Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Grzejnik podpala oczyszczalnię ścieków NW Bend; Załogi przestają się rozmieszczać, unikać przerw i rozładowywać

Policja pracuje nad ustaleniem, kto wybrał to miejsce jako punkt spania

ZGIĘCIE, Ruda. (KTVZ) – Podgrzewacz gazowy na propan wywołał pożar, który pochłonął miejską przepompownię ścieków w północno-zachodnim Bend w niedzielę rano, ale jego betonowe ściany i wysiłki gaśnicze ograniczyły szkody, zapobiegając wszelkim zakłóceniom w systemie lub kanalizacji rzeki, funkcjonariusz straży pożarnej powiedział. Policja pracowała nad ustaleniem, kto tam spał.

Ekipy Bend Fire & Rescue zostały wysłane o 6:40 rano do zgłoszonego pożaru w budynku na Northwest Portland Avenue i Wall Street, w pobliżu Pioneer Park, powiedział wicemarszałek Dan Derlacy.

Derlaky powiedział, że policja przybyła pierwsza i znalazła ogień na zewnątrz budynku. Wkrótce przybyli strażacy i udało im się ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia na budynek.

Derlake powiedział, że skontaktowano się z urzędnikami City of Bend Facility Management i odpowiedzieli na miejsce zdarzenia, identyfikując budynek jako oczyszczalnię ścieków West Bend. Zakład pompuje odpady z dużej części zachodniej części Bend do miejskiej oczyszczalni przy McGrath Road.

Powiedział, że powstrzymując ogień głównie na zewnątrz budynku, jego działanie zostało utrzymane w nienaruszonym stanie.

„Utrata tej stacji może spowodować utratę przepustowości ścieków w dużej części miasta i potencjalny dopływ do rzeki Deschute” – powiedział w komunikacie straży pożarnej. „Załogi w obiekcie pracują dzisiaj, aby zapewnić, że ogień zostanie oczyszczony, a budynek będzie bezpieczny”.

Derlaky napisał: „Wydaje się, że pożar został spowodowany przez grzejnik propanowy podłączony do zewnętrznej części sypialnej ustawionej przez nieznane osoby na tyłach budynku”. „Bend PD identyfikuje te powiązane z tym ustawieniem”.

„Wygląda na to, że grzejnik zapalił się w materiałach palnych obozu i rozprzestrzenił się na budynek” – powiedział. „Na szczęście ściany budynku są betonowe i dlatego początkowo ograniczały rozprzestrzenianie się ognia.

„Zanim zauważono pożar i przybyły na miejsce załogi, ogień rozprzestrzenił się na drewnianą ramę konstrukcji dachu” – powiedział Derlaki. „W tej chwili wydaje się, że pożar tylko uszkodził budynek, a wszystkie operacje w nim uniknęły uszkodzeń”.

READ  Astra celuje pod koniec sierpnia na kolejny start z satelitą kosmicznym Space Force

Szkody oszacowano na 20.000 dolarów.