Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gwiazda Wiedźmina Henry Cavill to maniak gier wideo, wiadomości o rozrywce i najważniejsze artykuły

Gwiazda Wiedźmina Henry Cavill to maniak gier wideo, wiadomości o rozrywce i najważniejsze artykuły

LOS ANGELES – Kinomani znają Henry’ego Cavill, ponieważ grał Supermana w Człowieku ze stali (2013) i Lidze Sprawiedliwości (2017) oraz jako gwiazda filmów akcji, takich jak Mission: Impossible – Fallout (2018).

Ale fani mogą być zaskoczeni, gdy dowiadują się, że angielski aktor ma również ekscentryczną stronę jako oddany odtwarzacz wideo.

Jest także samotnikiem, ze specyficzną etyką pracy, która skłoniła Zacka Snydera, dyrektora Man Of Steel, do opisania go jako „wojowniczego mnicha”.

To zamiłowanie Cavilla do odgrywania ról w Wiedźminie i powieści fantasy, na których się opiera, skłoniło go do kontynuowania głównej roli w adaptacji opowiadań Netflixa – jednej z najpopularniejszych serii streamingowych, gdy zadebiutowała w 2019 roku.

38-latek gra Geralta z Rivii, łowcę potworów o supermocy, znanego jako „wiedźmin” – rolę, którą powtarza, gdy serial powraca w drugim sezonie 17 grudnia.

Rozmawiając z The Straits Times przez wideokonferencję z Londynu, Cavill mówi, że zawsze czuł silny związek z tą postacią. „Zawsze byłem trochę samotny, do pewnego stopnia.

„Przez lata miałem wyselekcjonowaną grupę przyjaciół, ale nigdy nie miałem tysięcy przyjaciół, z którymi zawsze się łączyłem, a moja kariera z pewnością zachęciła mnie do bardziej samotnego stylu życia, z ciągłymi podróżami i skakaniem po okolicy.

A jego pragnienie ochrony ludzi jest czymś, co żyje we mnie – mówi gwiazda, która gra Sherlocka Holmesa w serii Enola Holmes (do tej pory z 2020 roku).

W drugim sezonie Wiedźmina aktor chciał nadać niegrzecznemu i twardemu Geraltowi – człowiekowi kilku słów – więcej wagi, jaką ma w nagradzanych książkach polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego.

„Chciałem się upewnić, że w serialu jest materiał źródłowy Geralta na tyle, na ile pozwalała wizja i fabuła.

„Więc regularnie dostosowywałem części dialogów, aby nadać mu bardziej intelektualny charakter, a nie tylko być zrzędliwym, podobnym do shreka. Chciałem, aby pojawił się jako filozof, który jest w książkach”.

READ  Incydent w Loch Ness – Werner Herzog znajduje Nessie w filmie z 2004 roku

I chociaż Cavill jest teraz gwiazdą filmową z najwyższej półki, gry wideo nadal stanowią ogromną część jego życia.

mówi gwiazda, która dorastała na Wyspach Normandzkich u wybrzeży Anglii.

„Pamiętam, jak instalowałem gry na tych dużych, kwadratowych dyskietkach i trwało to wieczność, a także je kocham. Więc od dawna są częścią mnie”.

Cavill przyznaje, że w opowieściach o jego wyjątkowej dyscyplinie na planie jest trochę prawdy, zwłaszcza jeśli chodzi o fizyczne przygotowanie do ciężkich ról, a jego poświęcenie wywarło trwałe wrażenie na reżyserach takich jak Snyder.

„Kiedy wchodzę w swoją dyscyplinę, mogę być prawie jak mnich. Kiedy zaczynam treningi, jestem zdeterminowany, aby wykonać swoją pracę i żadne zadanie nie jest zbyt duże” – mówi gwiazda.

Ale aktorstwo wtedy – przynajmniej tak, jak robi to Cavill – jest o wiele trudniejsze, niż wielu ludziom mogłoby się wydawać, i tak mówi aktor, gdy ktoś prosi o profesjonalną poradę.

„Aktorstwo wymaga dużo ciężkiej pracy, a wraz z pojawieniem się smartfona jest teraz dużo ekspozycji” – mówi gwiazda, która spotyka się z dyrektorem generalnym Hollywood, 32-letnią Natalie Viscoso.

„To jest coś, co powiedziałbym, że naprawdę powinieneś upewnić się, że kochasz, ponieważ jeśli osiągniesz wielki sukces i staniesz się sławny, twoje życie się zmieni.

„To trochę jak puszka Pandory. Kiedy ją otworzysz, jest otwarta i musisz być na to przygotowany. Ale jeśli ci się spodoba, idź po nią”.