Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Harry Kane prowadzi w rankingu Altmana Solona, ​​najlepiej finansującym się sportowcem w Wielkiej Brytanii

Harry Kane prowadzi w rankingu Altmana Solona, ​​najlepiej finansującym się sportowcem w Wielkiej Brytanii

Londyn – (drut roboczy) – Harry Kane jest najpopularniejszą gwiazdą sportu w Wielkiej Brytanii w 2021 r., według analizy przeprowadzonej przez Światowa ankieta sportowa 2021 Prowadzone przez Altman Solon, największą na świecie firmę doradztwa strategicznego, skoncentrowaną wyłącznie na komunikacji, mediach i technologii (TMT). Analiza ankiety identyfikuje również znaczący wpływ finansowy światowych gwiazd – takich jak Lionel Messi i Cristiano Ronaldo – na drużyny sportowe.

„Sport zawsze był definiowany terminem 'żaden zawodnik nie jest większy od klubu’, ale to się zmienia. Kluby są teraz w stanie przełożyć popularność gwiazd na bankowość, a w szczególności możliwość zwiększenia przychodów poza ustalonymi modelami. Dla inwestorzy i kluby, Zdefiniuj różnicę między zwycięzcami a przegranymi w osiąganiu przyciągających wzrok zwrotów finansowych, które wykraczają poza tradycyjne strumienie przychodów nie tylko poprzez sukces na boisku lub dominację klubową, ale także poprzez to, kto inwestuje w najbardziej bankowe gwiazdy z partnerem Altman Solon, Ian Loeb, ekspert ds. mediów sportowych powiedział: największa globalna atrakcja.

Piłkarze są największymi gwiazdami Wielkiej Brytanii, ale gracz Formuły 1 Hamilton jest największym na świecie

Altman Solon 2021 globalna ankieta sportowa Opiera się na opiniach 18 000 respondentów – w tym ponad 1000 w Wielkiej Brytanii – w 16 krajach w Europie, obu Amerykach i regionie Azji i Pacyfiku. Trzy gwiazdy Premier League – Harry Kane, Marcus Rashford i Raheem Sterling – znajdują się na szczycie listy najsłynniejszych brytyjskich sportowców. Dwukrotny mistrz Wimbledonu Andy Murray był czwarty, a za nim obrońca tytułu Lewis Hamilton.

Podczas gdy wszystkie pięć najlepszych gwiazd to Brytyjczycy, gwiazdy międzynarodowe tworzą resztę brytyjskiej pierwszej dziesiątki – w tym argentyński Lionel Messi, szwajcarska legenda tenisa Roger Federer, belgijski maestro Kevin De Bruyne z Manchesteru, powracający portugalski gwiazdor Manchesteru United Cristiano Ronaldo oraz Hiszpana. Potęga tenisa Rafaela Nadala. I odwrotnie, sportowcy z Wielkiej Brytanii nie przebijają się na arenie międzynarodowej, a tylko Lewis Hamilton ma globalny wpływ, pojawiając się w pierwszej dziesiątce list z sześciu krajów, w tym z Australii (10)NS Miejsce), Brazylia (6NS Miejsce), Niemcy (10NS Miejsce), Włochy (8NS Miejsce), Polska (7NS miejsce), Hiszpania (8NS miejsce).

READ  Harmonogram półfinałów Euro 2020: Anglia vs Dania na żywo, czas, kanał telewizyjny, jak oglądać online, data

„Ważne jest, aby pamiętać, że lista pokazuje obecną przewagę męskich gwiazd wśród fanów sportu. Wraz ze wzrostem inwestycji i relacji telewizyjnych z kobiecej piłki nożnej i krykieta, a także ogromnym sukcesem Emmy Raducano w tenisie, spodziewamy się zobaczyć znacznie lepsza równowaga między płciami w przyszłości” – powiedział partner z What Altman Solon, Ian Loeb.

