Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Harlan Coben: Najlepszy dramat o tajemniczym mistrzu

Zaginieni ludzie, tajemniczy nieznajomi, brutalne morderstwa i sekrety sprzed dziesięcioleci nawiedzają pozornie niewinnych – nieodparte składniki thrillerów Harlana Cobena utrzymują ich na szczycie list bestsellerów przez prawie ćwierć wieku.

Teraz płodny autor zdobywa zupełnie nowe grono fanów dzięki serii wspaniałych cytatów telewizyjnych z jego 33 powieści.

The Five, Safe i The Stranger urzekły widzów podczas swojej premiery w Wielkiej Brytanii, a następna seria Cobena, Staying Close, nie powinna wyglądać inaczej.

zostań wkrótce Jest adaptacją powieści Netflix Coben z 2012 roku, w której występują James Nesbitt, Koch Jumbo, Richard Armitage, Sarah Parrish, Joe Joyner i Eddie Izzard.

Obrazy AFP/Getty

33 powieści Harlana Cobaina sprzedały się w 75 milionach egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 43 języki.

Dramat, piąty produkt pięcioletniej, wielomilionowej umowy między Cobainem i Netflixem na adaptację 14 jego książek, zakończył się pod koniec lipca i ma zadebiutować w serwisie pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku.

Biorąc pod uwagę, że jego powieści zostały przetłumaczone na 43 języki, nie byłoby zaskoczeniem, że produkcje Netflix i pięć projektów Cobena, które zostały wydane przed skojarzeniem w różnych językach i międzynarodowych sceneriach, zostały przeniesione z jego nowego domu. Jersey do Manchesteru, Paryża, Warszawy i nie tylko.

Podczas gdy czekamy na jego przybycie, trzymaj się blisko, lub jeśli widziałeś adaptację Harlana Cobena i chcesz cieszyć się większą liczbą zwrotów akcji, z których jest znany, oto dziewięć seriali i filmów, które utrzymają Cię w uścisku…

bezpieczeństwo

bezpieczeństwoBen Blackall / Netflix

Wdowiec Tom Delaney usiłuje nawiązać kontakt ze swoimi dwiema nastoletnimi córkami, które opłakują utratę żony z powodu raka. Po przyjęciu w zwartej społeczności Gate w Manchesterze, najstarsza córka Jenny znika ze swoim chłopakiem Chrisem, którego matkę Zoe oskarża się o romans z uczniem. Podczas śledztwa w sprawie zniknięcia Jenny Tom wyjawia dziesiątki lat tajemnic dotyczących swojej żony oraz ich przyjaciół i sąsiadów.

Safe to oryginalna seria Netflix stworzona przez Cobena i napisana przez Danny’ego Brocklehursta (Shameless, Brassic), w której występują Michael C Hall, Amy James-Kelly (powyżej), Amanda Abbington, Marc Warren, Hannah Arterton i Nigel Lindsay.

READ  Recenzja Króla ucieczki – bajkowej opowieści o legendarnym polskim banicie

Oglądaj Bezpieczne na Netflix

nieznajomy

nieznajomyNetflix

Adam Price jest szczęśliwym żonatym ojcem dwójki dzieci, a jego życie pogrąża się w chaosie, gdy nieznajoma – dwudziestoletnia kobieta w czapce bejsbolowej – mówi mu, że jego żona Corinne sfałszowała swoją ciążę i poroniła, i zasugerowała mu pobranie DNA test dla swoich dzieci. Po tym, jak Adam spotyka Corinne, ona znika, a dalsze odkrycia Nieznajomego – i seria tajemniczych wydarzeń – wciągają przyjaciół i sąsiadów Price’a w jej śmiertelną sieć intryg.

nieznajomy Był to pierwszy serial wydany w ramach pięcioletniego kontraktu Cobena z Netflix, w którym występują Richard Armitage, Siobhan Finneran, Sean Dooley, Paul Kay, Dervala Kirwan i Hana Jon Kamen.

Oglądaj The Stranger na Netflix

lasy

lasyNetflix

W 2019 r. warszawski prokurator Bawek Kupiński został poproszony o zidentyfikowanie ciała ofiary morderstwa znalezionego wraz z wycinkami z gazet na jego temat. Morderstwo wydaje się być związane z obozem letnim w sierpniu 1994 r., gdzie Bowie był eskortą, gdzie zginęły dwie osoby, a dwie inne – w tym jego siostra Camilla – zaginęły bez śladu.

Polski dramat w sześciu częściach Głęboko w lesie („Deep in the Forest”) to druga adaptacja Cobena, która zostanie wydana przez Netflix na warunkach pięcioletniej umowy. Opiera się na jego powieści z 2007 roku The Woods.

Gwiazdy Grzegorz Damięcki, Agnieszka Grochowska, Hubert Miłkowski i Wiktoria Filus.

Oglądaj The Woods na Netflix (polski dźwięk, angielskie napisy)

niewinny

niewinnyNetflix

Dziewięć lat temu Matteo Vidal Rivera wdał się w bójkę i przypadkowo zabił mężczyznę. Nie spiesząc się, Matteo odbudowuje swoje życie – jego partnerka Olivia jest w ciąży i niedługo przeprowadzi się do ich wymarzonego domu. Ale wtedy Matteo odbiera dziwny telefon z komórki Olivii – z pomocą inspektor policji Loreny Ortiz – która wyrusza w szalony wyścig, aby odkryć prawdę.

Ośmioczęściowy dramat niewinny Jest to trzecia adaptacja Cobena, która zostanie wyprodukowana przez Netflix na warunkach pięcioletniej umowy. Opiera się na jego powieści z 2005 roku, Niewinni. W rolach Mario Casasa, Ory Garrido i Alexandry Jimenez.

