Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gutsy Evans pomaga Wielkiej Brytanii pokonać Hiszpanię i zdobyć Puchar Anglii

Gutsy Evans pomaga Wielkiej Brytanii pokonać Hiszpanię i zdobyć Puchar Anglii

Wielka Brytania weszła do fazy pucharowej United Mixed Clubs Cup w niedzielę, kiedy Dan Evans pokonał Hiszpana Alberta Ramosa-Vinolasa 6:3, 1:6, 6:3 i dał swojej drużynie zwycięstwo 3:1. Prowadzić.

Wielka Brytania rozpoczęła dzień od prowadzenia 2: 0 w spotkaniu, częściowo dzięki zwycięstwu Camerona Norriego nad Rafą Nadalem w sobotę, ale schorowana Paula Badosa przywróciła Hiszpanię do rywalizacji, gdy zrezygnowała ze skurczów nóg, aby pokonać Harriet Dart 6: 7 ( 6) 7-6 ( 4) 6-1.

Evans, który wyzdrowiał z choroby, aby wziąć udział w wydarzeniu z nagrodami pieniężnymi o wartości 15 milionów dolarów, pokazał następnie swoje umiejętności walki, pokonując Ramosa Vinolasa – późnego zmiennika Pablo Carreno Busty – i pomagając Wielkiej Brytanii zająć pierwsze miejsce w grupie D.

Teraz zmierzą się ze zwycięzcą grupy C, w którego skład wchodzą Stany Zjednoczone, Czechy i Niemcy, w „City Final” w Ken Rosewall Arena w Sydney w środę.

Hiszpania zagra następnie z Australią, która zagra bez Agli Tomljanovic po wycofaniu się z turnieju, aby wyleczyć lekką kontuzję kolana przed Australian Open 16-29 stycznia. Nick Kyrgios jest również niedostępny, ponieważ przygotowuje się do majora.

Wcześniej Petra Kvitova pokonała Laurę Siegemund 6:4, 6:2 i odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w turnieju, gdy Czesi zapewnili sobie prowadzenie 3:0 w starciu z Niemcami.

Oskar Otti odniósł pierwsze zwycięstwo dla Niemiec, pokonując Dalibora Sfertinę 7:6(1), 6:2, po czym Siegmund i Aleksandr Zverev połączyli siły w kolejnym pocieszającym zwycięstwie nad Marie Bouzkovą i Jirim Lischką 6:4, 7-6(1).

Czesi mają jedno zwycięstwo, dwumeczowe zwycięstwo po przegranej w pierwszym meczu każdy z każdym ze Stanami Zjednoczonymi, którzy następnie zmierzą się z Niemcami w grupie C.

Bułgarzy Aleksandr Lazarow i Isabella Shinnikova zdobyli pierwsze w historii trofeum United i zadecydowali o spotkaniu gry mieszanej w Perth, oszczędzając punkt meczowy, pokonując Belgów Davida Goffina i Elise Mertens i przypieczętowując zwycięstwo 3:2 w pierwszym secie.

READ  Planowane jest poświęcenie drzewka w YSU | Wiadomości, sport, praca

Casper Ruud odniósł jedyne zwycięstwo Norwegów w przegranym 4:1 meczu z Brazylią w grupie E, pokonując Thiago Monteiro 6:3, 6:2. Polska prowadziła 3:1 nad Kazachstanem w grupie B, a Hubert Hurkacz i Magda Linette wygrali swoje mecze w Brisbane.

Chorwacja przekreśliła szanse Argentyny na awans z Perth, prowadząc 3:0 i przegrywając po raz drugi z rzędu w grupie F.

Puchar Stanów Zjednoczonych rozgrywany jest w trzech miastach, a zwycięzcy grup z każdego spotkania decydują o tym, kto awansuje do ostatniej czwórki.

Czwarty półfinalista będzie wicemistrzem „Final City” z najlepszym bilansem z trzech meczów. Sydney będzie gospodarzem finału 8 stycznia.