Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hakerzy ransomware kradną nadchodzące plany produktów Apple | jabłko

Apple stoi w obliczu popytu na oprogramowanie ransomware po tym, jak grupa cyberprzestępców ukradła tajne plany dotyczące produktów firmy pochodzących od dostawcy.

Grupa Soden, która produkuje i obsługuje część Oprogramowanie ransomware Nazywa się REvil i mówi, że ukradł plany Quanta Computer, tajwańskiej firmie, która montuje kilka laptopów Apple.

Podobnie jak zwykłe oprogramowanie ransomware, REvil szyfruje pliki ofiar i żąda zapłaty za otrzymanie klucza szyfrującego i odzyskanie danych. Ale Sodin poszedł o krok dalej, próbując samodzielnie kraść pliki i wyłudzać płatności od osób posiadających kopie zapasowe, grożąc rozpowszechnianiem poufnych danych.

Zgodnie z oświadczeniem zamieszczonym na ciemnej stronie przestępców – którą nazywają „szczęśliwym blogiem” – Quanta odmówił zapłacenia okupu, co skłoniło hakerów do rozpoczęcia grożenia klientom firmy.

„Aby nie czekać na nadchodzące prezentacje firmy Apple, dzisiaj my, REvil Group, będziemy dostarczać dane o nadchodzących wersjach firmy, którą wielu pokocha” – czytamy na blogu. – Tim Cook może podziękować Quanta. Z naszej strony poświęciliśmy dużo czasu na rozwiązanie tego problemu.

Hakerzy twierdzą, że wśród skradzionych dokumentów są plany dotyczące pary laptopów Apple, nowego zegarka Apple Watch i nowego Lenovo ThinkPad. Na poparcie swoich twierdzeń opublikowali szereg planów niektórych produktów, w tym plany nowych urządzeń iMac, z których korzysta firma. Zaczęło się we wtorek.

Żądanie oprogramowania ransomware zostało pierwotnie opublikowane na kilka godzin przed uruchomieniem firmy, a hakerzy twierdzą, że każdego dnia będą publikować więcej dokumentów, dodając: „Zalecamy firmie Apple odkupienie dostępnych danych do 1 maja”. Podobna próba wymuszenia dokonana przez tę samą grupę, wymierzona w firmę Acer, wymagała 50 milionów dolarów w zamian za usunięcie plików.

Internauci już myślą o szczegółach przecieków. Zwróć uwagę na różnice Przy obecnych modelach w sprzedaży: oferowana jest nowa wersja MacBooka Pro bez kontrowersyjnego paska dotykowego firmy, np. Bez możliwości zwrotu portów HDMI, czytników kart SD i połączenia MagSafe z urządzeniem.

READ  Ten nowy soundbar Sony oferuje dźwięk przestrzenny 5.1 z prostego systemu 2.1

Apple nie odpowiedział na prośbę o komentarz.