Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Happy Lafarge na West Station

Happy Lafarge na West Station

Polski producent cementu i betonu Lafarge przedłużył umowę najmu 1400 mkw. powierzchni biurowej w West Station II w Warszawie.

Firma Lafarge, która prowadzi ponad 60 zakładów produkcyjnych w całej Polsce, w tym cementownie i betoniarnie, kamieniołomy kruszywa i obiekty dystrybucyjne, a także betoniarnie, od września 2017 r. zajmuje 1400 metrów kwadratowych na 13. piętrze West Station II na swoje biuro zarządu. Firma przedłużyła umowę o Savills.

Lafarge Polska jest zaangażowana w swoją strategię biznesową na rzecz zrównoważonego rozwoju i zielonego budownictwa. Nic dziwnego, że kierowana tym imperatywem zdecydowała się trwać w swojej znakomicie zaprojektowanej przestrzeni biurowej. Cieszymy się, że mogliśmy reprezentować najemcę podczas procesu przedłużenia najmu.
Marcin Sabowicz, Co-Dyrektor ds. Reprezentacji Najemcy w Savills

West Station to kompleks biurowy składający się z dwóch połączonych ze sobą budynków tuż obok dworca kolejowego Warszawa-Zakodonia, na pograniczu warszawskich dzielnic Ochota i Włochy. Obejmuje 69 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej wynajętej około 50 firmom. Oba biurowce uzyskały ocenę BREEAM „Excellent” oraz Good Safety Rating. Właścicielem kompleksu jest firma Mapletree Investments z Singapuru.

READ  Przemówienia z 21 stycznia: rząd odmawia rozwiązania problemu inflacji i stagnacji płac