Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hala Targowa otwiera nową przestrzeń wystawienniczą dzięki darowiznom Centrum Dekoracji

Hala Targowa otwiera nową przestrzeń wystawienniczą dzięki darowiznom Centrum Dekoracji

Kierownik regionalny Brewers Decorator Center Marcus Ward i kierownik oddziału w Shrewsbury Dan Doss na nowo odmalowanym stoisku wystawowym ze stoiskami z Shrewsbury Market Hall Alison Staples i Karen Duffy. Zdjęcie: Fotografia: Bob Graves

Projekt umożliwił halę targową przekształcenie nieużywanego terenu na trzecim piętrze w przestrzeń obecnie wykorzystywaną na wystawy oraz ogólnodostępne warsztaty artystyczne i rzemieślnicze.

W ramach projektu społecznego The Brewers przekazali 80 litrów farb i powłok, aby przekształcić tę przestrzeń.

Trzecie piętro nazywa się obecnie tarasem widokowym i tego lata gościło już w nim wystawę sztuki w ramach szlaku Shrewsbury Arts Trail.

W zeszłym roku The Brewers otworzyli nowe centrum dekoracyjne w Shrewsbury i wybrali halę targową jako jednego ze swoich partnerów społecznych na rzecz swojej organizacji charytatywnej.

Kate Gittins, Market Facilities Manager, powiedziała: „Od dawna aktywizacja przestrzeni była częścią mojej wizji. Wykorzystywana była okazjonalnie na wieczorne wydarzenia, ale chciałam uwolnić jej potencjał, aby móc ją regularnie wykorzystywać i udoskonalić naszą ofertę w Hali Targowej.

„Stało się to miejsce tymczasowego przechowywania i wymagało remontu, ale była to wypełniona światłem przestrzeń, która moim zdaniem idealnie nadawała się na przestrzeń wystawową i warsztatową.

„Zwróciliśmy się do piwowarów, którzy szukali projektu społecznego, który mogliby wesprzeć farbą i materiałami. To była wspaniała okazja. „

„Browarze dopasowali kolor farby dokładnie do naszych potrzeb, a teraz mamy nową, inteligentną przestrzeń, która umożliwia naszym posiadaczom stoisk poszerzanie swojej oferty i dzielenie się swoimi umiejętnościami z innymi. Jest ona również dostępna jako nowa, niedroga przestrzeń, która obywatele mogą wynajmować je w celu wyświetlania i prowadzenia zajęć lub warsztatów.

Menedżer regionalny firmy Brewers, Marcus Ward, powiedział, że firma ceni współpracę z lokalnymi społecznościami i jest podekscytowana możliwością pomocy w projekcie.

„Brewers to firma rodzinna wyznająca wartości rodzinne. Fundacja Brewers bardzo aktywnie wspiera projekty społeczne w Wielkiej Brytanii i za granicą” – powiedział.

Jej praca ze społecznościami lokalnymi w Shropshire obejmuje również projekty z Derwen College, wspieranie kolejnego pokolenia projektantów wnętrz poprzez inicjatywy z Shrewsbury Colleges Group i dostarczanie materiałów malarskich do Shrewsbury Up i Comers FC oraz Salop Unison Cub w celu przeprojektowania ich szatni.