sklep w styczniu 1981 roku.

READ  Steak cantina zastąpi przestrzeń foodhallu