Top News

Heathrow & Gatwick: Ostatnie porady dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych dla Polski, Czech, Rumunii i Bułgarii

Dla zainteresowanych wakacjami jutrzejsza aktualizacja podróży może nie nadejść szybko.

Przewiduje się, że kolejny przegląd wprowadzi poważne zmiany na zielonej, bursztynowej i czerwonej liście w czwartek (5 sierpnia).

Mimo to wielu Brytyjczyków było bardzo sfrustrowanych po lecie ciągle zmieniających się ograniczeń. Dzięki pięciu listom do śledzenia (w tym zielonej liście obserwacyjnej i liście bursztynowej plus) zostaniesz wybaczony, że nie wiesz, gdzie są twoje wakacje.

A co z najnowszymi poradami dla zagranicznych biur z Polski, Czech, Rumunii i Bułgarii?

Według Dalej:Pasażerowie zatrzaskują „chaotyczny” odizolowany hotel, w którym „personel pali z pasażerami”

Plac Fort w Warszawie, Polska

Polska

Polska znajduje się obecnie na rządowej liście bursztynowej, która umożliwia podróżnym powrót do Wielkiej Brytanii bez segregacji.

Jeśli nie zostałeś w pełni zaszczepiony, osoby przyjeżdżające do Wielkiej Brytanii z Polski powinny być przez 10 dni izolowane w domu lub miejscu zamieszkania.

Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych obywatele Wielkiej Brytanii mogą wjechać do Polski bez izolacji, jeśli mogą wykazać, że mają dwie dawki szczepionki.

FO mówi na swojej stronie internetowej: „Jeśli jesteś w pełni zaszczepiony Szczepionka jest dopuszczona do stosowania w Unii Europejskiej , Jesteś zwolniony z izolacji po przyjeździe do Polski, ale musisz przedstawić dowód swojej szczepionki Kovit-19 na granicy i musi upłynąć 14 dni od ostatniej dawki.

„Polska zaakceptuje brytyjskie rozwiązania Udowodnij swój status szczepionki rządowej . Twoja karta wizyt NHS z ośrodków szczepień nie jest przeznaczona do wykorzystania jako dowód szczepienia i nie powinna być wykorzystywana do potwierdzania twojego statusu szczepionki.

Wspaniały nowy biuletyn Mylanton 12 Miasto jest pełne wiadomości, widoków, funkcji i opinii z całego świata.

Codziennie o godzinie 12.00 wyślemy Ci darmowy e-mail z 12 historiami. To idealna lektura na lunch.

Zespół Mylandon opowiada londyńskie historie dla londyńczyków. Naszych 45 dziennikarzy przedstawia wszystkie potrzebne informacje – od ratusza po lokalne ulice.

READ  Estońsko-czeska kwalifikacja do WCup trafiła do Polski z powodu wirusa

Nie przegap ani chwili, zapisując się na 12 biuletynów tutaj.

Republika Czeska

Czechy są również na rządowej liście bursztynowej, która pozwala osobom z podwójnymi barierami na powrót do Wielkiej Brytanii bez izolacji.

Jednak wymagania dotyczące wjazdu do Czech są nieco inne.

Według strony internetowej FO: „Możesz wjechać do Republiki Czeskiej tylko z ważnych powodów, takich jak leczenie lub udział w pogrzebie lub zezwolenie na pobyt wydane przez Republikę Czeską lub zezwolenie na pobyt stały lub długoterminowy”.

Na bursztynowej liście znajduje się wiele krajów Europy Środkowej

Jeśli spędziłeś więcej niż 12 godzin w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 14 dni, musisz przedstawić negatywny wynik testu RT-PCR wykonanego w Wielkiej Brytanii 72 godziny przed wylotem …

„Po przybyciu do Czech, jeśli nie jesteś zwolniony, powinieneś być odizolowany przez co najmniej 5 dni przed dalszymi testami RT-PCR w ciągu 5-7 dni po przybyciu. Negatywny wynik testu kończy okres izolacji.

Rumunia

Chociaż Rumunia znajduje się na bursztynowej liście Wielkiej Brytanii, istnieją różne wymagania dotyczące wjazdu dla Brytyjczyków podróżujących do tego kraju.

Czemu? Dzieje się tak, ponieważ Wielka Brytania znajduje się obecnie na czerwonej liście najniebezpieczniejszych krajów Rumunii.

Pasażerowie łapiący samolot
Większość krajów znajduje się na bursztynowej liście celów podróży

Podróżujący z Wielkiej Brytanii, którzy są podwójnie ścigani, mogą wjechać do Rumunii i przedstawić dowody, że zostali zaszczepieni.

Jeśli nie można tego wykazać, pasażerowie muszą zostać odizolowani przez 14 dni.

Na stronie internetowej FO czytamy: „Podróżujący z Wielkiej Brytanii muszą być odizolowani przez czternaście dni, z wyjątkiem każdego, kto może udowodnić pełne szczepienie przeciwko Covit-19, co najmniej dziesięć dni przed przybyciem do Rumunii lub od 14 do 90 dni przed przybyciem do Rumunii aby udowodnić, że wyzdrowieli z Covit-19.

READ  bne IntelliNews - Polska i Węgry zgłaszają nowe przypadki COVID-19 od kwietnia

„Pasażerowie z negatywnym wynikiem testu RT-PCR (72 godziny przed wejściem na pokład lub przybyciem na granicę, jeśli podróżują swobodnie) będą zwolnieni z wymogu izolacji, a jeśli opuszczą Rumunię w ciągu 72 godzin od przybycia, oczekuje się, że czternaście dni.

Bułgaria

Bułgaria znajduje się obecnie na rządowej zielonej liście, umożliwiającej podróże bez izolacji osobom powracającym z Bułgarii do Wielkiej Brytanii.

Jednak w Bułgarii Wielka Brytania jest sklasyfikowana jako kraj czerwonej strefy, co oznacza, że ​​tylko stali i długoterminowi mieszkańcy Bułgarii oraz członkowie ich najbliższej rodziny (tam, gdzie zwykle mieszkają) są uprawnieni do wjazdu do kraju.

Słoneczna plaża Bułgarii to gorący punkt dla Brytyjczyków

Jeśli dotyczy to pasażerów, muszą przedłożyć negatywny wynik testu PCR w ciągu 72 godzin od wjazdu i zaświadczenie o szczepieniu lub wyzdrowieniu z Covit-19 co najmniej 14 dni przed wjazdem.

Jeśli nie można przedstawić takich dokumentów, pasażerowie muszą przejść obowiązkową 10-dniową izolację.

Aby całkowicie złamać ograniczenia dotyczące podróży podczas wjazdu do krajów Europy Wschodniej i Środkowej, kliknij Tutaj.

Należy pamiętać, że podróżni, którzy zostali w pełni zaszczepieni w Stanach Zjednoczonych lub Unii Europejskiej, nie muszą już być izolowani przyjeżdżając do kraju z listy Amber z Wielkiej Brytanii.

Czy chcesz wysyłać najnowsze powiadomienia o podróżach bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej? To zajmie tylko kilka minut! Kliknij Tutaj

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment