Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Grupa Żabka wniosła w ubiegłym roku do polskiej gospodarki 7 mld zł

Grupa Żabka wniosła w ubiegłym roku do polskiej gospodarki 7 mld zł

Polski konglomerat handlu detalicznego Żabka Group wniósł w ubiegłym roku 7 miliardów złotych (1,57 miliarda euro) do lokalnej gospodarki, tworząc jednocześnie 56 000 miejsc pracy, ujawnił na swojej piątej dorocznej sesji. Raport odpowiedzialności.

W raporcie pt Wygodny i odpowiedzialnyabka przedstawił szereg osiągnięć i działań, które zostały podjęte w ramach strategii ESG w 2022 roku, w ramach czterech filarów, zrównoważony styl życia; świadomy wpływ biznesowy; Odpowiedzialna organizacja i Zielona Planeta.

Bardziej zrównoważone życie

W oświadczeniu grupa stwierdziła, że ​​wszystkie jej „działania uwzględniają jej zaangażowanie w tworzenie bardziej zrównoważonego życia dla wszystkich i każdego dnia, przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko w całym łańcuchu wartości”.

Wśród jej wysiłków jest inicjatywa mająca na celu przyczynienie się do zbilansowanej diety konsumentów poprzez dostarczanie bardziej pożywnych i zdrowych produktów w ruchu, podczas gdy gdzie indziej, w odpowiedzi na wojnę na Ukrainie, grupa zapewniła natychmiastową pomoc humanitarną, w tym zakwaterowanie dla prawie 350 uchodźców.

Raport zawiera również informacje o tym, jak detalista pracuje nad wdrożeniem Dziesięciu Zasad inicjatywy United Nations Global Compact, zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi komunikacji na rzecz postępu (CoP), oraz o swoim wkładzie w osiąganie Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ cele zrównoważonego rozwoju). ).

spełniać normy

Żabka powiedział, że jej raport jest zgodny z najnowszymi standardami raportowania niefinansowego Global Reporting Initiative (GRI Standards) i Sustainability Accounting Standards Board (SASB), a ujawnienia dotyczące klimatu są zgodne z zaleceniami Financial Climate Action Task Force. Ujawnienia (TCFD) i jego model wartości opierają się na zaleceniach International Reporting Council (IRRC).

W innym miejscu Shabaka powiedział, że przestrzega zaleceń zawartych w publikacji Światowego Forum Ekonomicznego Capitalist Stakeholder Measurement.

W skład Grupy Żabka wchodzi Żabka Polska, jej detaliczna część Żabka Future, odpowiedzialna za nowe inwestycje, rozwój biznesu i narzędzia technologiczne oraz pion przywództwa strategicznego.

READ  Nowy pakiet sankcji ze strony Unii Europejskiej zostanie przyjęty w ciągu najbliższych dwóch miesięcy

Czytaj więcej: Elżbieta Noga podkreśla sukces marki własnej Grupy Żabka

© 2023 Europejski magazyn supermarketów Twoje źródło najnowszych wiadomości ze sprzedaży detalicznej. Artykuł autorstwa Stephena Wayne’a Jonesa. Kliknij Brać udział zarejestrować się ESM: Europejski Magazyn Supermarketów.