Hacker i Foroughi zdobywają złoto na pistolet pneumatyczny drużyny mieszanej w Pucharze Prezydenta

Bahaker i Foroughi zajęli trzecie miejsce w kwalifikacjach z łącznym wynikiem 582/600, aby zakwalifikować się do pierwszego półfinału, ponieważ pokonali pole czterech par, aby dotrzeć do finału.

Indyjska mistrzyni w pistoletach Manu Bahaker i irański mistrz olimpijski Javad Foroughi zdobyli złoto w drużynie mieszanej za pomocą pistoletu pneumatycznego 10 m podczas otwarcia Pucharu Prezydenta ISSF we Wrocławiu.

Indyjsko-irański duet pokonał francusko-rosyjski duet Mathilde Lamoul i Artem Chernosov 16-8 w meczu o złoty medal w piątek.

Lamol i Artem przybyli wygrywając drugi półfinał.

Wśród innych Indian na boisku Abhishek Verma wraz z Ukrainką Oliną Kostevich zajął szóste miejsce, a duet Saurabh Choudary i Szwajcarka Heidi Gerber Diethelm sprawił, że znalazł się w pierwszej ósemce półfinalistów i zajął siódme miejsce.

Yashswini Deswal, czwarty w walce Indianin, który grał w drużynie ze Słowakiem Jurajem Tosińskim, zajął 10. miejsce na 12 startujących w konkursie drużyn.

Międzynarodowe zespoły hybrydowe zostały utworzone przez Fundusz dla Startupów i Innowacyjnych MSP w sposób losowy, zgodnie z losowaniem.

W innym konkursie medalowym tego dnia Chińczyk Lihao Sheng i Rumunka Laura Georgita Illy wygrały 10-metrowy konkurs drużynowy z wiatrówką.

Inauguracyjny Puchar Prezydenta ISSF to przerobiona wersja Finałów Pucharu Świata, w których 12 najlepszych sportowców roku według światowych rankingów jest zapraszanych do wyłonienia najlepszych indywidualnych sportowców roku na ich zawodach olimpijskich.

Indywidualni zwycięzcy oprócz nagrody pieniężnej otrzymają Złotą Bramkę. Nagrody pieniężne zostaną również przyznane wszystkim sportowcom w poszczególnych konkurencjach.

Ten artykuł został opublikowany z kanału agencji prasowej bez modyfikacji tekstu.