Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Henryk Popowicz 1931-2021 | Wiadomości, sport, praca

NOWE DOWNTOWN – Henryk „Hank” Popovich, 90 lat, zmarł spokojnie we śnie w niedzielę 12 września 2021 r.

Urodzony 18 maja 1931, wychowany w Youngstown, syn Nickelsa i Anny Ilash Popovich.

Hank uczęszczał do Holy Name School i ukończył liceum Chaney. Przeszedł na emeryturę z Republic Steel, gdzie był znany ze swoich umiejętności jako operator dźwigu.

Ożenił się z Anne Elizabeth Frasini 30 września 1951 roku w kościele Niepokalanego Serca Maryi w Youngstown, gdzie mieszkali po raz pierwszy. Przenieśli się do Struthers, gdzie wychowali swoją rodzinę, a później przenieśli się do New Middletown na resztę swoich lat.

Był członkiem oddanym świętemu imieniu św. Mikołaja i SS. diecezji Cyryla i Metodego, a obecnie był członkiem parafii Świętej Rodziny. Henryk był bardzo aktywnym członkiem Kościoła przez całe swoje życie, zaczynając jako sługa ołtarza, a później jako przywódca, szafarz Eucharystii i mentor. Był członkiem statutu Rycerzy Kolumba i członkiem Komitetu Adoracyjnego.

Henry, ze względu na swój słodki głos, zapamiętają jednak ci, którzy mieli szczęście usłyszeć go śpiewającego z chórem lub Avi Marię na imprezie rodzinnej. Od czasu do czasu śpiewał także hymn państwowy Scrapera. Przyjaciele i rodzina zebrali się, aby kibicować Hankowi i drużynie.

Gdziekolwiek się udał, robił wrażenie. Wyróżniał się w tłumie i ludzie go zapamiętali. Jego największe szczęście było pomimo rodziny.

Henry pozostawił swoich synów, Elizabeth Anne Cadfan, Deborah Van Suchch, Doreen (Robert) Chance, Lauren (Ken) Joest i Jennę Popovich; Wnuki, Mike Cadfan, Lisa (Alan) Clark, Gillian (Brett) Frank, Terry (John) Gorsky, ppłk Robert (major Corey) Chance USAF, Melissa (James) Anderson, Jason Joist (Ashley Villanueva), Ryan (Marybeth) Joist, Brandon (Bree) Joist i Nicholas (Taylor) Popovich; prawnuki, Megan, Austin, Adriana, Riley, Owen, Devin, Brantley, Ariana, Kira, Imari, Ella, Lucas i Barrett; i żona, Phyllis Popovich.

READ  Philip J. Mezeniak | Wiadomości, sport, praca

Jego ukochana żona, Anna Elizabeth, poprzedziła go w śmierci. Ibn Jusuf. siostry Mary Cosmo, Anne Gething, Dorothy Vercula i Frances Atwood; bracia Tomasz, Jan, Edward, Rajmund, Paweł, Józef, Szczepan, Bernard, Andrzej i Benedykt; jego zięć, Andrew Cadvan i Terence Fansoch; i jego wnuk Matthew Francis Popovich.

Godziny połączeń to 9:30-10:30 w sobotę, 18 września 2021, w Higgins-Reardon Funeral Homes, Poland Chapel, 2726 Centre Road, a następnie chrześcijańskie nabożeństwo pogrzebowe o 11 rano w Sagrada Familia. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Zmartwychwstania.

Dom rodzinny i pogrzebowy będzie działał według odpowiedniego protokołu sanitarnego. Zalecane są maski.

Rodzina chciałaby podziękować pracownikom służby zdrowia St. Elizabeth Boardman, Maplecrest, Hampton Woods i Crossroads Hospice za ich pełną współczucia opiekę.

Darowizny na pamiątkę Hanka można składać na rzecz Brain Cancer Center w Cleveland Clinic Tassig, California Building, 10201 Carnegie Avenue, Cleveland, Ohio 44106; Lub do Sagrada Familia, 2729 Center Road, Youngstown, Ohio 44514.

(uwaga specjalna)