Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Helikopter Kreatywności NASA wykonał swój ósmy udany lot na Czerwonej Planecie

Helikopter Kreatywności NASA wykonał swój ósmy udany lot na Czerwonej Planecie

Helikopter Kreatywności NASA wykonał swój ósmy udany lot na Czerwonej Planecie

  • Śmigłowiec Ingenuity NASA zakończył swój ósmy udany lot na Marsie
  • 4-funtowy helikopter przeleciał 525 stóp (160 metrów) przez 77,4 sekundy.
  • Wylądował wytrwale około 440 stóp (133,5 metrów)
  • Podnosi swój cień 14 dni po siódmym locie

Śmigłowiec Ingenuity NASA zakończył swój ósmy udany lot na Marsie w poniedziałek, pokonując ponad 500 stóp.

4-funtowy helikopter, który dotarł do Marsa w lutym w połączeniu z łazikiem Persevering, przeleciał 160 metrów (525 stóp) przez 77,4 sekundy.

Wylądował wytrwale około 440 stóp (133,5 metra) i był w stanie zrobić kolejne zdjęcie swojego cienia, 14 dni po siódmym locie.

„Kolejna udana podróż kreatywności!” NASA JPL napisała na Twitterze.

4-funtowy śmigłowiec, który przybył na Marsa w lutym w połączeniu z łazikiem Persevering, przeleciał 160 metrów (525 stóp) przez 77,4 sekundy.

Pomysłowość: pierwsze osiem lotów na Marsa

Pierwszy lot: 19 kwietnia 2021 z pionowym startem 9,8 stopy, zawisem i lądowaniem

Drugi lot: 22 kwietnia 2021 z pionowym startem 16 stóp, zawis, następnie przesuń się 14 stóp na zachód przed powrotem i lądowaniem

Trzeci lot: 25 kwietnia 2021 z pionowym startem 16 stóp, zawisem i skręceniem na północ 328 stóp z prędkością 2 m/s przed powrotem na Ziemię

Czwarty lot: 30 kwietnia 2021 z pionowym startem 16 stóp, zawisem i skręceniem na południe 873 stóp z prędkością 3,5 m/s przed powrotem na Ziemię

Piąty lot: 7 maja 2021 z pionowym startem 33 stóp, zawisem i skręceniem na południe 423 stopy z prędkością 3,5 m/s przed lądowaniem w nowym miejscu

READ  Nowa fala fal grawitacyjnych | przestrzeń

Szósty lot: 22 maja 2021 z 33 stóp pionowym startem, zawis i skręć 492 stopy na południowy zachód z prędkością 9 mil na godzinę, podróż 49 stóp na południe, podróż 164 stopy przed powrotem na Ziemię

Siódmy lot: 8 czerwca 2021 z 33 stopowym pionowym startem, zawisem i zakrętem 348 stóp z prędkością 9 mil na godzinę, lądowaniem na lotnisku D

Ósmy lot: 21 czerwca 2021 z pionowym startem, zawis, przesunięcie na południowy zachód 520 stóp, lądowanie na lotnisku E 438 stóp dalej Persevere

Amerykańska agencja kosmiczna powiedziała wcześniej, że siódmy i ósmy lot Ingenuity wystartował bez przeszkód, ale jego szósty lot wykonał „nieoczekiwane ruchy”.

Niechciane zakręty były spowodowane „problemem z przetwarzaniem obrazu”, ale NASA powiedziała wówczas, że helikopter „bezpiecznie wylądował i jest gotowy do lotu”.

Śmigłowiec został po raz pierwszy wdrożony z Perseverance 3 kwietnia i leciał od 30 dni, aby wykonać swój pierwszy lot z napędem.

Mając zaledwie 18 cali wysokości, Ingenuity wykonał swój pierwszy lot 19 kwietnia 2021 r., czyniąc historię pierwszym lotem z napędem na innej planecie.

Od tego czasu wykonała osiem udanych lotów, pierwsze pięć w ramach „demonstracji technicznej”, aby udowodnić, że coś może latać na Marsie.

Kolejne loty są częścią rozszerzonej roli wsparcia misji, pomagając wytrwać.

NASA nie powiedziała jeszcze, kiedy Ingenuity wykona swój dziewiąty lot, ale biorąc pod uwagę jego historię, oczekuje się tego w ciągu najbliższych kilku tygodni.

W locie Ingenuity śledzi jego ruch za pomocą pokładowej jednostki pomiaru bezwładności (IMU), która śledzi tempo przyspieszenia i obrotu.

Uwzględniając te informacje w czasie, można oszacować, gdzie się znajdują, jak szybko się poruszają i jak są zorientowane w przestrzeni.

Pokładowy system sterowania reaguje na szacowane ruchy, szybko dostosowując sygnały sterujące — w tempie 500 razy na sekundę.

READ  Potrzebne są lepsze prognozy pogody kosmicznej, aby uniknąć zniszczenia satelitów

Wytrwałość o wartości 2,7 miliarda dolarów zmierza obecnie na południe od miejsca lądowania w kraterze Jezero, gdzie wylądowała przez 125 dni marsjańskich (dni marsjańskich), 18 lutego.

Do tej pory przebył 0,32 mili wewnątrz krateru, NASA PowiedziałWykonuje szereg zadań, wśród których jest poszukiwanie śladów starożytnego życia.

Wylądował wytrwale około 440 stóp (133,5 metra) i był w stanie złapać swój cień, 14 dni po siódmym locie.

Wylądował wytrwale około 440 stóp (133,5 metra) i był w stanie złapać swój cień, 14 dni po siódmym locie.

Pomimo napotkania anomalii podczas szóstego lotu, śmigłowiec kreatywny NASA pomyślnie zakończył siódmy i ósmy lot.

Pomimo napotkania anomalii podczas szóstego lotu, śmigłowiec kreatywny NASA pomyślnie zakończył siódmy i ósmy lot.

NASA MARZEC 2020: MISJA ZOSTAJE PERSEVERANCE ROVER I POMYSŁOWY ŚMIGŁOWC W POSZUKIWANIU ŻYCIA

Misja NASA Mars 2020 będzie poszukiwać oznak starożytnego życia na Czerwonej Planecie, aby pomóc naukowcom lepiej zrozumieć, jak ewoluowało życie na Ziemi.

Nazwany na cześć wytrwałości, łazik wielkości samochodu bada starożytną deltę rzeki w kraterze Jezero, który był wypełniony jeziorem o głębokości 1600 stóp.

Uważa się, że na tym obszarze żyło życie drobnoustrojów około 3,5 do 3,9 miliarda lat temu, a łazik zbada próbki gleby w poszukiwaniu śladów życia.

Łazik Mars 2020 NASA (impresja artysty) poszukuje oznak starożytnego życia na Marsie, aby pomóc naukowcom lepiej zrozumieć, jak ewoluowało życie na naszej planecie.

Łazik Mars 2020 NASA (impresja artysty) poszukuje oznak starożytnego życia na Marsie, aby pomóc naukowcom lepiej zrozumieć, jak ewoluowało życie na naszej planecie.

Sonda Mars 2020 o wartości 2,5 miliarda dolarów (1,95 miliarda funtów) została wystrzelona 30 lipca z łazikiem i helikopterem w środku – i wylądowała z powodzeniem 18 lutego 2021 r.

Perseverance wyląduje wewnątrz krateru i zbierze próbki, które ostatecznie wrócą na Ziemię do dalszej analizy.

Druga misja poleci na planetę i zwróci próbki, prawdopodobnie do końca 2020 r. we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną.

Reklamy