Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hager Group powiększa się o nową fabrykę w Polsce

Obiekt o powierzchni 20 000 mkw. wybuduje firma Panathoni. Firma inwestuje około 50 milionów euro w nową fabrykę, w której będą produkowane wyłączniki i urządzenia zabezpieczające. Zgodnie z komunikatem prasowym Panathoni, po ukończeniu nowy zakład będzie zatrudniał 1000 osób.

Nowy zakład produkcyjny w Bieruniu pozwoli spółce na zwiększenie mocy produkcyjnych i dalszy rozwój portfolio produktowego. Nowy zakład produkcyjny będzie miał łączną powierzchnię ponad 21 tys.

„Po szeroko zakrojonych przygotowaniach, w zeszłym miesiącu rozpoczęliśmy proces budowy nowego zakładu produkcyjnego Grupy Hager w Polsce. Budowa nowego zakładu w Byruniu jest kluczowym punktem w rozwoju działalności Grupy Hager w Polsce. poszerzymy naszą ofertę i zwiększymy konkurencyjność rynkową. Nowa fabryka wzmocni nasze relacje z regionem, w którym działamy. wzmocni się – powiedział w komunikacie prezes grupy Daniel Hager.

Obiekt powstanie w formule BTO (Built Own) i zostanie oddany do użytku do połowy 2023 roku. To nie pierwszy projekt Panattoni dla Hager Group – firmy współpracują ze sobą od siedmiu lat. W 2015 roku deweloper wybudował zakład produkcyjny Hager w Sosnovick, gdzie cztery lata później firma powiększyła się o ponad 100%.

Nowy zakład produkcyjny zostanie wybudowany 10 kilometrów od fabryki Hager Group w Taichi.

READ  Jacobsen wygrywa swoje pierwsze zwycięstwo po wypadku na trasie po Polsce w zeszłym roku