Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Grupa zajmuje miejsce w Whitefriargate Center | Wiadomości dotyczące nieruchomości w Yorkshire

Niedawno utworzona organizacja macierzysta, obejmująca wiele firm z branży, zakończyła przeprowadzkę do dawnego budynku HSBC w Whitefriargate w centrum Hull po przebudowie w celu uczynienia z niego kreatywnego i innowacyjnego centrum.

Grupa podjęła 55 kroków, aby zaznaczyć nowy rozdział dla firm, w tym krajowego dostawcy ramowego Pagabo, firmy Sypro zajmującej się oprogramowaniem do zarządzania ryzykiem i zapewniania zgodności, specjalisty ds. wartości społecznych Loop oraz pierwszej cyfrowej platformy szkoleniowej Tequ.

Budynek z 1879 r. przy Whitefriargate w sercu śródmieścia Hull zawiera wiele oryginalnych elementów dekoracyjnych, które zachowały się na miejscu.

Gerard Toplas, dyrektor generalny The 55 Group, powiedział: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jesteśmy teraz w naszym nowym domu po cierpliwym oczekiwaniu na prace remontowe. Jest to idealne środowisko do profesjonalnej współpracy i spotkań towarzyskich przy użyciu zintegrowanej mieszanki miejsc pracy i obiektów rekreacyjnych.

„Jako organizacja jesteśmy na pokładzie elastycznej pracy i cieszymy się, że pracownicy korzystają z udogodnień w razie potrzeby, ale uspokajające, że teraz zapewniliśmy wszystkim dostęp do wysokiej jakości środowiska pracy”.

Gdzie indziej, Hotham’s Gin osiedlił się w swoim oszałamiającym nowym domu na drugim piętrze, który łączy w sobie stonowane odcienie zieleni z wykończeniami z drewna i mosiądzu. Projektowania i wyposażenia dawnej Sali Bankowej II stopnia podjęła się firma architektoniczna Stephen George and Partners.

Projekt był wspierany dotacją w wysokości 711 000 funtów z funduszu Humber High Street Challenge.

Fundusz Humber High Street Challenge był wspierany kwotą 2,23 miliona funtów z Rządowego Funduszu Rozwoju Lokalnego, wspieranego przez Humber LEP i część zaangażowania rządu na rzecz Northern Powerhouse.

Radny Darren Hill, przewodniczący Rady Miasta Hull powiedział: „55 Whitefriargate to oszałamiający budynek, więc wspaniale jest zobaczyć go ponownie w użyciu. Ten projekt uzupełnia naszą wizję tego obszaru, bycia tętniącym życiem miejscem, w którym ludzie żyją, pracują i zabawy, a także uhonorowanie zarówno istniejących, jak i nowo przybyłych do starożytnego miasta przedsiębiorstw.”

READ  Naukowcy ujawniają, że emisje klimatyczne zmniejszają stratosferę | Emisja gazów cieplarnianych

Szersza renowacja Whitefriargate jest wspierana przez 1 milion funtów z funduszu Humber High Street Challenge oraz 1,75 miliona funtów z programu obszaru High Street Heritage.

James Newman, prezes HEY LEP, dodał: „Cieszymy się, że nowe firmy czerpią bezpośrednie korzyści z funduszu Humber High Street Challenge oraz że program ten ma pozytywny wpływ na centrum Hull, a zwłaszcza na historyczną dzielnicę Whitefriargate.

„Sprawienie, aby nasze miasta i centra miast były dostępne i tętniące życiem, pobudzi gospodarkę i przyniesie korzyści wszystkim mieszkańcom i przedsiębiorstwom”.