Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hakerzy Nvidii teraz atakują Samsunga • Eurogamer.net

Hakerzy Nvidii teraz atakują Samsunga • Eurogamer.net

Samsung podobno „ocenia sytuację”.

Samsung został podobno zhakowany przez tę samą grupę, która zaatakowała Nvidię w zeszłym tygodniu.

według śpiący komputerGrupa hakerska udostępniła prawie 190 gigabajtów poufnych danych i tokenów z wielu projektów Samsunga, w tym dane biometryczne, kod źródłowy serwerów aktywacji Samsunga oraz „pełny kod źródłowy technologii wykorzystywanej do autoryzacji i uwierzytelniania kont Samsung”.

Zdjęcia z dyrektyw C/C+ wyciekły również do oprogramowania Samsunga, a następnie dane uzyskane w wyniku wycieku zostały ostatecznie opublikowane za pośrednictwem witryn torrentowych.

Samsung podobno „ocenia sytuację”, ale nie potwierdził, czy otrzymał żądanie okupu. W tej chwili nie jest jasne, czy dane klientów zostały naruszone.

Podobno Nvidia była „zagrożona całkowitym zhakowaniem” przez cyberatak zeszły tydzień. Złośliwy atak sieciowy dotknął wewnętrzne systemy Nvidii, w tym narzędzia poczty e-mail i programistów, którzy doświadczali awarii od zeszłego tygodnia.

W zeszłym roku została nakreślona i wyciekła lista nadchodzących gier na PC Usługa gier w chmurze NVIDIA GeForce NowKilka zostało zwolnionych lub potwierdzonych.

READ  SEGA przygotowuje się do zakupu Angry Birds Maker za 1 miliard dolarów