READ  „Polski Putin” stoi na czele nowej oferty Buffalo Bison na 2023 rok

Oglądaj The Innocent na Netflix (dźwięk w języku hiszpańskim, napisy w języku angielskim)

odszedł na zawsze

odszedł na zawszeNetflix

Znajduje się na Lazurowym Wybrzeżu i na przedmieściach Evry-sur-Seine w Paryżu, odszedł na zawsze Na podstawie powieści Cobena z 2002 roku Gone for Good. Dziesięć lat po śmierci swojej byłej dziewczyny Soni i brata Frederica pracownik socjalny Guillaume jest gotów osiedlić się ze swoją nową dziewczyną Judith. Jednak nagłe zniknięcie Judith zmusza Guillaume’a, najlepszego przyjaciela Dako, i siostrę Sonyi, Ines, do konfrontacji z duchami przeszłości w celu odkrycia prawdy o losie Frederica i Sonyi.

W rolach Finnegan Oldfield, Neelia Harzon, Guillaume Guix, Garrance Marillier i Nicolas Duvuchel.

Oglądaj Gone for Good na Netflix (dźwięk w języku francuskim, napisy w języku angielskim)

Zwiększ BT TV dzięki Netflix

Zarejestruj się, aby cieszyć się Bridgerton, The Queen’s Gambit, The Crown, Stranger Things i nie tylko.

nie mów nikomu

nie mów nikomuKino

Dr Alex Beck powoli zmienia swoje życie przez osiem lat od pozornego morderstwa jego żony Margot, kiedy zostaje uwikłany w podwójne morderstwo, o którym nic nie wie. Tego samego dnia Alex otrzymał e-mail, który wydawał się pochodzić od Margot, ostrzegający go, że oboje są pod obserwacją. Szukając Margot, odkrywa, że ​​jest uciekinierem przed prawem i jego poplecznikami, aby go uciszyć.

Nie mów nikomu, oparty na powieści Cobena „Mów nikomu” z 2001 roku, w 2006 roku we francuskich kinach zdobył cztery Cezary, w tym za najlepszą reżyserię dla Guillaume Canet. Coben powiedział, że zakończenie filmu było lepsze niż oryginał.

Gwiazdy Francois Clouse, Marie-Jose Cruz, André Dussollier i Kristen Scott Thomas.

Tell No One (francuski dźwięk, angielskie napisy) jest obecnie niedostępny do przesyłania strumieniowego

Nie ma drugiej szansy

Nie ma drugiej szansyProdukcja VAB

Alice Lambert przygotowuje butelkę dla swojej sześciomiesięcznej córeczki, kiedy słyszy dwa strzały i zanurza się w realia koszmarów – kiedy osiem dni później wyszła ze śpiączki, jej mąż został zamordowany, a córka porwana. Zmanipulowana przez porywaczy i nieufna przez policję, Alice apeluje do ukochanej z dzieciństwa i policjanta Richarda o pomoc w odnalezieniu jej córki – i poznaniu prawdy o jej zniknięciu.

READ  Bogata różnorodność kulturowa Belfastu została uczczona w Grand Culture Café w centrum miasta

Jedna szansa to za dużo Jest to sześcioczęściowa seria z 2015 roku oparta na powieści Cobena z 2003 roku No Second Chance, w której występują Alexandra Lamy, Pascal Elbe i Lionel Abelansky.

Oglądaj bez drugiej szansy na wszystkie 4 (francuski dźwięk, angielskie napisy)

tylko jedno spojrzenie

tylko jedno spojrzenieProdukcja VAB

Eva Puvels prowadzi spokojne życie ze swoim mężem Bastianem i dwójką dzieci, Salome i Maxem. Pewnego ranka Eva znalazła w poczcie stare zdjęcie swojej znajomości z mężem, ale kiedy mu o tym powiedziała, zaprzeczył, że to ona. Zabierając dzieci na koncert, Bastian znika, zostawiając dzieci same w pokoju hotelowym. Z pomocą starej przyjaciółki Eva odkrywa, że ​​jej mąż prowadzi podwójne życie, które musi teraz rozwiązać.

tylko spojrzenie Jest to sześcioczęściowa seria z 2017 r. oparta na książce Cobena z 2004 r. „Just One Look”, w której występują Virginia Ledwin, Thierry Novick i Thierry Fremont.

Obejrzyj tylko jedno spojrzenie na wszystkie 4 (francuski dźwięk, angielskie napisy)

piątka

piątkaBen Blackall

Mark i jego przyjaciele Danny, Slade, Prue i jego rodzice Julie i Alan są zdruzgotani, gdy jego pięcioletni brat Jesse, który został uznany za zamordowanego, znika po wycieczce do parku. Seryjny morderca przyznaje się do zabicia Jessego, ale 20 lat później DNA chłopca zostaje odkryte na miejscu morderstwa, a czwórka przyjaciół z dzieciństwa spotyka się ponownie w nadziei odnalezienia Jessego żywego.

Dziesięcioodcinkowy dramat napisany przez Harlana Cobena i napisany przez Danny’ego Brocklehursta, w którym występują OT Fagbenie, Lee Ingleby, Sarah Solemani i Tom Cullen.

Oglądaj The Five na TERAZ dzięki członkostwu NOW Entertainment

Sprzedaż rozrywki BT teraz!

Odkryj nasze pakiety. Obejmują one szerokopasmowe łącze światłowodowe, członkostwo NOW (zapewniające kanały Sky), BT Sport, AMC i inne.