Piłkarze – i lokalne korzenie – liczą się globalnie

Lokalne gwiazdy futbolu są również czołowymi sportowcami w Niemczech (Thomas Muller), Francji (Kylian Mbappe), Włoszech (Giorgio Chiellini) i Polsce (Robert Lewandowski), a tenisista Rafael Nadal na czele listy w Hiszpanii. Wszyscy z 10 najlepszych sportowców w Stanach Zjednoczonych są pochodzenia lokalnego, na czele z rozgrywającymi NFL Tomem Bradym i Patrickiem Mahomesem. Piłka nożna dominuje w Ameryce Łacińskiej, znajdując się na szczycie listy gwiazd w każdym kraju: Argentynie i Brazylii (Lionel Messi), Kolumbii (Radamel Falcao) i Chile (Alexis Sanchez). Bokser Canelo Alvarez jest ulubieńcem fanów w Meksyku, a Kanadyjczykiem jest Sidney Crosby z National Hockey League.

Kliknij Tutaj Dla najlepszych sportowców we wszystkich 16 krajach plus dodatkowe wyniki ankiety.

Wielka Debata: Messi kontra Ronaldo

Lionel Messi i Cristiano Ronaldo znaleźli się na szczycie listy najsłynniejszych sportowców na całym świecie. Ankieta dodaje paliwa do trwającej rywalizacji między dwiema gwiazdami a ich fanami i wyznacza wyraźnego zwycięzcę na żądanie fanów. Messi cieszy się większym zainteresowaniem niż Ronaldo w dziewięciu krajach, przy czym ten ostatni jest bardziej popularny tylko w Polsce. Obie gwiazdy wniosły już znaczący wkład w finansowy sukces swoich nowych klubów, Paris Saint-Germain Messiemu, a Juventus i Manchester United Ronaldo. Dwie czołowe światowe gwiazdy znalazły się na szczycie trendu podpisywania kontraktów z głośnymi graczami, bezpośrednio przynosząc wiele korzyści finansowych ich nowym zespołom lub firmom macierzystym, obejmując takie obszary, jak ceny akcji, umowy sponsorskie, merchandising i cyfrowe tokeny kibiców.

READ  Annie McCourt z UConn, aby śledzić karierę profesjonalnej koszykówki w Europie

Prowadzone przez Altmana Solona Światowa ankieta sportowa 2021 Od sierpnia do września z ponad 18 000 uczestników w 16 krajach. Altman Solon wykorzystał swoją wiedzę ekspercką w 13 globalnych biurach do wdrożenia ankiet i analizy danych. Więcej wyników zostanie opublikowanych w nadchodzących miesiącach, w tym globalne trendy w zainteresowaniu sportem, świadomość usług OTT, strategie skierowane bezpośrednio do konsumentów, międzynarodowy fandom dla głównych mistrzostw USA i Europy oraz strategie partnerów medialnych.

O Altmanie Solonie

Altman Solon to globalna firma doradztwa strategicznego działająca w sektorach Telekomunikacji, Mediów i Technologii (TMT). Naszych doradców łączy pasja i intelektualna ciekawość TMT oraz współpraca z liderami rynku, konkurencyjnymi markami oraz inwestorami w tych branżach.

Nasza struktura zespołowa oparta na współpracy skupia ekspertów branżowych i analityków danych, którzy wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności do tworzenia realistycznych rozwiązań dla globalnych operatorów TMT. Wspieramy naszych klientów korporacyjnych w identyfikowaniu, opracowywaniu i wdrażaniu strategii korporacyjnych, nowych podejściach do wejścia na rynek, innowacjach cyfrowych oraz globalnych fuzjach i przejęciach. Pomagamy naszym inwestorom zrozumieć rynki, przeprowadzać należytą staranność i bez obaw podejmować decyzje obarczone wysokim ryzykiem.

Altman Solon powstał w wyniku fuzji Altman Vilandrie & Company i Solon Management Consulting w lipcu 2020 r., cementując dziesięcioletnie partnerstwo po obu stronach Atlantyku, tworząc największą na świecie globalną firmę doradztwa strategicznego, skupiającą się wyłącznie na sektorach TMT.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić www.altmansolon.pl.