Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gubernator Luizjany mówi ewakuującym się huraganowi Ida, że ​​jest za wcześnie na powrót | Luizjana

Gubernator Luizjany, John Bel Edwards, powiedział tym, którzy uciekli ze swoich domów W następstwie huraganu Ida Nie wracam do domu, dopóki urzędnicy nie powiedzą inaczej.

„Wiele elementów infrastruktury podtrzymującej życie nie istnieje, nie działają teraz” – powiedział Edwards na wtorkowej konferencji prasowej. Więc jeśli już wyjechałeś, nie wracaj tutaj ani nigdzie indziej na południowym wschodzie Luizjana Dopóki biuro gotowości na wypadek sytuacji kryzysowej nie powie, że jest gotowe na przyjęcie Ciebie.

Edwards Podróżowałem Z Deanne Criswell, dyrektorem Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (Fema), aby zbadać szkody z pierwszej ręki. Zespoły Fema, które przybyły we wtorek, planują chodzić od drzwi do drzwi w ciężko dotkniętych dzielnicach, aby rejestrować ludzi w celu uzyskania pomocy, zwłaszcza w obszarach, w których występują powszechne przerwy w działaniu telefonów komórkowych.

Ponad milion domów i firm w Luizjanie i Mississippi – w tym w Nowym Orleanie – zostało pozostawiony bez prądu Po tym, jak Ida trafiła w niedzielę do sieci elektrycznej. Oprócz obalenia głównej wieży transmisyjnej huragan uszkodził tysiące mil linii i setki podstacji.

Około 25 000 pracowników użyteczności publicznej próbuje przywrócić elektryczność, co według urzędników może zająć tygodnie. Ponadto około 441 000 osób w 17 parafiach nie miało wody, ponieważ wiele stacji uzdatniania wody zostało zalanych lub uszkodzonych przez przerwy w dostawie prądu. Według urzędników federalnych kolejne 319 000 osób otrzymało ostrzeżenia dotyczące wrzącej wody.

Hurricane Ida: Zdjęcia lotnicze pokazują powodzie i zniszczenia w Luizjanie - wideo
Hurricane Ida: Zdjęcia lotnicze pokazują powodzie i zniszczenia w Luizjanie – wideo

Ponieważ mieszkańcy nadal nie mają elektryczności, wody z kranu i benzyny, wielu mieszkańców Luizjany, zwłaszcza tych szczególnie wrażliwych, stanęło w obliczu poważnej fali upałów. ciepło Doradca Został wydany dla tego obszaru, ponieważ meteorolodzy powiedzieli, że wysokie temperatury i wilgotność mogą sprawić, że w środę będzie czuć się jak 105 F (41 C).

READ  Czy Hiszpania może wejść na czerwoną listę? Co oznacza wzrost liczby przypadków Covid dla Brytyjczyków powracających po nadchodzącą aktualizację podróży?

w stanieJedna osoba zginęła w powodzi, a druga została zabita przez spadające drzewo. W Missisipi dwie osoby zginęły, a co najmniej 20 zostało rannych po tym, jak ich samochody wpadły do ​​głębokiego rowu po zawaleniu się autostrady, prawdopodobnie z powodu ulewnego deszczu.

„Nie ma elektryczności. Obecnie naszą największą potrzebą są tkaniny, benzyna do generatorów, żywność i woda” Powiedziała Chad Ducotte, pastor w Houma w Luizjanie. „Ludzie tutaj robią, co mogą. Nic nie mają” – dodał.

Generał Daniel Hokanson, szef Gwardii Narodowej, ogłosił we wtorek, że ponad 6000 pracowników Gwardii Narodowej zostało rozmieszczonych w celu pomocy w akcjach ratunkowych w Luizjanie. Missisipi i okolic.

Według Edwardsa urzędnicy stanowi pracują nad stworzeniem stacji dystrybucji żywności, wody i lodu, a także stacji chłodzących i miejsc, w których ludzie korzystający z tlenu mogą podłączyć swoje urządzenia.

„Mamy przed sobą dużo pracy i nikt nie ma złudzeń, że będzie to krótki proces”, powiedział Edwards, gdy w całym stanie rozpoczęły się prace porządkowe i odbudowy.